Газопостачання котелень

З магістральних трубопроводів діаметром 700-1420 мм природний газ надходить в газорозподільчі станції (ГРС) для його очистки від механічних домішок, зменшення тиску, обліку витрат і одоризації газу (введення до газу сильнопахнучих речовин, щоб можна було легко виявляти наявність газу в повітрі).

В районах розташування споживачів газу споруджуються розподільні мережі високого (3-12 бар), середнього (0,5-3 бар) і низького тиску (менше 0,5 бар).

В розподільні мережі високого тиску газ надходить безпосередньо з ГРС, а в мережі середнього і низького тиску – з газорозподільних пунктів (ГРП).

В ГРП зменшується тиск газу до необхідного рівня, який автоматично підтримується незалежно від коливань його витрати, а також вимірюється витрата газу.

Принципова схема грп наведена на рис. 2-2, з якої видно, що стабільність тиску газу, який направляється після ГРП, забезпечується роботою регулятора тиску (6), а також запірним (5) та скидним (8) запобіжними клапанами.

 

Принципова схема газопроводів котельні наведена на рис. 2-3.

Важливим елементом системи автоматичного регулювання роботи котла є регулятор витрати газу (6), а системи захисту котла від вибухів в топці – швидкодіючий запірний (відсічний) клапан.

Пускова продувка газопроводів необхідна для убезпечення топки котла від надходження в неї вибухонебезпечної суміші газу і повітря.

 

Контрольні питання.

1. Які стадії горіння газоподібного, рідкого та твердого палива?

2. Хімічний склад димових газів.

3. В чому полягає підготовка твердого палива перед його подачею в бункери котельні?

 

 

4. Яким чином забезпечується необхідна температура, тиск та чистота мазуту перед його подачею до котлів?

5. Як забезпечується гомогенізація суміші мазуту і води, призначення та здійснення рециркуляції мазуту між мазутонасосною станцією та котельнею?

6. Призначення газорозподільних станцій (ГРС) в системі газопостачання.

7. Перелік обладнання та пристроїв, якими оснащені газорозподільні пункти (ГРП).