Вступ та загальна характеристика систем теплопостачання

Вступ та загальна характеристика систем теплопостачання

В курсі «Джерела і системи теплопостачання», який вивчають студенти спеціальності «Холодильні машини та установки» за напрямом підготовки 6.050604… Даний курс базується на знаннях, одержаних студентами при вивченні курсів… Після вивчення даного курсу студент повинен:

Виробітку теплової і електричної енергії

   

Джерела теплопостачання

Паливо, що використовується в джерелах систем теплопостачання

Органічне паливо містить горючі речовини, які здатні активно вступати в реакцію з киснем та мають значне питоме тепловидалення, яке характеризується… Органічне паливо може бути енергетичним і побутовим. Енергетичне паливо – це… Енергетичним паливом для електростанцій і котелень являються:

Склад газоподібного палива

Природний газ, який використовують як паливо, є механічною сумішшю горючих і негорючих газів.

В його складі знаходиться до 75÷98% метану, СН4, 1÷6% - важких вуглеводів, CnHm, 1÷4% - азоту та 0,1÷0,2% вуглекислого газу.

 

Теплота згорання палива

Вища теплота згорання, Qв – це кількість теплоти, яка виділяється при спалюванні 1кг палива (чи 1м3 газоподібного палива) за умови конденсації… Нижча теплота згорання, Qн, порівняно з Qв не враховує теплоту випаровування… Таким чином Qн < Qв.

Технічні характеристики твердого палива

1) Зольність. Зольністю називають процентну кількість золового залишку, що залишається після згорання повної порції палива, по відношенню до ваги… Важливе значення має температура плавлення золи, яка залежить від температури… Температура плавлення окремих мінералів лежить в межах 600÷2900°С.

Технічні характеристики мазутів.

До складу мазуту входять також асфальто-смолисті речовини, сірчані і мінеральні сполуки, волога, яка переходить з нафти в мазут. Асфальто-смолисті речовини являють собою колоїдно-дисперсні частини, які… Вони затрудняють транспортування, нагрівання і розпилення мазуту. При нагріванні утворюють частини коксу, який не…

Властивості природного газу

За даними геологів Україна має колосальне родовище газу на території так званого Лиманського трикутника, що обмежений містами… Серед властивостей природного газу відзначимо такі: 1. Густина газу. Газ легший повітря, його густина 0,7÷0,9 кг/м3 (для повітря 1,293 кг/м3).

Горіння палива

Горіння - це складний фізико-хімічний процес, який включає в себе ряд послідовно і паралельно здійснюваних фізичних і хімічних стадій. Необхідно створити фізичний контакт між молекулами кисню і палива і довести молекули до стану, коли можлива хімічна реакція між ними.

 

Стадії горіння різних палив

- утворення горючої суміші газу і повітря та її початкове нагрівання за рахунок теплоти повітря, що разом з газом надходить в пальник; - нагрівання до запалювання, запалювання і горіння робочої суміші, що… Процес горіння рідкого палива включає такі стадії:

Підготовка палива до подачі його в котельню

Приймання, складування і подача твердого палива

Тверде паливо зберігається в штабелях, розташованих на вугільному полі. Роботи, пов’язані з розвантаженням, подачею палива з залізничної естакади… Розміри штабелів вугілля в плані і їх висота залежить від якості вугілля, яка… Підготовка вугілля до його подачі в котельню полягає в його подрібненні та видаленні з нього феромагнітних домішок.…

Приймання, зберігання, підготовка і подача мазуту

Для спалювання в котлах

Бажане число мазутосховищ не менше трьох: в перший мазут розвантажується з цистерн, в другому – відстоюється, а з третього відбирається для подачі в… Розвантажувальна естакада оснащується паропроводами, з яких можна подати пару… Для мазутного господарства пара надходить після редукційно-охолоджувальної або редукційної установки (РОУ або РУ)…

Газопостачання котелень

В районах розташування споживачів газу споруджуються розподільні мережі високого (3-12 бар), середнього (0,5-3 бар) і низького тиску (менше 0,5… В розподільні мережі високого тиску газ надходить безпосередньо з ГРС, а в… В ГРП зменшується тиск газу до необхідного рівня, який автоматично підтримується незалежно від коливань його витрати,…

Топки парових і водогрійних котлів

Енергетичне паливо спалюють в топках котлів.

В парових котлах малої і середньої продуктивності застосовують шарові і камерні топки.

 

Шарові топки

В камерних топках спалюється газ, мазут, а також розмелене, у вигляді пилу, тверде паливо. Над шаром палива в об’ємі топочної камери горять гази, які виділяються з… Тривале горіння великих кусків палива приводить до значного запасу палива на колосниковій решітці, тому шарова топка…

Камерні топки котлів

Факельне спалювання твердого палива вимагає дрібного помолу палива. Тонина помолу палива в основному залежить від виду палива. Зі зменшенням вмісту… Час перебування частинок палива в топці дорівнює 3-4 с, протягом якого повинні… Процес горіння в факельних топках дуже чутливий до зміни продуктивності парогенераторів. Для кожного виду палива існує…

Розмол палива перед його подачею в топку

Розмол палива відбувається в барабані, який, залежно від продуктивності млина (вона лежить в межах від 1 до 10 кг палива за секунду) має діаметр… Типорозміри барабанів Внутрішня поверхня барабанів покрита броньовими плитами. Барабан завантажується стальними кулями 25÷40мм зі…

Основні схеми генерації пари

На принципі багатократної природньої циркуляції працюють барабанні котли. Водяна пара генерується в підйомних трубах циркуляційних контурів.… В однобарабанних котлах водяна пара генерується лише в екранних циркуляційних… В 2-х і більше барабанних парових котлах водяна пара також генерується в конвективному трубному пучку, що з’єднує…

Робочі процеси в парогенеруючих трубах парових котлів

На інтенсивність відведення теплоти від внутрішніх стінок парогенеруючих каналів до парорідинного потоку, що рухається в них, суттєво впливає… У вертикальній парогенеруючій трубі можливі режими руху двофазового потоку,…

Циркуляційний контур і його основні характеристики

  Розглянемо деякі позначення на рис. 2-9:

Рушійний і корисний напори циркуляційного контуру

, Па. (2-28) В формулі – середня густина пароводяної суміші, кг/м3, яка визначається з… , кг/м3, (2-29)

Конструктивні елементи котлів

Розглянемо конструктивні елементи, пов’язані з пароводяним трактом, тобто елементи, в яких знаходиться вода і пара під тиском, що залежить від робочого тиску на виході з котла.

 

Парогенеруючі поверхні нагріву котлів

Екранні поверхні нагріву сприймають променеву теплоту від факела, що горить у топці, та конвекцією при омиванні екранних труб гарячими газами… Конвективні поверхні нагріву сприймають теплоту лише шляхом конвекції – за… Інтенсивність теплосприймання екранними трубами істотно вища, ніж трубами конвективного пучка.

Пароперегрівники

Енергетична пара є перегрітою по відношенню до стану насичення, за рахунок чого досягається якомога вища ентальпія цієї пари, необхідна для… За способами сприйняття теплоти пароперегрівники можуть бути радіаційними,… Виготовляють пароперегрівники з цільнотянутих стальних труб із зовнішнім діаметром 28, 32, 38, 42 мм. Колектори…

Схеми включення пароперегрівників

В димоходах, де розташовані труби поверхонь нагріву пароперегрівника, природною є нерівномірність швидкостей руху димових газів по перетину… З ним пов’язана нерівномірність нагрівання пари в окремих трубах, якої…

Регулювання температури перегрітої пари

Зі зростанням продуктивності парового котла теплосприйняття пароперегрівником зростає більшою мірою, ніж продуктивність котла. Збільшується кі лькість і швидкість димових газів, зростає їх температура, корисна різниця температур при передачі теплоти від газів…

Водяні економайзери

Економайзери бувають киплячого і некиплячого типу. В економайзерах киплячого типу живильна вода не лише нагрівається до температури насичення, що… В економайзерах некиплячого типу живильна вода на виході з економайзера має… Джерелом теплоти для нагрівання води в економайзері є гарячі димові гази, що надходять після пароперегрівника.

Повітряпідігрівники

Температура повітря, яку необхідно одержати після повітряпідігрівників, залежить від типу палива та способу його спалювання. Для шарового спалювання твердого палива необхідна температура повітря складає… При камерному спалюванні кам’яного вугілля – до 400 оС, а при камерному спалюванні антрациту – 400÷450 оС.

Компоновка економайзерів і підігрівників

При спільній установці як хвостових поверхонь котла водяних економайзерів і повітряпідігрівників можливі одно- і двоступеневі схеми компоновки. Якщо необхідна для процесу спалювання палива температура гарячого повітря не…

Каркас і обмурівка котлів

Каркас складається з несучих колон, опорних балок, допоміжних стійок і ригелів, необхідних для зв’язування елементів каркасу і обв’язки обмурівки. … Колони каркасу виготовляються з двотаврів чи швелерів, що мають номери від 14… Нижні опорні частини колон мають опорні башмаки, які складаються з опорної плити, кутників, швелерів, косинок.

Арматура парових котлів

Арматура розподіляється на запобіжну, регулюючу, запірну і продувну. Відповідно до правил Держгортехнагляду до складу комплекту арматури, що слугує… - водовказівні прилади для контролю і спостереження за рівнем води в барабані;

Гарнітура котлів

До гарнітури відносять: - завантажувальні і шуровочні дверці шарової топки; - лази;

Підвищення якості насиченої пари

Для осушення насиченої пари застосовують сепараційні пристрої розташовані в барабані, з якого відводиться насичена пара. Застосовують такі пристрої:… Для підтримання концентрації домішок в котловій воді в допустимих межах… Внутрішньокотлова обробка полягає в подачі в барабан котла компонентів, які з залишками солей Са і Мg в живильній воді…

Тепловий баланс парового котла

Коефіцієнт корисної дії парового котла

1) повнота згорання палива в топочній камері; 2) глибина охолодження продуктів згорання в топці і газоходах котла; 3) величина втрат теплоти в навколишнє середовища.

Аналіз теплових втрат котла

Абсолютні втрати теплоти з димовими газами дорівнюють: , кДж/кг, (2-45) де: – ентальпія димових газів на виході з котла;

Підготовка живильної води для котлів

Показники якості води

а) Сухий залишок, характеризує вміст розчинених і колоїдних неорганічних і частково органічних твердих домішок в мг/кг чи мкг/кг. Це залишок,… б) Загальний солевміст – загальна кількість мінеральних речовин, розчинених в… в) Жорсткість води – характеризує вміст в ній кальційових і магнійових солей, які обумовлюють здатність води до…

Технологічний процес підготовки живильної води

Висхідну сиру воду з рік чи водойм очищають від:

- грубодисперсних і колоїдних домішок;

- від солей, які можуть спричинити відкладання накипу на поверхні нагріву котлів;

- та звільняють від розчинного у воді повітря.

Очистка води від грубодисперсних домішок.

Механічні фільтри являють собою циліндричні посудини з сферичними денцями, заповнені на 1/3 робочої висоти кварцевим піском. Залежно від… Робочий цикл механічного фільтру включає такі етапи: - механічна фільтрація води від зважених домішок, робочий напрям руху води зверху до низу, аж до досягнення…

Зм’якшення води в катіонітових установках

Катіонітовий фільтр – це зварний циліндр, що має сферичне верхнє і нижнє дно. Геометричні розміри катіонітових фільтрів залежать від їх… Катіонітовий фільтр на 2/3 висоти заповнюється зернистою масою катіоніту.… В промислових котельнях як катіоніт використовували сульфовугілля (його робоча температура до 60 оС). Зараз в…

А) Na-катіонування води.

При проходженні води через катіоніт іони Са і Mg, які є у воді, обмінюються на іони Na. При цьому протікають такі основні реакції: Na2R + CaSO4→CaR + Na2SO4

Б) Водень (Н)-катіонування води.

При проходженні води через шар катіоніту відбуваються такі реакції. а) із солями карбонатної жорсткості, як приклад: 2HR+ Ca(HCO3) → CaR2 + 2H2O + CO2

В) Амоній катіонування води.

При застосуванні Н-катіонування є обов’язковим обладнання кислотного господарства для зберігання H2SO4, приготування регенераційного розчину, його… Все зазначене збільшує капітальні витрати та ускладнює експлуатацію… Катіоніт в NH4-катіонітних фільтрах має формулу (NH4)R і при проходженні води через нього відбуваються такі реакції: …

Деаерація живильної води

Найширше застосування має термічна деаерація. Термічна деаерація основана на законі розподілу речовин між фазами, згідно з яким розчинність газу у… де: – кількість розчиненого газу у воді, мг/кг;

Вибір схеми хімічної очистки води

Так, наприклад, для парових котлів з тиском пари 40 бар загальна жорсткість живильної води повинна бути не більше 5 , повністю відсутні завислі… Для води, яку використовують для підживлення теплових мереж, залишкова… - при tв =76÷100°С залишкова жорсткість – 100 ,

Теплові схеми джерел теплопостачання

2.10.1.Принципова теплова схема теплопідготовчої установки ТЕЦ На рис. 2.18 як приклад наведена принципова схема теплопідготовчої установки ТЕЦ з… Нагрівання мережевої води, що надходить в колектор 15, можна здійснити в таких… 1) В теплофікаційному пучку конденсатора 17. Оскільки температура насиченої пари в конденсаторі близько 30 °С,…

Принципова теплова схема ТЕЦ промислового підприємства

На рис. 2.19 наведена, як приклад, принципова теплова схема ТЕЦ, в якій джерелами технологічної пари, що надходить на виробництво та інші потреби, є парова турбіна, яка працює з протитиском, та РОУ.

Висхідна сира вода подається в хімводоочистку, після якої хімочищена вода надходить в деаератор, де звільняється від розчинених в ній газів. З деаератора основна маса живильної води живильним насосом подається в блоки живлення парових котлів, а її частина – в РОУ і ОУ для охолодження перегрітої пари. В РОУ пара надходить зі збірно-розподільчого колектора, дроселюється до тиску,що дорівнює тиску пари після турбіни (протитиску), і охолоджується до стану сухої насиченої пари при цьому ж тиску. В охолоджувальній установці (ОУ) перегріта пара, що надходить з турбіни, охолоджується до стану сухої насиченої пари при протитиску.

Надлишкова кількість живильної води, що подається в РОУ і ОУ, лише нагрівається від початкової температури, яку вона має в деаераторі, до температури насичення, що відповідає протитиску після турбіни та тиску після РОУ. Ця вода у вигляді дренажу через автоматичні конденсатовідвідники (АКВ) направляється в розширювач дренажів низького тиску (РДНТ), який знаходиться під тиском, що перевищує на 0,2 – 0,3 бара робочий тиск в деаераторі. Оскільки живильна вода у вигляді дренажу після РОУ і ОУ є перегрітою по відношення до температури насичення в РДНТ, вона закипає, утворюючи пару самовипаровування, що надходить з РДНТ в деаераційну колонку. Залишковий чистий дренаж через бак чистих дренажів повертається в головку деаератора.

В схемі на рис. 2.19 показаний розширювач безперервного продування (РБП), в який надходить продувна вода з барабану котла з температурою насичення, що відповідає тиску в барабані. В РБП по аналогії з РДНТ продувна вода закипає і утворюється пара самовипаровування, що направляється в деаераторну колонку. Залишкова продувна вода віддає свою теплоту в підігрівнику сирої води (ПСВ), охолоджуючись до 25°С, після чого скидається в промислову каналізацію.

Живильні насоси можуть мати електричний чи паровий привод. Наявність парового приводу як резервного обов’язкова при відсутності надійного резервного джерела електроенергії та при спалювання твердого палива в шарі. Тиск, що розвивають живильні насоси, визначається робочим тиском в барабані котла, сумою гідравлічних втрат тиску при русі води через запірну і регулюючу арматуру, трубопроводи і перепадом рівнів розташування барабана котла та живильних насосів. Так, при робочому тиску в барабані котла 44 бар, тиск після живильних насосів при їх номінальній продуктивності складає 56 бар. Робочим тиском для живильних трубопроводів є тиск, який розвиває живильний насос при закритій нагнітальній засувці. Для наведеного прикладу він дорівнює близько 64 бар. Живильні трубопроводи проходять систематичні гідравлічні випробування тиском, що складає 1,25 від робочого тиску, тобто в нашому випадку він дорівнює 1,25∙64 = 80 бар.

Термічні деаератори по відношення до живильних насосів розташовують на висоті, яка забезпечувала б створення у всмоктувальному патрубку на вході

в живильний насос такого тиску, щоб температура насичення води, яка відповідає цьому тиску, перевищувала робочу температуру в деаераторі не менше, ніж на 5°С, тобто оС.

Тиск на вході в насос дорівнює:

,бар, (2-64)

де: ;

ΔРвтрат – втрати тиску при русі води від деаератора до живильних насосів. Нормами технологічного проектування електричних станцій передбачено, що величина ΔРвтрат має бути не більшою 300 мм.вод.ст., тобто ΔРвтрат = 0,03 бар.

Таким чином висота розташування деаератора визначається (за умови, що ρв ≈ 1000 кг/м3):

, м. (2-65)

 

Принципова теплова схема водогрійної котельні

 

Така схема наведена на рис. 2-20.

Вода зі зворотної магістралі теплової мережі надходить на мережеві насоси 1, які подають воду у водогрійні котли 2. Після водогрійних котлів основний потік води направляється в подавальну магістраль теплової мережі. Частина гарячої води надходить в підігрівник 4, в якому нагрівається хімочищена вода після хімводоочистки 9. З підігрівника 4 частково охолоджена вода надходить в підігрівник водопровідної води 5, після якого насосом рециркуляції 3 повертається в магістраль мережевої води після мережевих насосів 1.

Вода для підживлення мережі готується за схемою:

1) вода з водопроводу насосом 8 прокачується через підігрівник 5, після якого надходить у хімводоочистку 9;

2) хімочищена вода після хімводоочистки 9 нагрівається в підігрівнику 4 до температури, що на 3-4°С перевищує робочу температуру в головці деаератора 6. Це необхідно, щоб хімочищена вода закипіла в головці деаератора і позбавилась всіх розчинених в ній газів, які відсмоктуються з деаератора разом з невеликою кількістю пари, що утворилась;

3) деаерована вода з бака-акумулятора деаератора 6 надходить в насос 7 подачі води на підживлення системи; кількість води, необхідної на підживлення системи теплопостачання забезпечується регулятором 13, який одержує імпульс за перепадом тисків після і до мережевих насосів 1;

4) оскільки робоча температура води в подавальній магістралі більшу тривалість часу на протязі року нижче 100°С, то очевидно, що робоча температура в деаераторі має бути нижче 100°С (фактично біля 70°С), тобто деаератор повинен працювати під тиском, нижчим атмосферного, під вакуумом;

5) джерелом вакууму є водоструминний ежектор 10, в який насосом 12 під тиском не менше 6 бар з баку 11 подається вода; потік води, що виходить з великою швидкістю після сопла ежектора, в його приймальній камері утворює вакуум, завдяки якому гази, що видалились з води головці деаератора, відсмоктуються і змішуючись зі швидкісним потоком води в камері змішування через дифузор виходять з водою, яка надходить у витратний бак ежектора11.

Годинна витрата води на підживлення приймається виходячи з нормативних втрат води в системі теплопостачання на рівні 0,5÷1% об’єму води, що заповнює мережеві трубопроводи і системи.

Структура теплових схем водогрійних котелень визначається, з одного боку, специфічними вимогами до конструкції і режиму експлуатації водогрійних котлів, а з іншого – системами теплових мереж, що з’єднують водогрійну котельню, як джерело теплової енергії, зі споживачами теплоти.

Згідно вимог до гідравлічних і теплових режимів водогрійних котлів, в тому числі для запобігання пароутворення в їх трубах, необхідно:

1. Тиск води на виході з водогрійного котла має бути таким, щоб температура насичення, яка йому відповідає, була не менше ніж на 10-15°С більша максимально можливої температури на виході котла.

Якщо максимальна розрахункова температура води в подавальній магістралі теплової мережі дорівнює, то тиск води на виході з котла, що відповідає температурі насичення 150+(10÷15)=160÷165°С, повинен бути не менше 6,3÷7,1 бар.

2. Швидкість води в трубах водогрійних котлів, яка забезпечує зривання бульбашок пари зі стінок труби, має бути не менше 1,0÷1,2 м/с (фактично 1,5-1,7 м/с).

3. З метою зменшення корозії трубних поверхонь нагріву водогрійного котла температура води, що надходить в котел має бути на рівні 60÷70°С. Якщо температура води, що надходить із зворотної магістралі менша, в схемі водогрійної котельні передбачено перепуск гарячої води з подавальної магістралі у зворотну (регулятор 13).

4. В разі необхідності зменшити температуру води, що виходить з водогрійного котла, перед її надходженням в подавальну магістраль мережі в принциповій схемі водогрійної котельні передбачений перепуск води з мінімальною температурою після мережевих насосів в подавальну магістраль після водогрійних котлів за допомогою регулятора 13.

 

Контрольні запитання

1. Перерахуйте 4-ри види теплового обладнання для нагрівання мережевої води, які передбачені теплотехнологічною схемою теплопідготовчих відділень ТЕЦ, оснащених конденсаційними турбінами з відборами.

2. Як залежить необхідність включення в роботу обладнання для нагрівання мережевої води від зовнішньої температури?

3. Які джерела технологічної пари передбачені в ТЕЦ, оснащеній паровими турбінами з протитиском?

4. Які термодинамічні процеси відбуваються в РОУ ТЕЦ та в ОУ після парових турбін?

5. Що відбувається в РОУ та ОУ з живильною водою після живильних насосів, що подається в них?

6. Яким чином забезпечується вакуум при роботі вакуумних деаераторів, якими оснащують водогрійні котельні?

7. Як забезпечується одержання води для підживлення теплових мереж та регулюється її подача?

8. Яким чином регулюється необхідна температура води на вході у водогрійний котел та води, що надходить в подавальну магістраль теплової мережі?

 

Системи теплопостачання

Характеристика споживачів теплової енергії

Теплове навантаження системи теплоспоживання може бути сезонним і цілорічним. Сезонне теплове навантаження залежить від температури зовнішнього повітря. До… Цілорічне теплове навантаження – це теплове навантаження гарячого водопостачання (ГВП), величина якого залежить від…

Визначення витрати теплоти на різні види теплового

Навантаження

Витрата теплоти на теплове навантаження опалення

Кількість теплоти, необхідної для опалення окремої будівлі дорівнює: де: Q – сумарні теплові втрати;

Витрати теплоти на вентиляцію

,кДж/год, (3-5) де: m – кратність обміну повітря в приміщенні 1/год; с – теплоємність повітря, кДж/кг∙К.

Витрата теплоти на цілорічне теплове навантаження

Типовим побутовим цілорічним тепловим навантаженням є гаряче водопостачання (ГВП). Середньотижнева годинна витрата теплоти на ГВП житлових будинків визначається… (3-8)

Графік залежності величин теплового навантаження опалення і вентиляцію від температури зовнішнього повітря

На рис. 3-2 наведено в лівій частині графіки зміни теплового навантаження опалення і вентиляції та сумарного теплового навантаження залежно від… Права частина рис. 3-2 являє собою графік тривалості теплового навантаження. Він необхідний для встановлення…

Водяні системи теплопостачання

Водяні системи теплопостачання бувають двох типів: - закритими або замкнутими, - відкритими або розімкнутими.

Закриті системи теплопостачання

Число паралельних трубопроводів в закритій системі має бути не менше 2, оскільки після віддачі теплоти в абонентських установках теплоносій необхідно повернути до джерела теплопостачання для наступного нагрівання.

Схеми приєднання абонентських установок до двохтрубної водяної теплової мережі залежить від характеру абонентської установки і режиму роботи теплової мережі.

Розглянемо, як приклад, різні схеми приєднання абонентських установок до теплової мережі.

А. Приєднання опалювальних установок до теплової мережі

В залежних системах приєднання тиск в абонентській установці залежить від тиску в зворотній магістралі мережі. В опалювальні прилади надходить вода… Така схема приєднання опалювальних установок застосовується в невеликих,… а.2. Залежна схема приєднання до двохтрубної теплової мережі опалювальної установки зі струминним змішуванням наведена…

Б. Приєднання установок ГВП до теплових мереж

У абонентів, які споживають велику кількість гарячої води ( бані, пральні і інші) та мають нерівномірний графік споживання гарячої води,… На рис. 3-5б наведена схема приєднання до теплової мережі установки для… На рис. 3-5в показана нижня установка акумулятора , який заряджається насосом Н, а розряджається під тиском холодної…

В. Приєднання теплових навантажень опалення і ГВП на одному абонентському вводі

Принциповими вимогами до схеми приєднання є такі: - забезпечення розрахункових теплових навантажень при мінімальних витратах… - створення комфортних умов для споживачів теплоти, що іде на ОП і ГВП.

Відкриті системи теплопостачання

 

Як приклад розглянемо приєднання до теплової мережі відкритої системи теплопостачання двох видів теплового навантаження – ОП і ГВП.

А. Приєднання установок ОП і ГВП за принципом незв’язаного регулювання.

Витрата води в систему ГВП змінюється від максимального значення в години найбільшого водорозбору до нуля в період відсутності водорозбору. Співвідношення витрата води на ГВП з подавальної і зворотної лінії залежить… Максимальна витрата мережевої води з подавальної магістралі теплової мережі на абонентський ввід, за якою визначається…

Б. Приєднання установок ОП і ГВП за принципом зв’язаного регулювання.

Цей дефіцит теплоти на опалення компенсується в години малого водорозбору води з подавальної магістралі на ГВП ,коли вся, або більша частина,… При приєднанні абонентських установок за принципом зв’язаного регулювання…  

Парові системи теплопостачання

Парові системи теплопостачання бувають з поверненням конденсату в ТЕЦ чи котельню та без повернення конденсату. В опалювальних системах теплопостачання широко застосовується однотрубна… Схема приєднання абонентських установок до парової мережі залежить від характеру цих установок.

Вибір теплоносія і системи теплопостачання

Вибір теплоносія і системи теплопостачання визначається технічними і економічними міркуваннями і залежить головним чином від характеру теплового… Бажано, щоб система теплопостачання була якомога простіша, що обумовлює її… При виборі системи теплопостачання враховуються технічні та економічні показники всіх елементів системи: джерела,…

Регулювання централізованого теплопостачання

В залежності від пункту здійснення регулювання воно може бути: 1. централізованим, реалізується в ТЕЦ чи котельні; 2. групове, здійснюється на групових теплових підстанціях;

Гідравлічний розрахунок теплових мереж

Гідравлічний розрахунок виконується з метою: 1) визначення діаметрів мережевих трубопроводів; 2) визначення падіння тиску (напору);

П’єзометричний графік теплових мереж

На рис. 3-11 представлений п’єзометричний графік двохтрубної водяної системи теплопостачання і її принципова схема , рівень І-І прийнято за… Лінія П1-П4 – графік напорів в подавальній магістралі мережі; Нн - напір води…  

Основні вимоги до режиму тисків у водяних теплових мережах

1. Не перевищення допустимих тисків в обладнанні джерела теплопостачання, теплової мережі і абонентських установок. Допустимий надлишковий тиск (за… 2. Забезпечення надлишкового тиску в усіх елементах системи теплопостачання… 3. Забезпечення незакипання води при робочому ( гідродинамічному) режимі системи теплопостачання, тобто при циркуляції…

Режим одержання теплоти від ТЕЦ

При пониженні температури зовнішнього повітря і збільшенні теплового навантаження системи теплопостачання необхідно щоб зростала температура води в… Максимум теплового навантаження відповідає розрахунковій температурі… Оскільки річна тривалість максимуму теплової потужності мала, це приведе до істотного збільшення долі конденсаційного…

Список рекомендованої літератури

1.В.И.Частухин,А.А. Лабутин. Промышленные котлоагрегаты. Киев, 1993г.

2.С.С. Титар. Системи енергопостачання промислових підприємств. Одеса, 2002р.

3.Е.Я. Соколов. Теплофикация и тепловые сети. Москва, Энергоиздат,1996г.

3.М.О. Прядко, В.І. Павелко, С.М.Василенко.Теплові мережі. Навчальний посібник.Київ, 2005р.