Правила електробезпечності під час лабораторних занять

 

1. Приступаючи до роботи з електричними пристроями, пам’ятайте про небезпеку поразки електричним струмом і будьте обережні.

2. Перш, ніж приступити до складання електричного кола з елементів і пристроїв, розташованих на стенді, переконаєтеся, що контакти автоматів електричних мереж змінного струмів перебувають у відключеному положенні. Покажчики положення елементів регулювання, лабораторних автотрансформаторів і джерел живлення повинні перебувати в нульовому положенні.

3. Не можна перевіряти пальцями наявність напруги між виводами джерел живлення лінійних проводів мереж: для цього служить вольтметр.

4. Пам’ятайте, що відключений конденсатор може зберігати небезпечний залишковий заряд, і не забувайте розрядити його до включення в електричне коло.

5. Переконайтеся в справності ізоляції сполучних проводів, і не користуйтеся проводами без наконечників і штирів.

6. При складанні електричних кіл уникайте перетинання проводів і забезпечте високу щільність контактів всіх рознімних з'єднань. Невикористані провідники й прилади заберіть із робочого стола стенда у відведене для них місце.

7. Забороняється включати напругу в коло, якщо в ньому є провідник, один кінець якого залишається вільним.

8. Перше включення перевіреної електросхеми можна робити тільки в присутності керівника.

9. Забороняється включати напругу без попередження товаришів. При включенні необхідно сказати: «Включаю напругу!».

10. Забороняється робити які-небудь перемикання в схемі, що перебуває під напругою. Забороняється залишати без догляду установку, що перебуває під напругою.

11. Виявивши будь-яку несправність в електротехнічному пристрої, що перебуває під напругою, необхідно негайно відключити відповідний автомат на стенді й сповістити про це керівникові лабораторного заняття.

14. Перш, ніж розбирати електричні кола або робити будь-які перемикання в них, переконаєтеся, що контакти автоматів мережі розімкнуті, джерела живлення відключені.

15. У лабораторії відключення напруги при будь-якій небезпеці (коротке замикання, пожежа, влучення під напругу й т.п.) відбувається на головному щиті живлення.