Дерій В. А.

доцент, кандидат економічних наук

Відповідальний за випуск –Задорожний Зеновій Васильович, професор, доктор економічних наук.

 

Рекомендовано до видання науково –методичною радою факультету обліку і аудиту

Протокол № 6 від 15 лютого 2012 року

 


Бухгалтерський облік є основною інформаційною базою для пізнання людиною економічної дійсності, оскільки ставить нові проблеми, спонукає до формування інформації для управління, контролю та аналізу господарських фактів.

У зв'язку з цим підвищується роль викладання базової дисципліни бухгалтерського обліку, яка дає можливість показати різноманітність економічних процесів, їх облікове відображення та розкриття теорії і практики обліку в контексті політичних, економічних та соціальних перетворень у суспільстві, без вирішення яких не можливо підготувати висококваліфікованого гармонійного та всесторонньо-розвинутого спеціаліста.

Визначальне завдання курсу „Бухгалтерський облік” полягає у вивченні студентами наукової методології, методики і техніки ведення бухгалтерського обліку. Освоєння студентами основних облікових категорій, закономірностей їх взаємозв'язків, організації первинного обліку, а саме первинної документації, раціональної організації документообороту, організації синтетичного і аналітичного обліку окремих об'єктів, складання відомостей, журналів, форм звітності, вивчення способів обробки облікової інформації з допомогою комп'ютеризації облікового процесу. Важливим завданням є вивчення структури затрат за економічними елементами, методів обліку затрат на виробництво і калькулювання собівартості продукції, порядку визначення фінансового результату діяльності підприємства.

У результаті вивчення дисципліни «Бухгалтерський облік» студенти повинні:

1. знати теоретичні основи обліку, його інструментарій;

2. розширити й деталізувати знання облікової теорії та практики;

3. розвинути ініціативу до самостійного опрацювання нормативно правової бази обліку;

4. розкрити свій інтелектуальний рівень;

5. виробити вміння та навики самостійно та систематично здобувати знання облікової теорії та практики з допомогою підготовки рефератів, доповідей, виступів.

Методичні вказівки складаються з переліку тем та питань відповідних занять, тестових завдань та задач, що розглядатимуться на заняттях.


Змістовий модуль 1 „Основи фінансового обліку”

Плани практичних занять