Вправи, спрямовані на розвиток здібності щодо розуміння станів, властивостей людей та груп.

· Члени групи отримують картки з назвою різних тварин. Назва однієї тварини повиння бути написана на двох картках. Члени групи повинні знайти собі пару, використовуючи лише невербальні засоби спілкування: жести, міміку, пантоміміку. Після того, як пари визначаться, розглядається питання стосовно тактики виконання вправи. Вправа дозволяє одержати досвід орієнтування в світі, що оточує, за допомогою невербальних засобів спілкування, підвищує настрій учасників.

· Учасникам вправи пропонується, поміркувавши, деякий час, сказати, якого кольору зараз його настрій, внутрішній стан. Потім пропонується згадати, якого кольору настрій був зранку, як змінювався до цього моменту і чому. Потім пропонується охарактеризувати свій теперішній настрій та емоційний стан. Як варіант пропонується виєначити, якого кольору зараз внутрішній стан вашого сусіда. Вправа спрямована на розвиток здібност івербалізовувати власний стан, самопочуття та знаходити слова для його визначення.

· Група росподіляється на підгрупи і обирає почуття або емоцію, намагаючись показати її за допомогою невербальної дії або скульптурного зображення. У цій дії повинні приймати участь всі члени підгрупи. В той час як перша підгрупа демонструє почуття або емоцію, інша група намагається вгадати, що саме їм показують. Вправа дозволяє виявити конкретні мімічні, пантомімічні, жестикуляційні прояви, які є сигнально вагомими для розуміння стану інших людей.