Групи процесів

При вході користувача в систему для нього створюється процес-оболонка, що є предком всіх інших процесів цього користувача. Цей процес стає лідером групи породжених їм процесів. В якості ідентифікатора групи приймається ідентифікатор (pid) її лідера. Той термінал, з якого користувач увійшов в систему, стає керуючим терміналом групи. Це може бути як локальний термінал комп'ютера, на якому працює система, так і віддалений термінал, з якого був виконаний вхід в систему по мережі.

Будь-який процес може покинути свою групу і оголосити себе лідером нової групи, до якої будуть відноситися його нащадки. Одна з груп є поточною (foreground), інші групи - фоновими (background). Процеси поточної групи можуть отримувати введення з керуючого терміналу.

Поняття групи процесів відіграє важливу роль в ряді ситуацій при роботі системи. Наприклад, якщо користувач натискає Ctrl + C, то всім процесам поточної групи посилається сигнал про необхідність завершення. При розриві з'єднання з терміналом подібний сигнал посилається всім процесам, для яких цей термінал був керуючим.

Процес може, створивши власну групу, потім «відкріпити» від керуючого терміналу. Такий процес, званий в UNIX «демоном», втрачає можливість вести діалог з користувачем, але зате він не буде завершуватися, коли користувач закінчить сеанс роботи з системою. Демони в UNIX виконують звичайно загальносистемні завдання, такі, як управління печаткою, отримання та відправка пошти, автоматичний запуск процесів в наперед задані моменти часу і т.п.