ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Лабораторний практикум є важливим елементом навчального процесу, служить для закріплення лекційного матеріалу та набуття практичних навичок роботи з вимірювальною апаратурою. У процесі лабораторної роботи студент перевіряє свої теоретичні знання на практиці.

Виконання лабораторного завдання включає такі етапи: позааудиторну самостійну підготовку, отримання допуску до роботи, експеримент, оформлення звіту та захист роботи.

Самостійна робота студента передбачає ознайомлення із вказівками до лабораторної роботи, визначення її мети та завдань, вивчення відповідних розділів рекомендованої літератури, ознайомлення з правилами експлуатації використовуваної вимірювальної апаратури.

Допуск до занять проводиться за контрольними питаннями, наведеними в кожній роботі, після чого студент приступає до проведення експерименту. По закінченні роботи студент подає результати викладачу для перевірки та відмітки про виконання, наводить лад на робочому місці та починає оформляти звіт, виконуючи необхідні розрахунки, креслення та ін.

Звіт оформлюється індивідуально з дотриманням нормативної документації. Оформлення звіту починається з титульної сторінки, на якій зазначаються кафедра, назва роботи, прізвище та ініціали студента, що виконав звіт, група, у якій студент навчається, прізвище та ініціали викладача, який прийняв звіт. До звіту включають: мету роботи; лабораторне завдання; схеми вимірювальних установок; результати експерименту та розрахунків; розрахункові співвідношення; висновки з оцінкою проведеного експерименту та поясненням отриманих результатів.

Захист роботи відбувається в навчальний період по завершенні експерименту та підготовки звіту.

Студенти, що не захистили одну роботу, до наступної лабораторної роботи не допускаються.

Під час виконання лабораторних робіт необхідно дотримуватися таких правил з техніки безпеки:

1. Перед початком роботи слід перевірити наявність захисного заземлення на всіх приладах, що вмикаються в мережу.

2. Кожну роботу потрібно виконувати за допомогою призначеного для цього обладнання та приладів. Використовувати прилади з інших робочих місць без дозволу викладача або лаборанта забороняється.

3. Забороняється без дозволу викладача виймати вимірювальні прилади з кожухів.

4. Забороняється залишати без нагляду схему, що знаходиться під напругою.

5. Категорично забороняється виконувати будь-які перемикання на загальних лабораторних розподільних щитах.

6. При виникненні будь-яких перебоїв в режимі роботи схеми або при зник­ненні напруги живильного кола слід негайно вимкнути прилади та повідомити про це викладача.

7. До виконання лабораторних робіт допускаються студенти, які ознайомилися з правилами техніки безпеки.


1 ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕМЕНТІВ ЕЛЕКТРОРАДІОКІЛ

 

Метою роботи є вивчення методів та засобів вимірювання параметрів елемен­тів електричних та радіотехнічних кіл, набуття практичних навичок роботи зі стандартною вимірювальною апаратурою.