Windows System Resource Manager

Диспетчер системних ресурсів Windows (Windows System Resource Manager) Адміністративне засіб WSRM, що дозволяє керувати ресурсами сервера з метою рівномірного розподілу робочого навантаження між ролями.

Більшість видань Windows Server 2008 доступні в (64-bit) і x86 (32-bit) версіях. Windows Server 2008 для Itanium підтримує IA-64 процесори. Версія IA-64 оптимізована під високе навантаження, наприклад в серверах баз даних і не має додаткової оптимізації для використання в ролі файлового або медіа сервера. Microsoft оголосила, що Windows Server 2008 це остання 32-бітова серверна операційна система Windows. Windows Server 2008 доступна в наступних редакціях :

· Windows Server 2008 Standard Edition (x86 і x64)

· Windows Server 2008 Enterprise Edition (x86 і x64)

· Windows Server 2008 Datacenter Edition (x86 і x64)

· Windows HPC Server 2008 — заміна Windows Compute Cluster Server 2003 для кластерних систем

· Windows Web Server 2008 (x86 і x64)

· Windows Storage Server 2008 (x86 and x64)

· Windows Server 2008 для систем основаних на Itanium

Висновок:На цій практичні роботі я ознайомився з серверними операційними системами

Windows Server компанії Microsoft.


День 12

Тема:UNIX-подібні операційні системи.Історія виникнення, можливості. Їх недоліки та переваги.

План:

  1. Історія освіти і розкол
  2. Огляд GNU, Linux, BSD-подібних систем.
  3. Оформити звіт та привести звіт про виконану роботу.

Хід виконання роботи:

У 1957 році в Bell Labs розпочала створення операційної системи для власних потреб. Під керівництвом Віктора Висоцького була створена система BESYS. Після цього він керував проектом Multics, а потім став головою інформаційного підрозділу Bell Labs.

У 1964 році з'явилися комп'ютери третього покоління, для яких можливості BESYS вже не підходили. Висоцький та його колеги прийняли рішення не розробляти нову власну операційну систему, а підключитися до сумісного проекту General Electric та Массачусетського технологічного інституту Multics. Телекомунікаційний гігант AT & T, до складу якого входили Bell Labs, надав проекту істотну підтримку, але в 1969 році вийшов з проекту, оскільки він не приносив жодних фінансових вигід. Першочергово UNIX була розроблена у кінці 1960-х років співробітниками Bell Labs, у першу чергу Кеном Томпсоном, Деннісом Рітчі та Дугласом Макілроєм. У 1969 році Кен Томпсон, намагаючись реалізувати ідеї, які були покладені в основу MULTICS, але на більш скромному апаратному забезпеченні (DEC PDP-7), написав першу версію нової операційної системи, а Брайан Керніган вигадав для неї назву - UNICS (UNIplexed Information and Computing System) - на противагу MULTICS (MULTIplexed Information and Computing Service). Пізніше ця назва скоротилась до UNIX.

 

Linux працює на безлічі архітектур процесора таких як Intel x86, x86-64, PowerPC, ARM, Alpha AXP, Sun SPARC, Motorola 68000, Hitachi SuperH, IBM S / 390, MIPS, HP PA - RISC, AXIS CRIS, Renesas M 32 R, Atmel AVR 32, Renesas H 8 / 300, NEC V 850, Tensilica Xtensa та багатьох інших.

На відміну від більшості інших операційних систем, Linux не має єдиної «офіційної» комплектації. Замість цього Linux поставляється у великій кількості так званих дистрибутивів, в яких ядро Linux з'єднується з утилітами GNU та іншими прикладними програмами (наприклад, X.org), що роблять її повноцінної багатофункціональної операційним середовищем.

 

Ubuntu - дистрибутив, заснований на Debian і швидко завоював популярність. Підтримується спільнотою, розробляється Canonical Ltd. Основна збірка орієнтована на легкість в освоєнні і використанні, при цьому існують серверна і мінімальна збірки.

 

openSUSE - дистрибутив, що розробляється спільнотою за підтримки компанії Novell. Відрізняється зручністю в налаштуванні і обслуговуванні завдяки використанню утиліти YaST.

Fedora - підтримується спільнотою та корпорацією RedHat, передує випусків комерційної версії RHEL.

 

Debian - дистрибутив, що розробляється широкою спільнотою "розробників. Служить основою для створення безлічі інших дистрибутивів. Відрізняється суворим підходом включенню таким програмним забезпеченням.

 

Slackware - один з найстаріших дистрибутивів, відрізняється консервативним підходом у розробці та використанні

 

Gentoo - дистрибутив, повністю збирається з вихідних кодів. Дозволяє дуже гнучко налаштовувати кінцеву систему і оптимізувати продуктивність, тому часто називає себе мета-дистрибутивом. Орієнтований на експертів і досвідчених користувачів.

 

Arch Linux - орієнтований на застосування самих останніх версій програм і постійно оновлюваний, що підтримує однаково як бінарну, так і установку з вихідних кодів і побудований на філософії простоти KISS, цей дистрибутив орієнтований на компетентних користувачів, які хочуть мати всю силу і модифікованості Linux, але не на шкоду часу обслуговування.

 

CentOS - дистрибутив Linux, заснований на вільних вихідних текстах комерційного дистрибутиву Red Hat Enterprise Linux компанії Red Hat, і сумісний з ним. Термін підтримки кожної версії CentOS становить 7 років (з допомогою випуску оновлень безпеки). Нова версія CentOS виходить раз на 2 роки і кожна

версія регулярно оновлюється (кожні 6 місяців) для підтримки нових апаратних засобів. У результаті це призводить до безпечної, легко обслуговується, надійної, передбачуваною і масштабованої Linux середовищі.

 

NetBSD портована на величезну кількість комп'ютерних архітектур; гасло NetBSD - «Звичайно, це працює з NetBSD». Підтримуються 53 апаратні платформи. Компіляція пакетів відбувається з одного дерева вихідних кодів, тому нові функції в машинно-незалежних частинах з'являються відразу для всіх

платформ без необхідності адаптації. Розробка драйверів також машинно-

незалежна, тому один драйвер для карти, яка працює, наприклад, на шині PCI, буде працювати на платформах i386, Alpha, PowerPC, SPARC та інших, що підтримують шину PCI.

 

FreeBSD розробляється як цілісна операційна система. Вихідний код ядра, драйверів пристроїв і базових призначених для користувача програм, таких як командні оболонки і т. п., міститься в одному дереві системи управління версіями (до 31 травня 2008 - CVS, зараз - SVN). Це відрізняє FreeBSD від Linux - іншої вільної UNIX-подібної операційної системи - в якій ядро розробляється однією групою розробників, а набір призначених для користувача програм - іншими (наприклад, проект GNU), а численні групи збирають це все в єдине ціле і випускають у вигляді різних дистрибутивів Linux.

Висновок: На даному етапі розвитку unix-подібні системи впевнено зайняли свою нішу. Широко використовуючись у вбудованих пристроях, серверах, суперкомп'ютерах і набираючи популярності на десктопах.