Загальні ВКАЗІВКИ до РОЗВЯЗАННЯ ЗАДАЧ З ОХОРОНИ ПРАЦІ В ДИПЛОМНИХ ПРОЕкТАХ

 

В дипломному проекті студенти серед інших розділів розробляють розділ «Охорона праці», у якому їм доводиться виконувати ряд розрахунків, пов’язаних із темою дипломного проекту.

Мета даного посібника – полегшити виконання подібних розрахунків.

Як правило, вихідними даними для виконуваних розрахунків з охорони праці є як дані, які студент отримав в ході роботи над іншими розділами (технологічним, конструкторським, організаційним) дипломного проекту, так і дані, вибрані за варіантом. В останньому випадку дані для розрахунків визначаються за тризначним числом, яке збігатися з трьома останніми цифрами номера залікової книжки студента. Наприклад:

 

Три останні цифри номера залікової книжки
Літери, якими позначено стовпчики таблиці з вихідними даними а б в

 

В цьому випадку студент повинен взяти із стовпчика, позначеного літерою "а" таблиці з вихідними даними, дані за варіантом 2, із стовпчика "б" - дані за варіантом 4, із стовпчика "в" - дані за варіантом 5.

В розрахунково-пояснювальній записці до дипломного проекту умови завдань для розрахунків і вихідні дані повинні бути наведені повністю. Самі розрахунки слід обов’язково супроводжувати необхідними схемами (ескізами) і посиланнями на використані літературні джерела. Для кожного джерела вказується його порядковий номер, під яким дане джерело увійшло у загальний список літератури до дипломного проекту, і номер сторінки, з якої використано матеріал, наприклад: [3, с. 20].

Після наведення формули, за допомогою якої буде проводитись розрахунок, обов’язково наводяться пояснення всіх позначень. Після цього наводяться значення всіх величин, які будуть підставлятися в формулу. Окремим рядком приводиться розрахунок, в якому має бути показане значення всіх змінних і кінцеве значення із зазначенням розмірності.