рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЗМІСТ ПРЕДМЕТУ

ЗМІСТ ПРЕДМЕТУ - раздел Образование, ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ Блок Змістовних Модулів І.Основи Охорони Праці Пп.03.01.01...

Блок змістовних модулів І.Основи охорони праці ПП.03.01.01

Змістовий модуль 1.Основи трудового законодавства СВ.С.22.ПР.О.141.001

Законодавчо-нормативна база України з питань охорони праці. Основні принципи державної політики України у галузі охорони праці. Нормативно-правові акти України про охорону праці. Колективний та трудовий договір. Правове регулюваня охорони праці. Дисциплінарна, адміністративна, матеріальна та кримінальна відповідальність за порушення законодавства та нормативних актів про охорону праці.

Змістовий модуль 2.Управління охороною праці СВ.С.22.ПР.О.150.001

Основні повноваження і права органів державного нагляду та профспілок у здійсненні контролю за додержанням законодавства та нормативно-правових актів про охорону праці. Соціальне страхування працівників від нещасних випадків та професійних захворювань. Державний нагляд і громадський контроль за охороною праці та дотриманням санітарно-гігієнічних норм. Права й обов‘язки роботодавця та працівника з питань охорони праці. Організація служби охорони праці на підприємстві.

Навчання з питань охорони праці працівників при прийнятті на роботу і в процесі роботи. Інструктажі з охорони праці. Стажування та дублювання.

Змістовий модуль 3.Травматизм і профзахворювання СВ.С.22.ПП.Н.140.001

Розслідування нещасних випадків та аварій. Вимоги Закону України "Про охорону праці" щодо розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій. Положення про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Порядок розслідування та обліку нещасних випадків. Положення про розслідування та облік випадків та інцидентів невиробничого характеру. Склад комісій, терміни та матеріали розслідування, акт розслідування. Контроль за своєчасним та правильним розслідуванням нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Методи аналізу виробничого травматизму.

Блок змістовних модулів ІІ.Основи гігієни праці і виробничої санітарії ПП.03.01.03

Змістовий модуль 4.Гігієна праці СВ.С.22.ЗР.О.143.001

Основні фактори виробничого середовища, що визначають та формують умови праці на виробництві. Мікроклімат робочої зони. Вплив шкідливих речовин на здоров'я працюючих. Класифікація шкідливих домішок повітряного середовища за характером дії на організм людини. Класи небезпечності речовин. Джерела забруднення повітряного середовища шкідливими речовинами.

Змістовий модуль 5.Виробнича санітарія СВ.С.22.ПР.О.145.001

Основні поняття, види, класифікація вентиляційних систем та їх призначення, системи кондиціонування та опалення повітря в виробничих приміщеннях.

Основні світлотехнічні поняття, одиниці вимірювання та експлуатації освітлювальних установок. Значення виробничого освітлення для забезпечення продуктивності і безпеки праці. Існуючи види та системи освітлення. Нормування освітлення.

Види вібрацій, вплив на організм людини, засоби захисту. Класифікація вібрацій. Нормування вібрацій. Засоби попередження та зниження вібрацій.

Визначення поняття "виробничий шум", його основні параметри. Класифікація шумів. Інфра- та ультразвук. Параметри інфра- та ультразвукових коливань. Джерела ультра- та інфразвукових коливань. Дія на організм людини шуму, ультра- та інфразвуку.

Загальні відомості, основні характеристики та біологічна дія іонізуючих випромінювань. Джерела іонізуючих випромінювань, нормування, контроль і захист від іонізуючого випромінювання.

Джерела електромагнітних полів. Основні характеристики електромагнітних полів. Дія, нормування, контроль та захист від електромагнітного випромінювання.

Загальні відомості про випромінювання оптичного діапазону. Вплив, нормування, контроль та захист від інфрачервоних та ультрафіолетових випромінювань. Захист від лазерного випромінювання.

Вимоги до розташування промислового майданчика підприємства, споруд та будівель на промисловому майданчику, до виробничих, допоміжних та санітарно-гігієнічних приміщень. Вимоги до приміщень, де використовуються особливо шкідливі речовини.

Блок змістовних модулів ІІІ.Техніка безпеки ПП.03.01.02

Змістовий модуль 6.Основи техніки безпеки на залізничному транспорті СВ.С.22.ПР.О.142.001, СВ.С.22.ПР.О.144.002

Вимоги безпеки до технологічного обладнання та процесів. Безпечність виробничого обладнання при монтажі, демонтажі, транспортуванні, експлуатації.

Змістовий модуль 7.Електробезпека СВ.С.22.ПП.Р.147.007, СВ.С.22.ПП.Н.148.001

Поняття "електробезпека", "електротравма" та "електротравматизм". Класифікація приміщень за ступенем небезпеки ураження електричним струмом.

Особливості електротравматизму. Дія електричного струму на людину. Електричні травми місцеві і загальні, електричні удари. Фактори, що впливають на наслідки ураження електрич­ним струмом. Допустимі значення струмів і напруг. Причини електротравм.

Послідовність надання першої допомоги. Звільнення від дії електричного струму. Перша допомога потерпілому від дії електричного стуму та при опіках. Способи оживлення організму людини у випадку клінічної смерті. Штучне дихання. Зовнішній масаж серця.

Змістовий модуль 8.Основи пожежної безпеки СВ.С.22.ПР.Р.149.001

Закон України "Про пожежну безпеку". Основні причини пожеж. Завдання пожежної охорони. Організація пожежної охорони та відповідальність за її стан. Фізико-хімічні процеси при горінні. Фази горіння. Категорія приміщень за вибухо- та пожежонебезпечністю. Класи вибухонебезпечних і пожежонебезпечних приміщень. Методи запобігання формування горючого середовища. Методи запобігання виникненню в горючому середовищі джерела підпалювання.

Система пожежного захисту як комплекс методів, заходів та засобів, спрямованих на обмеження та локалізацію пожеж, виявлення пожеж, створення умов для ліквідації пожеж, захист людей і матеріальних цінностей. Попередження розвитку пожеж. Способи і засоби гасіння пожеж. Вогнегасники, стаціонарні засоби гасіння пожеж. Устаткування пінного, газового та порошкового пожежогасіння. Обов’язки державних органів, керівників підприємств, установ, організацій щодо забезпечення пожежної безпеки.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД... КРИВОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ПОЛІТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЗМІСТ ПРЕДМЕТУ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Основи охорони праці – це нормативна дисципліна, яка вивчається з метою формування у майбутніх молодших спеціалістів необхідного в їх подальшій професійній діяльності рівня знань та вмінь з правови

Нформаційні ресурси
1. http://www.dnop.kiev.ua - Офіційний сайт Держгірпромнагляду. 2. http://www.mns.gov.ua - Офіційний сайт Міністерства надзвичайних ситуацій України. 3. http://www.social.org.ua -

Аналіз нормативно-правових актів з охорони праці
Дане завдання передбачає аналіз одного із нормативно-правового акту з питань охорони праці. Студент опрацьовує варіант завдання, який відповідає його номеру за порядком у списку студентів

Теоретичні питання
  № вар. № питання № вар. № питання № вар. № питання № вар. № питання

Розрахункове завдання
1. Визначити необхідний повітрообмін за надлишками тепла в приміщенні L, м3/год, за вихідними даними (табл.3.1): nч – кількість чоловіків, що

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги