Камерні топки котлів

В камерних топках паливо згорає в об’ємі топочної камери. Природний газ і мазут згоряє в топці у вигляді факелу. Процес горіння стійкий і легко регулюється.

Факельне спалювання твердого палива вимагає дрібного помолу палива. Тонина помолу палива в основному залежить від виду палива. Зі зменшенням вмісту легких речовин в паливі виникає потреба збільшення тонини помолу. Найбільша тонина помолу необхідна при спалюванні антрациту( антрацитова мучка – антрацит-штиб).

Час перебування частинок палива в топці дорівнює 3-4 с, протягом якого повинні реалізуватися всі згадані реакції стадії горіння з повним спалюванням часток палива.

Процес горіння в факельних топках дуже чутливий до зміни продуктивності парогенераторів. Для кожного виду палива існує для конкретної камерної топки мінімум продуктивності котла, нижче якого не забезпечується стабільність процесу горіння факелу.

В камерних топках з вихровим (циклонним) передтопком передбачено утримання частинок палива в повітряному потоці і циркуляція палива в передтопку за рахунок потоку повітря, що надходить разом з паливом та додатково подається коаксіально в передтопок. Завдяки цьому забезпечується більш стійкий процес горіння факела в топці. Це дозволяє збільшити частинки подрібненого палива, спростити систему пилоприготування і зменшити витрату електричної енергії на розмол палива.

На рис. 2-6 схематично наведені камерні топки з факельним процесом горіння та з вихровим передтопком.