Вибір трансформаторів струму

 

Вибір типу трансформаторів струму, як і трансформаторів напруги, проводять в залежності від типу КРП.

Трансформатори струму для живлення вимірювальних приладів обирають за номінальною напругою, за номінальними струмами І, І, за класом точності і вторинним навантаженням. У режимі КЗ трансформатор струму необхідно перевірити на динамічну і термічну стійкість. Вибір трансформаторів струму за класом точності виконують відповідно з ПУЕ. Трансформатори струму для ввімкнення лічильників, за якими ведуться грошові розрахунки, повинні мати клас точності 0,5. Для технічного обліку допускається застосування трансформаторів струму класу точності 1,0. Для включення щитових електровимірювальних приладів трансформатори струму повинні мати клас точності не нижче 3,0. Для релейного захисту – клас 10 (Р).

Умови вибору трансформаторів струму наведені в табл. 6.4.

Таблиця 6.4

Параметри трансформатора струму Умови вибору
1. Номінальна напруга
2. Номінальний первинний струм
3. Номінальний вторинний струм 5 або 1 А
4. Клас точності В залежності від призначення
5. Номінальне вторинне навантаження
6. Електродинамічна стійкість або
7. Термічна стійкість ;

Умови вибору трансформаторів струму за класом точності більш повно наведені в табл. 2.67 [10] і табл. 4.13 [8], а їх параметри в табл. 5.9 [5].

Завищення коефіцієнта трансформації трансформаторів струму, які живлять розрахункові лічильники, не допустимо, оскільки робота трансформаторів струму при малих навантаженнях може не відповідати розрахунковому класу точності. Перелік вимірювальних приладів на електростанціях і підстанціях дано в табл. 4.11 [8], а їх характеристики в табл. 6.26 [5].