ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ

 

Залізобетонні перекриття – основний вид перекриття в будівництві. Вони мають такі переваги, як велика несуча здатність, гігієнічність, вогнестійкість, жорсткість, корозійна стійкість.

Залізобетонні перекриття за методом виробництва можуть бути збірні, монолітні та збірно-монолітні.

Найбільш поширені в практиці будівництва монолітних перекриттів – ребристі перекриття з балочними плитами. В таких перекриттях плита перекриття опирається на другорядні балки. Другорядні балки, в свою чергу, опираються на головні балки, а останні – на колони або стіни.

Збірні перекриття складаються із збірних панелей і підтримуючих їх ригелів, які розташовуються вздовж або поперек будівлі. Ригелі опираються на стіни або крайні та проміжні колони.

Нині для будівництва житлових, громадських, промислових, сільськогосподарських та інших будівель на 50-60 % застосовують кам’яні конструкції. Основний вид кам’яних конструкцій – стіни із цегли, керамічні вироби, великі бетонні блоки, натуральні камені.

Завдання курсового проекту №1 з курсу залізобетонних та кам’яних конструкцій складається з того, щоб зробити розрахунок і сконструювати найбільш поширені монолітні та збірні залізобетонні та кам’яні конструкції, які застосовуються при будівництві багатоповерхових виробничих споруд, і, тим самим, закріпити знання, отримані при вивченні теоретичного курсу, практичних занять і лабораторних робіт.

Мета курсового проекту – підготувати студентів до реального проектування залізобетонних і кам’яних конструкцій багатоповерхових споруд, навчити прийомам їх конструювання, використання нормативної та навчально – методичної літератури.

Будівля проектується із зовнішніми стінами із цегли, з неповним залізобетонним каркасом і залізобетонним перекриттям. На плані перекриття сходові клітки допускається умовно не показувати. Будівля не повинна бути з підвалом.