V. Міждисциплінарна інтеграція

Дисципліни Знати Вміти
Попередні (забезпечуючі)
  1. Історія медицини
  2. Релігієзнавство.
  3. Загальна гігієна
  4. Догляд за хворими
  5. Внутрішня медицина
  6. Загальна хірургія
  7. Медичне право
 
1. Історичний досвід в організації медичної допомоги населенню. 2. Морально-етичні засади лікарської діяльності. 3. Основи профілактичної медицини. 4. Основні принципи роботи лікаря в стаціонарі. 5. Правові засади професійної діяльності лікаря. 1. Пояснити вплив соціально-економічної формації на рівень медичної допомоги населенню. 2. Пояснити вплив способу життя на здоров’я населення. 3. Визначити основні види відповідальності лікаря, правові наслідки.
  Наступні (забезпечувані)
  1. Організація охорони здоров’я.
  2. Економіка охорони здоров’я
  3. Біостатистика
 
1. Прогресивні моделі організації стаціонарної допомоги в Світі. 2.Джерела фінансування стаціонарних закладів в Україні. 3.Рівневу структуру організації охорони здоров’я в Україні . 4. Основні принципи надання лікувально-профілактичної допомоги в Україні. 5. Основні методи збору інформації та види програм дослідження. 1.Оцінити існуючу модель організації стаціонарної допомоги в Україні. 2. Проаналізувати шляхи фінансування охорони здоров’я в Україні. 3. Визначати пріоритетні напрямки розвитку стаціонарної допомоги в Україні. 4. Навести приклади програм дослідження, що використовуються в роботі лікаря стаціонару.
Внутрішньо-предметна інтеграція
  1. Спеціальний облік госпітальної захворюваності.
  2. Основні показники захворюваності з тимчасовою непрацездатністю, експертиза та облік. Поглиблений аналіз ЗТВП.
  3. Інвалідність, як непрямий показник здоров'я, порядок медико-соціальної експертизи інвалідності.
  4. Формування здорового способу життя. Методи та засоби гігієнічного навчання та виховання населення.
  5. Загальні і спеціальні показники смертності населення.
  6. Аналіз показників роботи амбулаторно-поліклінічних закладів.
  7. Організація надання швидкої та невідкладної медичної допомоги.
  8. Організація забезпечення амбулаторно-поліклінічною медичною допомогою.
 
  1. Облікову документацію, що використовується для реєстрації хвороб в стаціонарі. 2. Порядок видачі і заповнення листів непрацездатності. 3. Види медичної експертизи. 4. Порядок направлення хворих на МСЕК, документальний супровід. 5. Завдання і особливості санітарно-освітньої роботи в стаціонарних закладах. 6. Порядок реєстрації причин смерті в стаціонарних умовах. 7. Методику розрахунку і аналізу основних показників роботи амбулаторно-поліклінічних закладів.   1 Заповнювати облікову документацію. 2. Заповнювати листок непрацездатності. 3. Заповнювати лікарське свідоцтво про смерть. 4. Обгрунтувати значення формування здорового способу життя для збереження та зміцнення здоров’я населення.