Правила техніки безпеки

1. До роботи в лабораторії допускаються студенти, які ознайомились із правилами техніки безпеки для діючих електротехнічних установок. Вивчивши ці правила, студент розписується в журналі обліку проведення інструктажу і несе відповідальність за їх виконання.

2. Не можна доторкатися до неізольованих частин електричної установки, які перебувають під напругою (проводи, затискачі, повзунки тощо).

3. Ставити або змінювати плавкі запобіжники на щитах і установках можна лише з дозволу викладача при вимкненій напрузі.

4. Складати коло за схемою можна тільки при вимкненій напрузі.

5. Вмикати живлення складного кола можна тільки після перевірки схеми викладачем і тільки в його присутності.

6. Категорично забороняється виконувати будь-які заміни приладів та перемикання в схемі під напругою.

7. Не можна використовувати поляризовані електролітичні конденсатори в колах змінного струму. Особливо слід бути обережним під час роботи з колами змінного струму, в яких є послідовне з’єднання котушок і конденсаторів, оскільки напруга на їх затискачах може в окремих випадках набагато перевищувати напругу джерела живлення.

8. Якщо під час роботи виявлено несправність електрообладнання або зашкалювання електровимірювальних приладів, негайно вимкнути напругу і повідомити викладача.

9. У випадку ураження струмом слід негайно вимкнути магнітний пускач стенда на робочому місці або відповідний автоматичний вимикач на головному розподільному щиті, щоб звільнити потерпілого від дії електричного струму, надати першу допомогу, повідомити викладача, одночасно викликавши швидку медичну допомогу.

 

Лабораторна робота №1