Розрахунок панелей

Розрахунок панелей перекриття виконується за двома групами граничних станів. Групи граничних станів установлені за СНиП 2.03.01-84 “Бетонные и железобетонные конструкции”.

Навантаження, що діють на панелі, складаються з власної маси, маси конструкції підлоги, звукоізоляції та корисного навантаження. Власна маса панелі визначається за відповідними каталогами, а корисні навантаження і коефіцієнти перевантаження (надійність за навантаженнями) за СНиП 2.01.07-85. Зосереджене навантаження, прикладене на з’єднанні двох панелей, розподіляється порівну між цими панелями.

Тип панелей перекриття заданий у завданні. Відповідно до нього за каталогами підбирається геометрія перерізу панелі (опалубне креслення).

Ширина панелі береться рівною номінальній ширині в припущенні, що шви між панелями замонолічуються бетоном. Перерізи пустотних та ребристих панелей приводяться відповідно до двотаврового й таврового перерізів. У панелях з овальними і круглими пустотами ширина ребра і товщина полиць, що вводяться в розрахунок, можуть встановлюватись шляхом приведення овальних і круглих пустот до еквівалентного перерізу прямокутних пустот з тією ж площею і моментом інерції (рисунки 3.3, 3.4).

Висота еквівалентного прямокутника береться ; ширина еквівалентного прямокутника ; ширина ребра еквівалентного перерізу .

Ширина полиці, що вводиться до розрахунку еквівалентного перерізу, береться згідно з (9). Таке приведення може бути виконано згідно з рисунком 3.3.

 

Рисунок 3.3 – Пустотні панелі

 

Приведення ребристих панелей до таврового перерізу може бути виконано згідно з рисунком 3.4.

Рисунок 3.4. Ребриста панель