Визначення сумарної розрахункової потужності підстанції і вибір типу та потужності трансформаторів

В курсовому проекті при визначенні розрахункових навантажень для споживачів з тривалим режимом роботи доцільно застосовувати найбільш простий метод розрахунку максимальних значень навантажень – метод коефіцієнта попиту.

Порядок визначення максимальних значень розрахункових величин.

1. Навантаження трансформаторів і з урахуванням коефіцієнта завантаження в нормальному режимі:

(2.1)

(2.2)

де – коефіцієнт завантаження трансформаторів;

– кількість трансформаторів, підключених до однієї секції шин;

– номінальна потужність трансформаторів з первинною напругою 6 або 10 кВ;

– коефіцієнт потужності трансформаторних навантажень.

2. Активна та реактивна потужності, які споживаються синхронними електродвигунами СД, визначаються за формулами (2.3) і (2.4):

; (2.3)

, (2.4)

де – коефіцієнт попиту;

– коефіцієнт потужності. Для СД прийняти випереджуючий .

Аналогічно визначаються і для асинхронних двигунів.

3. Навантаження споживачів:

(2.5)

(2.6)

4. Сумарна розрахункова потужність підстанції:

(3.7)

де – число секцій РП 6-10 кВ.

Вибір потужності трансформаторів виконується, виходячи з повної розрахункової потужності об’єкта добового графіка навантажень і показників, які характеризують сезонні зміни навантажень, а також в залежності від кліматичних умов. Трансформатори ГПП і ПГВ, як правило, вибирають так, щоб при виході з роботи одного, інший забезпечив би роботу підприємства на час заміни трансформатора з урахуванням можливого зменшення навантажень і з використанням допустимого перевантаження трансформатора. Вибір потужності трансформаторів необхідно виконувати відповідно до ГОСТ 14209-85 [13]. На двотрансформаторних ГПП і ПГВ при відсутності резервування по мережам вторинної напруги потужність кожного трансформатора вибирають рівною 0,65-0,7 сумарного розрахункового навантаження.

Вибір потужності трансформаторів виконується за умовою:

, (2.8)

де – максимальне навантаження в аварійному режимі, яке визначається за розрахунковим навантаженням з урахуванням допустимого зменшення (відключення частини споживачів ІІІ категорії);

– найбільший коефіцієнт перевантаження в аварійному режимі.

У курсовому проекті при відсутності відповідного добового графіка навантажень підприємства і значення еквівалентної температури охолоджуючого повітря допустиме аварійне перевантаження трансформатора слід прийняти .