ВИМОГИ ДО ОБСЯГІВ ТА ЗМІСТОВНОГО НАПОВНЕННЯ

КОЖНОГО З РОЗДІЛІВ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ:

Вступ. (2–5 сторінок) учень коротко висвітлює завдання проекту, обґрунтовує актуальність і практичне значення обраної теми дипломної роботи. Мотивовано доводить, що виходячи із сучасного стану розвитку економіки регіону обрана тема є актуальною, як з точки зору теоретичних знань, так і з практичних умінь та навичок. Необхідно коротко охарактеризувати виробництво, на якому учень проходить виробничу практику.

Розділ 1. (8–10 сторінок) пов’язаний, як правило, з технікою що учень використовуватиме при наборі і верстці видання.

Параметри техніки, що буде використовуватися при виконанні операцій подати спочатку у вигляді таблиці. Далі за наведеним алгоритмом пристрої розширено описуються згідно з табличними даними.

Розділ 2. (10–12 сторінок) – це найбільша частина роботи. Учні згідно з технологічною послідовністю описують виконання всіх операцій, при цьому використовують схеми, рисунки та ілюструють технологічний процес. Описують новітній досвід, інноваційні технології та методи виконання робіт.

Розділ 3. (2–3 сторінки) наводяться норми та розцінки на необхідні технологічні роботи.

Норми часу визначають ту кількість робочого часу, яка потрібна для виконання того чи іншого виду роботи (виготовлення продукції) високої якості за умови правильної організації праці.

Норми часу враховують усі затрати часу, необхідні для виконання роботи, у тому числі, час для отримання завдання, матеріалів, прибирання робочого місця, а також перерви на відпочинок та з технологічних причин.

Норма праці – це кількість робіт (продукції) високої якості, яку працівник певного розряду повинен виконати за умови правильної організації праці за одиницю часу.

Чим менша норма праці, тим більше потрібно часу на її виконання та навпаки.

Норми часу та праці не є сталими. З часом їх переглядають, ураховуючи інноваційні тенденції розвитку технології.

Розділ 4. (4–5 сторінок), відображає поетапний контроль за якістю виконання та використанням пристроїв, дотримання технологічних вимог, допустимих норм відхилень, що представлені у табличній формі разом із критеріями оцінки якості. Обов’язково надається перелік можливих дефектів, зазначаючи причини їх виникнення та способи усунення.

Розділ 5. (1–2 сторінки) повинен містити схему робочої дільниці згідно з вимогами організації праці. Можливі обґрунтовані пропозиції щодо покращення організації робочого місця та розташування техніки на дільниці.

Розділ 6. (1–2 сторінки) охоплює заходи з охорони праці відповідно до вимог нормативних документів та стандартів ГОСТа. Бажані пропозиції, що стосуються покращення умов праці на підприємстві.

Висновок. (1–2 сторінки) – завершальна частина дипломної роботи, у якій узагальнюється поданий матеріал та розкривається практичне значення теми дипломної роботи.

Список літературних джерел (1–2 сторінки) подається у такій послідовності:

1) перелік інструкцій та нормативних документів;

2) навчально-методична, спеціальна література, видана українською або російською мовами.

3) Додаткова література, довідники, періодичні видання.

Підручники та посібники описують таким чином: прізвище та ініціали автора, назва підручника, місце видання, видавництво, рік видання.

Додатки – матеріали, що доповнюють основні положення роботи. Кожний додаток слід починати з нової сторінки із зазначенням вгорі в середині сторінки слова «Додаток» і його позначенням великими літерами української абетки, починаючи з А, за винятком літер Ґ, Є, З, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Додаток повинен мати заголовок, який друкують симетрично відносно тексту з великими літерами окремим рядком.

У відгуку керівника дипломної роботи має зазначатися:

· Головна мета дипломної роботи;

· Ступінь відповідності виконаної дипломної роботи завданню;

· Рівень відповідності випускника ПТНЗ до прийняття сучасних рішень;

· Рівень професійних умінь та знань випускника ПТНЗ, його особисті здобутки;

· Відповідність якості підготовки випускника ПТНЗ вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики та можливості щодо присвоєння йому відповідної кваліфікації.

 

При виконанні творчої роботи необхідно надати наступні матеріали:

– тема творчої роботи;

– пояснювальна записка (2–3 сторінки);

– технологічна картка та пояснення щодо виконання технологічного процесу (3–5 сторінок);

– відгук на якість виконання творчої роботи.