ВИБІР І ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТЕМИ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

Першим етапом підготовки магістерської роботи є вибір теми та її затвердження. Тематика магістерських робіт пропонується випускаючою кафедрою університету. Магістрант, порадившись з науковим керівником, обирає тему магістерської роботи. Тема може бути рекомендована організацією, що направила студента на навчання. Слухачеві надається право запропонувати і свою тему, яка відповідає його науковим та практичним інтересам, життєвому досвіду, схильностям та особистим здібностям.

Важливим аргументом на користь вибору тієї чи іншої теми може бути досвід минулої роботи студента, його творчий інтерес до теми не тільки при написанні магістерської роботи, а і в подальшому, наприклад, у процесі роботи над кандидатською дисертацією.

Вибрана тема магістерської роботи розглядається на засіданні кафедри та за поданням завідувача кафедри затверджується наказом ректора університету.

Студент за погодженням з науковим керівником і кафедрою може змінити формулювання теми або саму тему магістерської роботи, але не пізніше ніж за три місяці до визначеного терміну подання завершеної роботи.

З метою своєчасної якісної підготовки магістерської роботи студентам наказом ректора університету (за поданням кафедр) призначаються наукові керівники магістерських робіт. Ними можуть бути доктори та кандидати наук, найбільш досвідчені викладачі та наукові співробітники, висококваліфіковані фахівці центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування.

Науковий керівник надає постійну допомогу слухачам з усіх питань підготовки магістерської роботи:

- в остаточному формулюванні теми, розробці її концепції, методики проведення дослідження;

- щодо відбору та опрацювання необхідної літератури, довідкових та архівних матеріалів, інших джерел з теми магістерської роботи;

- у складанні плану магістерської роботи, виборі об'єкта дослідження;

- у виконанні та підготовці до захисту магістерської роботи.

До функцій наукового керівника також належать:

- аналіз та контроль організації роботи студентом;

- проведення систематичних консультацій;

- написання письмового відгуку на магістерську роботу.

За ініціативою наукового керівника і студента в разі потреби запрошуються консультанти з окремих розділів чи спеціальних питань магістерської роботи за рахунок ліміту часу, відведеного на наукове консультування. Дані про консультантів вказуються на титульному аркуші магістерської роботи.

Консультантами з окремих розділів магістерської роботи можуть призначатися професори, доценти, науковці, викладачі філіалу та інших вищих закладів освіти, висококваліфіковані фахівці центральних та місцевих державних органів.

Консультанти перевіряють відповідну частину виконаної слухачем роботи та підписують її.