Побудова топографічного плану

3.4.1 Нанесення на план пікетів

 

Топографічний план за результатами тахеометричної зйомки будують як доповнення до топографічного плану, побудованого в попередній роботі “Горизонтальна зйомка”. Масштаб плану – 1 : 500, висота перерізу рельєфу – 0,5 м.

Пікети на план наносять способом полярних координат за допомогою транспортира і поперечного масштабу. Для цього нуль транспортира суміщають із напрямком, за яким був орієнтований теодоліт (у роботі – напрямок IV -III), і, відкладаючи значення відліку А по горизонтальному кругу, одержують напрямки на пікети. На цих напрямках у масштабі 1 : 500 відкладають горизонтальні прокладення ДГ до окремих пікетів й одержують їх положення. Біля пікету олівцем записують його номер та позначку з точністю до 0,1 м. Пікети з'єднують між собою згідно з абрисом тахеометричної зйомки.

 

3.4.2 Зображення рельєфу і ситуації

 

Рельєф зображують горизонталями. Для їх знаходження проводять інтерполювання між позначками пікетів за допомогою палетки. На палетці позначки горизонталей (ліній) повинні бути підписані через 0,5 м для усього діапазону позначок. Інтерполювання горизонталей здійснюють за напрямками рівних схилів, позначених на абрисі стрілками. Межі ситуації (між певними пікетами) показують умовним знаком контуру.

 

 

3.4.3 Оформлення плану

 

Горизонталі, отримані при інтерполюванні, укладають, кратні 5 м потовщують та у розриві підписують їх позначки, а за необхідності наносять і берг-штрихи. На плані залишають зображеними лише станцію і 5-6 пікетів, розташованих у характерних точках місцевості. Для цих пікетів номери не вказують, а підписують тільки позначки. Горизонталі креслять плавними тонкими лініями коричневого кольору (товщина основних горизонталей – 0,15 мм, потовщених – 0,25 мм).

Ситуацію і її межу зображують умовними знаками. За рамкою плану вказують висоту перерізу рельєфу. Остаточне оформлення плану виконують згідно з додатком Д і зразком виконання розрахунково - графічних робіт, поміщеним у лабораторії.