Приймання, складування і подача твердого палива

Тверде паливо для промислових ТЕЦ та електростанцій надходить у вагонах на розвантажувальну естакаду. Звідси направляється на зберігання в штабелях, або на спалювання в котельню.

Тверде паливо зберігається в штабелях, розташованих на вугільному полі. Роботи, пов’язані з розвантаженням, подачею палива з залізничної естакади для складування в штабель і його укладка в штабель, повністю механізовані.

Розміри штабелів вугілля в плані і їх висота залежить від якості вугілля, яка визначає його придатність до тривалого зберігання. Важливими чинниками, що визначають надійне зберігання палива, є пошарове ущільнення вугілля, а також ущільнення відкосів штабеля. В процесі зберігання ведеться контроль температури у визначених точках штабеля. При підвищенні температури вугілля проводиться додаткове його трамбування, а якщо підвищення температури продовжується, паливо з цього місця відбирається для спалювання, а воно заповнюється свіжим вугіллям.

Підготовка вугілля до його подачі в котельню полягає в його подрібненні та видаленні з нього феромагнітних домішок. Останнє надзвичайно важливе при наявності в системі пилоприготування швидкохідних та бильних млинів. Молотки та била, які безпосередньо подрібнюють паливо, в процесі роботи зношуються і попадання металевих деталей в розмельну камеру згаданих млинів може привести до руйнування зношених молотків чи бил і розбалансування маси обертового пристрою, в результаті чого виникає вібрація. Вона може привести до руйнівних наслідків для млинів.

Подрібнення твердого палива та перша стадія уловлення феромагнітних домішок реалізується в дробильному відділенні паливоподачі.

Як можливий варіант, вугілля з приямків скреперної естакади за допомогою лебідки, тросів і скрепера, який може рухатися вперед і назад по приямкам розвантажувальної і похилої естакад, подається в верхній бункер дробильного відділення. При відкритому шибері вугілля з бункера надходить на стрічковий магнітний сепаратор, після нього в дробарку вугілля. З дробарки подрібнене вугілля надходить на стрічковий транспортер подачі вугілля до бункерів котлів.

Ширина резинової, армованої кордом стрічки транспортера може складати 500, 600, 800, 1000 мм залежно від продуктивності паливоподачі. Транспортер оснащений натяжним пристроєм, оскільки з часом стрічка розтягується. Над стрічкою з вугіллям встановлюють ще один потужний підвісний електромагнітний сепаратор.

Стрічковий транспортер проходить над бункерами подрібненого вугілля по довжині фронту котлів. Вугілля направляється в той чи інший бункер за допомогою розвантажувального візка.