рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Графіки електричних і теплових навантажень

Графіки електричних і теплових навантажень - раздел Образование, Лекція 1 СТРУКТУРА І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ЕНЕРГЕТИКИ Особливістю Роботи Електричних Станцій Є Те, Що Загальна Кількість Електрично...

Особливістю роботи електричних станцій є те, що загальна кількість електричної енергії, яку виробляють у кожний момент часу, майже ціл­ком відповідає кількості споживаної.

Електричні станції працюють найчастіше паралельно в енергетичній системі, покриваючи загальне електричне навантаження системи і одно­часно теплове навантаження свого району (якщо електростанція не кон­денсаційна). Однак є окремі електростанції місцевого значення, які об­слуговують окремий район, без підключення до загальної енергетичної системи. У цих нечастих випадках електрична станція бере на себе загаль­не електричне навантаження району.

Загальне електричне навантаження промислового району складаєть­ся переважно з навантаження, пов'язаного із забезпеченням споживача електроенергією для виробничих потреб, приводу електродвигунів заліз­ничного і міського транспорту, а також з витратою енергії на освітлення і побутові потреби.

Складові частини загального навантаження змінюються як протягом доби, так і протягом року. Для п'ятиденного робочого тижня промислове навантаження є основною складовою загального електричного навантажен­ня в робочі дні тижня. У недільні та святкові дні промислове навантаження різко спадає, помітно зменшуючи загальне електричне навантаження.

Графічне зображення залежності електроспоживання від часу нази­вають графік електричного навантаження. На рис. 5.5 наведено типові добові графіки електричного навантаження (промисловий, освітлюваль­но-побутовий і сумарний). Мінімум промислового навантаження спосте­рігають зазвичай у нічний час, коли енергію споживають лише підприєм­ства, які працюють у три зміни. Найбільше навантаження в період від 8 до 16 години, коли енергію подають майже всім підприємствам. У період із 16 до 24 години навантаження має проміжне значення (енергію спожи вають підприємства, які працюють у дві і три зміни). Провал електрично­го навантаження в денний час пов'язаний зі зменшенням споживання електроенергії під час обідніх перерв.

Рис. 5.5. Добові графіки електричного навантаження:
а - промисловий; б - освітлювально-побутовий; в - сумарний; ---зима; --- літо.

 

Якісно літній добовий графік промислового навантаження не відріз­няється від зимового. Освітлювально-побутове навантаження істотно за­лежить від пори року і має найбільше значення у вечірні години взимку. Влітку добовий максимум навантаження (пік) знижується за абсолютним розміром і тривалістю і настає пізніше. Освітлювально-побутове наван­таження містить у собі також навантаження від електропобутових прила­дів, які зазвичай мають різко виражений за розміром максимум у вечірні години. Ранковий пік освітлювально-побутового навантаження пов'я­заний зі збільшенням електроенергії на побутові потреби.

Сумарний графік промислового і освітлювально-побутового наванта­ження має два максимуми споживання електроенергії протягом доби. Якщо цей графік доповнити навантаженням електрифікованого транспор­ту, урахувати витрати енергії на власні потреби станції і втрати в лініях електричних передач, то характер залежності навантаження від часу не зміниться (рис. 5.6). Максимум електричного навантаження, який настає в зимовий час у другій половині дня, визначає загальний добовий макси­мум електричного навантаження і загальної потужності працюючих агре­гатів, потрібних для забезпечення електроенергією всіх споживачів.

Якщо електростанція працює ізольовано, то сумарний графік елект­ричного навантаження цього району має збігатися з електричним наван­таженням електростанції. Якщо ТЕС працює в складі єдиної енергосис­теми, то вона віддає енергію в загальну систему і сумарний графік елект­ричного навантаження характеризує роботу системи (району), а наванта­ження кожної окремої електростанції визначає диспетчерська служба.

Рис. 5.6. Повний добовий графік електричного навантаження: /, //, III-три, дво- і однозмінні промислові підприємства відповідно; IV-електрифікований транспорт;V-освітлювально-побутове наван­таження; VI - втрати і власні потреби станції.

 

Аналіз графіків електричного наван­таження показує, що споживання елект­ричної енергії відбувається нерівномір­но. Відношення кількості виробленої енергії за певний період до тієї кількості енергії, яку виробила б електростанція за той самий час, працюючи з максималь­ним навантаженням, називається коефіці­єнтом використання максимуму - max. Іноді це відношення називають також коефіцієнтом заповнення графіка елект­ричного навантаження. З цього визначен­ня випливає, що

, (5.1)

де Е - загальна кількість виробленої елект­роенергії, кВтгод; Nemax –максимальне навантаження, кВт; р - кількість годин роботи електростанції.

На рис. 5.7 показано типову криву тривалості зміни річних електрич­них навантажень.

Електростанції, які працюють значну частину року з найбільшим мож­ливим навантаженням і тим самим беруть участь у покритті нижньої час­тини графіка тривалості навантаження (рис. 5.7), називають базовими. Електростанції, які використовують тільки протягом частини року для покриття пікового навантаження, називають піковими.

Чим більше max, тим повніше використовують потужності устаткування. Для системи, яка об'єднує велику кількість електростанцій, коефіцієнт використання максимуму найчасті­ше значно вищий, ніж для окремих електростанцій, які працюють ізольо­вано. У великих системах коефіцієнт використання максимуму зазвичай вищий, ніж для районних енергосистем.

Велике значення мають річні графіки електричного навантаження, які Річний графік навантаження енергосистеми покривають агрегати і електростанції різної економічності. Розподіляти сумарне навантаження між окремими електростанціями (агрегатами) відповідно до загального графіка треба так, щоб забезпечити найекономічнішу роботу системи в цілому. Цього можна досягти, якщо електростанції, які мають менші па­ливні й експлуатаційні витрати, будуть завантажувати на більшу кіль­кість годин використання в році, а електростанції з великими паливними й експлуатаційними витратами - на меншу кількість годин.складають за даними добових графіків. Характер річних графіків протя­гом кількох років змінюється неістотно, у зв'язку з чим полегшується зав­дання їх побудови на майбутній період.

 

Рис. 5.7. Графік річних електричних навантажень за тривалістю: / - базове навантаження; // - проміжне навантаження; Ш - пікове навантаження

Поряд з базовими і піковими в системі є електростанції, які несуть проміжне навантаження між базовим і піковим.

Добовий графік електричного навантаження покривають базові, піко­ві та напівпікові електростанції (агрегати). При цьому базові електроста­нції працюють безупинно з повним (номінальним) навантаженням, а пі­кові включаються тільки в години, коли потрібно покривати верхню (III) частину графіка. Напівпікові установки зі зменшенням загального елект­ричного навантаження або переводять на знижеш навантаження, або ви­водять у резерв. Багато агрегатів, які несуть проміжне навантаження, зу­пиняють на суботу, неділю та святкові дні.

Для покриття пікових навантажень споруджують спеціальні пікові електростанції. їх розміщують поблизу споживачів і пристосовують для частого пуску і зупину. Вартість цих електростанцій має бути значно ни­жча, ніж базових, тому що кількість годин використання їх невелика. ККД пікової установки може бути невисоким, а головною вимогою для них є можливість швидкого пуску і зупину.

Щоб покривати пікові навантаження, можна також використовувати установки, які працюють на дорогому органічному паливі, і електростан­ції із застарілим обладнанням, а також гідроелектростанції. Однак у па­водковий період, коли запаси води досягають граничнодопустимих зна­чень, гідроелектростанціям відводять базове навантаження.

Однією з основних характеристик електростанції є встановлена потуж­ність, яку визначають як суму номінальних потужностей усіх турбогене­раторів. При цьому під номінальною потужністю розуміють найбільшу потужність, з якою турбогенератор може працювати тривалий час у ре­жимах, які залежать від технічних умов.

Щоб оцінити напруженість роботи електростанції і те, як використо­вують основне устаткування, вводять коефіцієнт використання встанов­леної потужності станції и^д, який являє собою відношення кількості виробленої енергії Е протягом року до можливої кількості виробленої енергії за той самий період під час роботи електростанції з встановленою потужністю Ne в.п :

, (5.2)

де р = 8760 год - кількість годин у році.

Робота електростанції характеризується також кількістю годин вико­ристання встановленої потужності за рік

, (5.3)

Із залежностей (5.2) і (5.3) видно, що в.в.п і в.в.п зв'язані:

. (5.4)

Кількість годин використання встановленої потужності залежить від того, у якому режимі працює електростанція, тобто чи є вона базовою, піковою або несе проміжне навантаження Для електростанцій, які пра­цюють з базовим навантаженням, кількість годин використання встанов­леної потужності зазвичай дорівнює 6 000...7 000 год/рік, а для спеціаль­них пікових установок може становити 2 000.. .3 000 год/рік.

Графіки електричних навантажень використовують у плануванні елек­тричних навантажень електростанцій і систем, для розподілу наванта­жень між окремими електростанціями і агрегатами, у розрахунках кількос­ті вахтеного складу робітників і кількості резервного устаткування, ви­значенні потрібної встановленої потужності і резерву, кількості й одини­чної потужності агрегатів, для розробки планів ремонту устаткування і визначення ремонтного резерву, а також для вирішення ряду інших завдань.

Споживачів забезпечують тепловою енергією за графіками теплового навантаження

Теплова енергія потрібна для технологічних процесів у промисловос­ті, для опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, а також для по­бутових потреб виробничих, житлових та громадських будинків. Для ви­робничих потреб використовують насичену пару тиском від 0,15 до 1,6 МПа. Однак щоб зменшити втрати під час транспортування й уникну­ти безупинного дренування води з комунікацій електростанції пару від­пускають з невеликим перегрівом. Гарячу воду на опалення, вентиляцію і побутові потреби подають з температурою від 70 до 180 °С.

Теплове навантаження ТЕЦ, зумовлене витратою теплоти на вироб­ничі процеси і побутові потреби (гаряче водопостачання), практично не залежить від зовнішньої температури повітря, хоча влітку вона дещо мен­ша, ніж узимку. Водночас промислове та побутове теплове навантаження різко змінюється протягом доби. Крім того, середньодобове навантажен­ня на побутові потреби наприкінці тижня і в передсвяткові дні значно вище, ніж в інші робочі дні тижня. Типовий графік зміни добового тепло­вого навантаження промислових підприємств наведено на рис. 5.8.

Рис. 5.8. Графік добового теплового навантаження підприємств.

 

Опалювальне теплове навантаження, витрата теплоти на вентиляцію та кондиціювання повітря залежать від температури зовнішнього повітря і мають сезонний характер. Витрата теплоти на опалення найбільша взи­мку, і цілком немає її в літній період, на кондиціювання повітря теплоту витрачають тільки влітку.

На рис. 5.9 наведено річний графік опалювального навантаження, а на рис. 5.10 - сумарний річний графік теплового навантаження за триваліс­тю. Кількість годин використання максимуму цього навантаження визначають зі співвідношення

, (5.5)

де Qp - загальна кількість теплоти, що відпускає ТЕЦ протягом року,

ГДж/рік; Qmax - максимальне теплове навантаження, ГДж/год.

Рис. 5.9. Річний графік опалювального навантаження: 1 - максимальні значення; 2 - мінімальні значення

 

Рис. 5.10. Сумарний річний графік теплового навантаження за тривалістю: /-опалювальний період; Я- літній період

За аналогічними співвідношеннями можна визначити також кількість годин використання максимуму окремо для опалювально-побутового і промислового навантажень. Для промислового навантаження max може досягати 6 000 год/рік, водночас для опалювально-побутового зазвичай знаходиться в межах 2 500...4 000 год/рік.

Отже, від технологічного навантаження збільшується кількість годин використання максимуму загального теплового навантаження. Однак для

великих міських і приміських ТЕЦ основним видом теплового наванта­ження є опалювальне. Кількість годин використання максимуму опалю­вального навантаження менша, ніж електричного.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Лекція 1 СТРУКТУРА І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ЕНЕРГЕТИКИ

На сайте allrefs.net читайте: Лекція 1. ЗМІСТ... ВСТУП...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Графіки електричних і теплових навантажень

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Роль енергетики в розвитку цивілізації
Весь тривалий процес освоєння енергії людиною можна умовно розділити на п'ять етапів. Перший етап - етап мускульної енергії, почався багато тисячоліть тому і тривав до V-VII

Енергетика та енергопостачання: основні поняття і визначення
Політична та економічна незалежність і безпека держави багато в чому визначаються виробництвом енергетичних ресурсів у достатній кількості. Різноманіття форм існування енергії, властивість

Паливно-енергетичний комплекс
Паливно-енергетичний комплекс - один з найважливіших і чітко ор­ганізованих комплексів будь-якої національної економіки. Це єдина сис­тема енергопостачання країни, яка охоплює суку

Енергогенерувальні потужності
Основні типи електричних станцій.Залежно від виду первинної енергії розрізняють ТЕС, ГЕС, АЕС та ін. До ТЕС належать конденсацій­ні електростанції (КЕС) і теплофікаційні або теплое

Енергоспоживання як критерій рівня розвитку і добробуту суспільства
Енергетика і паливно-енергетичний комплекс, що реалізує її призна­чення, є основою існування і розвитку цивілізації. Концентруючи величез­ні матеріальні ресурси, переробляючи колосальні паливно-ене

Контрольні питання
1. Етапи освоєння енергії людством. 2. Характеристика основних систем енергетичної галузі для виробницт­ва електроенергії. 3. Основні поняття для енергетики, енергопостачання, пал

Природні ресурси
Природні ресурси - це запаси сировини та енергії, які видобувають з біосфери, наприклад будівельні матеріали, метали, вода, викопне пали­во, геотермальна енергія тощо. Природні рес

Викопне органічне паливо
Д. І. Менделєєв визначив паливо як «горючу речовину, яку навмисно спалюють для одержання теплоти». Паливому широкому розумінні на­зивають горючу речовину, яку економічно доцільно с

Склад і характеристики органічного палива
Тверде та рідке паливо, що безпосередньо подають до енерго-технологічних установок для його наступного спалювання, називають робочим. До його складу входять: волога Wр,

Нетрадиційні і відновлювані енергоресурси
  Проблему використання нетрадиційних і відновлюваних джерел енер­гії (НВДЕ) у різних галузях народного господарства почали розв'язуватися з другої половини XX ст. До цього спонукали

Класифікація та напрями використання вторинних енергетичних ресурсів
Вторинні енергетичні ресурси (ВЕР) являють собою енергетичний по­тенціал продукції, побічних і проміжних продуктів, що утворюються в технологічних агрегатах (установках) і втрачаються в самому агре

Ефективність використання вторинних енергетичних ресурсів
Паливні ВЕР необхідно використовувати як паливо повністю (100 %). Об'єм використання вторинних енергетичних ресурсів, що утилізуються з перетворенням енергоносія, визначається можливим виробленням

Контрольні питання
1. Загальна характеристика природних ресурсів. 2. Викопне органічне паливо та його види. 3. Характеристика енергоресурсів світу та України. 4. Загальний склад органічного

Особливості використання органічного палива
У всьому світі понад 80 % теплової та електричної енергії одержують, спалюючи викопне органічне паливо і перетворюючи його хімічну енер­гію на електричну і теплову. Близько 80 % усіх видів з

Закономірності утворення екологічно шкідливих речовин під час горіння палива
Склад продуктів згорання і кількісні співвідношення в них окремих компонентів залежать від властивостей і складу палива, а також від сту­пеня завершеності реакції горіння. У цьому можна переконатис

Характеристика шкідливих речовин у продуктах згорання палива і їх вплив на навколишнє середовище
Під забрудненням атмосфери розуміють зміну властивостей і погір­шення функцій середовища в результаті викидів забруднювальних речо­вин (твердих, рідких і газоподібних), теплових та радіоактивних ви

Г/кВттод) від згорання органічного палива за даними
Міжнародного інституту прикладного системного аналізу (м. Відень) Викиди Вид палива   Кам'яне вугілля

Контрольні питання
1. Роль органічного палива в розвитку енергетики й енергоспоживання країни. 2. Характеристика повного і неповного згорання палива. 3. Основні стадії спалювання палива і їх характе

Шляхи пошуку екологічно-безпечної електроенергетики.
  Одним з перспективних шляхів вирішення проблеми виходу з енергетичної кризи є залучення до паливно-енергетичного балансу України нетрадиційних поновлюваних джерел енергії (енергія с

Системи перетворення сонячної радіації в електричну й теплову енергію в системах енергопостачання.
  Найвідоміший альтернативний ресурс енергії — сонячний. Тепловий потік сонячного випромінювання, який сягає Землі, дуже великий. Він більш як у 5000 разів перевищує сумарне

Вітрові електричні станції
Новітні дослідження направлені переважно на вироблення електричної енергії за рахунок енергії вітру. Споруджуються ВЕС переважно постійного струму. Вітряне колесо приводить у рух динамо-машину — ге

Геотермальна енергія
  Геотермальна енергія (природне тепло Землі), акумульована в перших десятьох кілометрах Земної кори, по оцінці МРЕК-XI досягає 137 трлн. т у.п., що в 10 разів перевищує геологічні ре

Можливості застосування біомаси й твердих побутових відходів для виробництва електричної й теплової енергії.
  Біомаса – це вуглецевомісткі органічні речовини рослинного та тваринного походження (деревина, солома, рослинні залишки сільськогосподарського виробництва, гній і т. ін.). Також до

Відновлювані джерела енергії
На сучасному етапі для України актуальною проблемою є інтеграція її економіки у світову, що має дати певні вигоди від участі в міжнародному поділі праці. Подальше розширення міжнародного економічно

Біоенергетика
  Біоенергетика є однією з найперспективніших складових відновлюваної енерге-тики України. Вона заснована на використанні енергії біомаси — вуглецевомістких ор-ганічних речовин рослин

Вітроенергетика
  На території України є сприятливі умови для розвитку вітроенергетики. У багатьох регіонах середньорічна швидкість вітру становить 5—5,5 м/с на стандартизованій ви-соті 10 м над пове

Сонячна теплова енергетика
  Часто вважають, що сонячну енергію доцільно використовувати переважно для локального забезпечення гарячого водопостачання в літній період, і потенціал вико-ристання сонячної енергії

Фотоенергетика
  З технічної точки зору в Україні існують цілком сприятливі умови для викорис-тання фотоенергетики. Основні потужності (близько 80%) колишнього Радянського Союзу з виробництва кремні

Геотермальна енергетика
  Україна має значний потенціал геотермальної енергії. Найбільш перспективни-ми районами щодо цього є Закарпаття, Крим, Прикарпаття, Харківська, Полтавська, Донецька, Луганська, Черні

Гідроенергетика
  Серед відновлюваних джерел енергії гідроенергетика є добре відомим і техноло-гічно опанованим способом виробництва електроенергії. На р. Дніпро побудовано сім потужних ГЕС та одна Г

Загальні положення
Сукупність установок, які перетворюють хімічну енергію органічного палива на теплову та електричну, мають назву теплова електрична станція. Основне призначення електр

Типові схеми ТЕС
За способом компонування котлів і парових турбін ТЕС бувають з поперечними зв'язками і з блочним компонуванням. Принципову теплову схему ТЕС з поперечними зв'язками по

Теплофікація і централізоване теплопостачання
Як показано вище, електричну енергію виробляють на теплових елек­тростанціях, де потенційна енергія водяної пари перетворюється на меха­нічну енергію в паровій турбіні, звідки відпрацьовану пару на

Техніко-економічні показники ТЕС. Оцінка економічності роботи теплової електростанції
Ефективність роботи ТЕС характеризується різними техніко-економічними показниками. Одні з них оцінюють досконалість теплових процесів, наприклад показники теплової економічності, до яких належать К

Контрольні питання
1. Призначення й основні типи ТЕС. 2. Типові схеми ТЕС. 3. Особливості технологічної схеми ТЕС, що працює на твердому паливі. 4. Особливості реалізації циклу Ренкіна.

НА НАВКОЛИШНЄ ПРИРОДНЕ
_ СЕРЕДОВИЩЕ_______________   Через негативний вплив енерговиробництва, яке постійно зростає, у багатьох регіонах уже сьогодні створилася небезпечна

НА НАВКОЛИШНЄ ПРИРОДНЕ
_ СЕРЕДОВИЩЕ_______________   Через негативний вплив енерговиробництва, яке постійно зростає, у багатьох регіонах уже сьогодні створилася небезпечна

НА НАВКОЛИШНЄ ПРИРОДНЕ
_ СЕРЕДОВИЩЕ_______________   Через негативний вплив енерговиробництва, яке постійно зростає, у багатьох регіонах уже сьогодні створилася небезпечна

Негативний вплив на навколишнє середовище підстанцій і ліній електропередач
Щоб транспортувати електричну енергію до споживачів, використо­вують електричні мережі, зокрема високовольтні лінії (ВЛ) і трансформа­торні підстанції (ТП). У районах розміщення електрични

Негативний вплив на навколишнє середовище підстанцій і ліній електропередач
Щоб транспортувати електричну енергію до споживачів, використо­вують електричні мережі, зокрема високовольтні лінії (ВЛ) і трансформа­торні підстанції (ТП). У районах розміщення електрични

Негативний вплив на навколишнє середовище підстанцій і ліній електропередач
Щоб транспортувати електричну енергію до споживачів, використо­вують електричні мережі, зокрема високовольтні лінії (ВЛ) і трансформа­торні підстанції (ТП). У районах розміщення електрични

Контрольні питання
1. Загальна характеристика впливу теплової енергетики на навколишнє середовище. 2. Характеристика газових і аерозольних викидів ТЕС. 3. Ступінь ризику і дія токсичних газових вики

Контрольні питання
1. Загальна характеристика впливу теплової енергетики на навколишнє середовище. 2. Характеристика газових і аерозольних викидів ТЕС. 3. Ступінь ризику і дія токсичних газових вики

Вплив термодинамічного фактора на показники екологічної безпеки ТЕС
Для визначення ролі термодинамічного фактора скористаємося спів­відношенням (7.1), з якого випливає, що, за інших рівних умов (К = const), питомий показник екологічної безпеки обернено пропо

Сучасні тенденції підвищення коефіцієнта корисної дії теплових електростанцій
Провідні фірми в галузі енергетичного машинобудування (ABB, Siemens, General Electric, консорціум MAN Energy і GEC Alsthom (ME/GA) та ін.) в останні десятиліття нарощують свої зусилля і капіталовкл

Технологічні і паливні фактори впливу на екологічну безпеку
Крім термодинамічного фактора істотно впливають на поліпшення екологічної безпеки технологічні та паливні фактори. Особливо чутливим є ефект від комплексної реалізації технологічно­го і па

Технологічні і паливні фактори впливу на екологічну безпеку
Крім термодинамічного фактора істотно впливають на поліпшення екологічної безпеки технологічні та паливні фактори. Особливо чутливим є ефект від комплексної реалізації технологічно­го і па

Контрольні питання
1. Характеристика універсального показника екобезпеки енерго­ об'єкта. 2. Перелік основних факторів впливу на екобезпеку енергооб'єкта. 3. Характеристики впливу термодинамічно

Лекція 8
ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ОБ'ЄКТІВ,ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬ ОРГАНІЧНЕ ПАЛИВО

Парогазова установка з внутрішньоцикловою газифікацією вугілля
Технології внутрішньоциклової газифікації вугілля для ПГУ - один з найперспективніших напрямів розвитку енергетики. На їх основі вирі­шують проблеми, пов'язані з підвищенням ККД існуючих ТЕС і потр

Газопарові установки
Термодинамічний аналіз традиційних циклів ГТУ і ПТУ показує, що у процесі їх реалізації мають місце великі втрати работоздатності (ексер­гії). У ПТУ основні втрати виникають у процесі підведення те

Теплові електричні станції на базі паливних елементів
У зв'язку з уповільненням темпу збільшення економічності ТЕС за рахунок модернізації традиційних технологій перетворення хімічної енер­гії палива на електричну в останні роки все більший інтерес ви

Підвищення параметрів циклів ПТУ
Існуючі у світовій енергетиці тенденції підвищення ефективності ТЕС на основі нетрадиційних енерготехнологій не виключають пошук шляхів підвищення економічності традиційних ПТУ і ГТУ на основі під­

Використання каталітичних камер згорання у складі ГТУ
Дослідження застосування каталітичного горіння в камерах згорання ГТУ з метою створення екологічно чистих установок проводять фірми й організації General Electric Corporation, U. S. Department o

Контрольні питання
1. Загальна характеристика перспективних напрямів підвищення еко­ логічної безпеки об'єктів теплоенергетики. 2. Конверсія органічного палива як метод підвищення екологічної без­ пе

Консалтингові схеми в енергетиці
Паливно-енергетичні кризи, яких зазнали країни Західної Європи на по­чатку 70-х років XX ст., змусили переглянути ставлення суспільства до взає­модії процесів виробництва та використання енергії і

Енергетичний аудит
Кінцева мета підвищення енергетичної ефективності будь-якого ви­робництва (підприємства) - знизити рівень споживання енергії за умови зберігання обсягів виробництва з одночасним скороченням негатив

Енергетичний менеджмент
Енергетичний менеджмент (ЕМ) дозволяє одержати докладну картину споживання енергії на підприємстві і порівняти ефективність існуючого спо­живання зі споживанням енергії на інших підприємствах (виро

Енергозбереження
Розглянуті вище заходи - енергетичний аудит і менеджмент, спрямо­вані на підвищення ефективності виробництва і споживання енергії, тісно пов'язані із загальними організаційними заходами щодо енерго

Контрольні питання
1. Основи управління підвищенням ефективності виробництва і спо­живання енергії. 2. Консалтингові схеми в енергетиці як державний механізм раціональ­ного використання енергії. 3.

Конспект лекцій до самостійного вивчення розділів з дисципліни
„Виробництво електричної енергії ”для студентів спеціальності 6.090603«Електротехнічні системи електроспоживання» усіх форм навчання     Уклада

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги