Зміст курсової роботи

Матеріал курсової роботи розміщується відповідно до її структури.

Титульний лист курсової роботи оформляється згідно зразка, наведеного в додатку Г.

Анотація містить стислу інформацію про основні положення та висновки курсової роботи. Обсяг анотації не повинен перевищувати 600 знаків.

Зміст містить назву та нумерацію сторінок вступу, розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків курсової роботи.

У вступі обґрунтовується актуальність вибраної теми, дається характеристика сучасного стану досліджуваної проблеми, визначається мета курсової роботи й завдання, вказується предмет та об’єкт дослідження.

У вступі варто також звернути увагу на рівень опрацювання теми у вітчизняній та зарубіжній літературі, виділити дискусійні питання й невирішені проблеми.

Рекомендований обсяг вступу - 2-3 стор.

Основний розділкурсової роботи містить ґрунтовний виклад всього дослідження роботи і складається з кількох підрозділів у відповідності до плану курсової роботи. Кожний підрозділ завершується висновками щодо проаналізованого матеріалу.

Першийпідрозділ, як правило, присвячено теоретичним аспектам роботи: розкривається економічна сутність об’єктів обліку, що досліджуються, надається їх характеристика, класифікація, порядок визнання та оцінки об‘єктів, формування показників і т. і.

У другомупідрозділі надається економіко-правовий аналіз діючих нормативних документів та огляд спеціальної вітчизняної та зарубіжної літератури з теми дослідження.

У третьомупідрозділі роботи наводиться стисла організаційно-економічна характеристика фінансово-господарської діяльності базового підприємства, розглядається його організаційна структура та облікова політика, ступінь комп‘ютеризації облікових робіт та ін.

Наступні підрозділі роботи присвячуються дослідженню методології та методики фінансового обліку відповідних об’єктів.

Вивчення системи фінансового обліку підприємства передбачає послідовний розгляд первинного обліку, поточного обліку (синтетичного і аналітичного) та його узагальнення, звітності. При цьому проводиться критичний аналіз практики обліку на базовому підприємстві порівняно з вимогами нормативних документів. Основна інформація, що розкривається при вивченні системи обліку, наведена в табл. 1.

 

Таблиця 1

 

Основна інформація,

яка надається за результатами вивчення системи обліку

 

Первинний облік Поточний облік Узагальнюючий облік, звітність
· Первинні документи, якими оформлюються господарські операції · Висновки щодо дотри­мання вимог до скла­дання документів на підприємстві · Графік документообороту і контроль за його виконанням · Робочий план рахунків, їх характеристика · Бухгалтерські записи господарських операцій · Характеристика облікових регістрів   · Головна книга, узагальнюючі регістри · Показники фінансової звітності  

 

Під час написання роботи студент складає робочий план рахунків підприємства (додаток Д).

Кореспонденція рахунків наводиться в табличній формі (додаток Ж).

Висновки і пропозиції – це коротке резюме змісту курсової роботи. Стисло викладаються найвагоміші результати дослідження і висновки, що показують, якою мірою вирішено завдання й досягнуто мети, сформульованих у вступі, а також їхня наукова і практична значущість. Даються пропозиції та рекомендації, вказуються напрями подальшого дослідження даної проблематики.

Рекомендований обсяг - 2-3 стор.

Список використаних джерел включає бібліографічний опис інформаційних джерел, які були використані в процесі наукового дослідження (до 50-ти джерел).

Першоджерела розміщуються у списку за одним з наступних варіантів: в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків ( додаток З) або в порядку посилання за текстом на відповідні джерела.

До додатків доцільно включати допоміжний матеріал, необхідний для повноти розкриття теми роботи, а саме:

- первинні документи,

- облікові регістри,

- форми бухгалтерської (фінансової) звітності,

- аналітичні (розрахункові) таблиці,

- ілюстрації допоміжного характеру.