Етичні принципи роботи практичного психолога.

В наш час у світі не існує єдиного етичного кодекса, або стандарта. В Україні прийнятий етичний кодекс, яким і регулюється професійна дільність практичних психологів.

Як відомо, етичний кодекс сприяє внутрішній регуляції діяльності психологічної спілки, а також врегулюванню відносин психологів із суспільством.

Серед головних регулятивів професійної діяльності та поведінки практичних психологів необхідно назвати етичні принципи, або правила діяльності. Зміст цих принципів грунтується на загальнолюдських моральних цінностях, саме тому завдяки їх дотриманню зберігається та зміцнюється професіоналізм, гуманність дій психолога, повага з боку колег, клієнтів та реальна користь від його зусиль.

Основними принципами професійної психологічної діяльності є:

1. не заподіяти шкоди клієнтові (ані процес, ані результати взаємодії не повинні нанести шкоди здоров’ю, соціальному статусу клієнта);

2. принцип поваги до клієнта (психолог повинний поважати особистість кієнта, його права та свободи);

3. принцип безпечності методів та методів, що використовує в свої роботі психолог;

4. принцип компетентності психолога (психолог надає тільки таку допомогу, для якої він має необхідну освіту та кваліфікацію; він повинний науково обгрунтовувати та перевіряти одержані результати);

5. принцип неупередженості (відношення до всіх клієнтів повинне бути неупередженим; позитивне або негативне відношення до клієнта ніколи не повинне впливати на формулювання висновків щодо нього);

6. принцип конфіденційності (матеріал, що отримує психолог від клієнта, не підлягає розголошенню, він повинний кодуватися певним чином та зберігатися у відповідних місцях.

Слід зазначити, що в разі порушення етичного кодексу, практичний психолог може одержати суспільну догану, або навіть бути виключений із психологічної спілки України. В разі серйозних порушень кодексу психолога може бути притягнуто до суду.