Професійне психологічне суспільство: мета та завдання.

Досвід суспільних відносин вказує на те, що представники спільної професії поєднуються у професійні організації. Таке об’єднання відбувається завдяки співпадінню цілей, завдань та інтересів проесіоналів.

Так, психологічне суспільство – це система комунікації та взаємодії психологів, яка є необхідною для успішного виконання ними власної професійної діяльності.

Якщо говорити про склад професійного психологічного суспільства, слід наголосити, що до нього входять психологи, що викоують професійну психологічну діяльність. Здебільшого вони працюють у наукових закладах, у навчальних закладах, у організаціях та на підприємствах, в також займаються приватною практикою.

Головними осередками науково-дослідницької психологічної думки вУкраїні є Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України, а також факультети психології в вищіх навчальних закладах нашої держави (серед них – і факультет соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету). В останні роки діяльність психологів стала звичайним явищем у освітніх та медичних закладах. Психологи працюють і у штаті багатьох інших закладів. В нашій державі існує досить велика кількість осередків професійної психологічної культури.

Серед основних спеціалізацій, в межах яких успішно реалізують себе професійні українські психологи, можна назвати вікову, педагогічну та соціальну психологію. Тобто, більшість психологів України працюють в сфері освіти та виховання. Меньша кількість психологів працює в сфері психології праці.

Можна виділити наступні завдання, на вирішення яких спрямовується діяльність професійних психологічних суспільств:

· обмін науковою інформацією та досвідом практичної діяльності;

· регулювання норм та стандартів професійної діяльності;

· підвищення кваліфікації професійних психологів;

· регулювання взаємовідносин психологів та роботодавців;

· сприяння розвитку психологічної науки, практики та освіти;

· вирішення актуальних психологічних проблем суспільства;

· підвищення психологічної грамотності та культури населення;

· зміцнення взаємозв’язків психології та інишших наук;

· залучення української психології до системи міжнародного психологічного суспільства з метою збагачення досвідом та прогресивного розвитку вітчизняної науки.

Усі психологічні спілки та організації проводять регулярні зустрічі, конференції. В процесі їх проведення психологи обговорюють наукові та практичні проблеми професійної діяльності, а також організаційні питання. Зазвичай кожна психологічна спілка публікує періодичні інформаційні бюлетені, часописи.