Число виконавців і тарифікація робіт

Вид роботи, група складності Професія Виконавець Розряд
Складання тексту
І-ІІ оператор
ІІІ-ІV оператор

Складання тексту

Норми часу і виробітку встановлені в залежності від груп складності формування тексту. Класифікація складання на чотири групи проведена з врахуванням технологічної складності складання.

 

І група – складання простого тексту, який містить окремі іноземні слова, спеціальні знаки, скорочення, цифрові дані і незначні шрифтові і не шрифтові виділення, невелику кількість спеціальних термінів. До цієї групи відноситься складання художньої, дитячої та іншої аналогічної літератури.

 

ІІ група – складання ускладненого тексту, який містить цифрові дані, скорочення, спеціальну термінологію, іноземні слова, слова з наголосами, окремі математичні і хімічні формули в рядках тексту, а також тексту, насиченого шрифтовими і не шрифтовими виділеннями. До цієї групи відноситься складання науково-популярної літератури, нескладних каталогів, а також набір підписів під рисунками, посилань, приміток, заголовків.

 

ІІІ група – складання змішаного тексту, який містить шрифти декількох алфавітів, суцільні скорочені позначення, іноземні слова, спеціальну наукову термінологію і суміш у вигляді грецьких, математичних, хімічних, астрономічних та інших знаків, однорядкові формули в рядках тексту і виокремлені в окремі рядки, окремі багаторядкові формули, таблиці. До цієї групи відносяться складання науково-технічної літератури, каталогів, словників на українській та іноземній мові.

 

,

де Том – час на обслуговування робочого місця протягом робочої зміни;

Тв – час на відпочинок і особисті потреби робітника на протязі робочої зміни;

Тзм – тривалість робочої зміни.

 

Годинна норма виробітку:

 

 

Денна норма виробітку:

 

 

 

Для машинно-автоматичних операцій норми часу і виробітку визначаються за формулою:

 

,

де То – норматив основного часу, який обчислюється з формули:

 

,

де О – облікова одиниця при нормування; К і В коефіцієнт технічних втрат різних видів паперу при виготовленні етикетно-пакувальної продукції; Ц – технологічний режим роботи устаткування; К – кількість продукції за 1 цикл; Ко – коефіцієнт, який враховує щільність паперу та ширину рулона.

 

ІVгрупа – формування особливо складного змішаного тексту, який містить три й більше шрифтів на українській, латинській та інших графічних основах, і знаки фонетичної транскрипції, тексту, насиченого багаторядковими математичними і хімічними формулами, математичними, хімічними, астрономічними та іншими знаками, іноземним словесним матеріалом. До цієї групи відноситься набір словників на трьох і більше мовах, словників зі знаками фонетичної транскрипції, спеціальної наукової літератури, підручників з фізики, хімії, математики для середніх і вищих навчальних закладів.

Група складності встановлюється в цілому на замовлення. Якщо в замовленні чітко розмежовані групи складності складання, то окремі його частини нормуються за відповідними групами складності.

 

Склад роботи

Підготовка робочого місця, одержання роботи й ознайомлення з нею, увімкнення комп’ютера, встановлення дискети, перевірка дискети на вірус, уведення програми, встановлення оригіналу в оригіналотримач, читання оригіналу і складання тексту, зберігання на жорсткому диску, одержання роздруку на принтері – уведення даних, завантаження принтера папером, роздрук, правка першої чи другої коректури, вимкнення комп’ютера, здача роботи, заповнення наряду, прибирання робочого місця.

Таблиця 8