Повітряпідігрівники

Подальше використання теплоти димових газів, що виходять після водяних економайзерів, здійснюють в повітряпідігрівниках, де нагрівається необхідне для спалювання палива повітря, і які встановлюють в парових котлах, продуктивністю більше 10 т пари за годину.

Температура повітря, яку необхідно одержати після повітряпідігрівників, залежить від типу палива та способу його спалювання.

Для шарового спалювання твердого палива необхідна температура повітря складає 200÷250 оС.

При камерному спалюванні кам’яного вугілля – до 400 оС, а при камерному спалюванні антрациту – 400÷450 оС.

При спалюванні газу і мазуту температура гарячого повітря має бути 250÷300 оС.

В промислових котлоагрегатах, як правило, використовують рекуперативні повітряпідігрівники, в яких поверхня теплопередачі від димових газів до повітря виготовлена зі стальних труб внутрішнім діаметром 33, 38, 42, 46, 51 мм. Вони встановлюються вертикально і кріпляться до верхньої і нижньої решіток.

Всередині труб рухаються гази зі швидкістю 10÷14 м/с, між трубами, поперечно до них, рухається повітря.

Крім рекуперативних, особливо в парогенераторах великої енергетики, використовують регенеративні повітряпідігрівники. Він являє собою циліндричну конструкцію, яка обертається навколо осі і розділена на секції, що заповнюються гофрованими листами товщиною 0,6÷1,2 мм, якими утворюються щілини для почергового проходження через них димових газів і повітря при обертанні повітряпідігрівника. Гофровані листи сприймають теплоту від димових газів і віддають її повітрю, що нагрівається.