рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання розділу «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» В дипломних роботах

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання розділу «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» В дипломних роботах - раздел Образование, Вищий Навчальний Заклад Університет Економіки Та Права “Крок” ...

ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА “КРОК”

 

В.В. Морозов, В.О.Хрутьба, В.О.Кузнецов, А.С.Хрутьба

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

До виконання розділу

«Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях»

В дипломних роботах

 

для студентів галузі знань 1801 «Специфічні категорії»,

спеціальностей 8.18010013 «Управління проектами» та

8.18010016 «Бізнес адміністрування»

 

 

Схвалено

Вченою радою

Університету економіки та права “КРОК”

«___»_________2012р.

 

 

КИЇВ 2012


В.В. Морозов, В.О.Хрутьба, В.О.Кузнецов, А.С.Хрутьба

Методичні вказівки до виконання розділу «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» в дипломних роботах для студентів галузі знань 1801… За допомогою цих методичних вказівок до виконання розділу «Охорона праці та…  

ЗМІСТ

 

1. ВИМОГИ ДО РОЗДІЛУ «ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ» В ДИПЛОМНІЙ РОБОТІ 7

1.1. Мета і завдання. 7

1.2. Структура і обсяг розділу «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях». 8

2. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО РОЗРОБКИ РОЗДІЛУ «ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ». 10

2.1. Вступна частина. 10

2.2. Система управління охороною праці в проектно-орієнтованій організації (підприємстві, установі або при створенні підприємства) 11

2.2.1. Законодавчі та нормативно правові акти з охорони праці та безпеки в надзвичайних ситуаціях, що регламентують діяльність підприємства. 11

2.2.2. Діяльність служби охорони праці на підприємстві 14

2.3. Охорона праці в проектному офісі (відділі, підрозділі, на робочому місці членів проектної команди) 15

2.3.1. Вибір робочого місця. 16

2.3.2. Аналіз трудового процесу. 16

2.3.3. Аналіз виробничих факторів. 17

2.3.4. Аналіз джерел факторів впливу на функціональний стан працівника. 18

2.3.5. Кількісна оцінка умов праці 18

2.4. Розробка рекомендацій по покращенню умов праці 28

2.4.1. Ранжирування шкідливих та небезпечних виробничих факторів. 28

2.4.2. Оцінка ризиків небезпеки умов праці на підприємстві для життя та здоров’я працівників. 32

2.4.3. Проведення заходів покращання умов праці 36

2.4.4. Оцінка ефективності модернізації та заходів щодо охорони праці 40

3... ПЕРЕЛІК РЕКОМЕНДОВАНИХ ПІДРУЧНИКІВ, ІНШИХ МЕТОДИЧНИХ ТА ДИДАКТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ.. 45

Додаток.. 52


ВСТУП

 

Прагнення України вступити до Світової організації торгівлі потребує адаптації нормативно-правової бази з питань промислової безпеки до вимог стандартів та директив Європейського Союзу. Найбільш досконалим стандартом по організації менеджменту з питань охорони праці, який широко використовується у всьому світі, є міжнародний стандарт по розробці систем управління охороною здоров’ям та безпекою персоналу OHSAS 18001 «Occupational Health and Safety Management Systems». В ньому система менеджменту управління охороною праці будується на ідентифікації та оцінці ризику небезпек виникнення нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Національний стандарт України ДСТУ OHSAS 18001:2010 «Система управління безпекою та гігієною праці. Вимоги» встановлює вимоги до системи управління гігієною та безпекою праці, щоб дати змогу організаціям сформулювати і реалізувати політику, встановити і досягти цілі, які враховують правові вимоги й інформацію про суттєві ризики у сфері охорони здоров'я та забезпечення безпеки праці (ОЗіБП). Це відбувається в світлі зростаючих вимог з боку законодавства, вдосконалення економічної політики та інших заходів, на основі передового досвіду у галузі безпеки праці , а також зростаючої зацікавленості сторін питаннями охорони праці.

Управління системою охорони праці повинно забезпечувати впевненість організації в тому, що її діяльність не тільки в даний час, але і в майбутньому буде відповідати законодавчим та нормативним вимогам, а також вимогам її власної політики і соціальної ефективності – збереження здоров'я і полегшення праці робітників, зменшення кількості робітників, які займаються тяжкою фізичною працею, а також зазнають дії шкідливих виробничих факторів. Окрім соціального, охорона праці має важливе економічне значення – це висока продуктивність праці, зниження витрат на оплату лікарняних, компенсації за важкі, небезпечні й шкідливі умови праці тощо. Отже, забезпечення гарантії збереження здоров’я і працездатності працівників у виробничих умовах конкретних галузей господарювання через ефективне управління охороною праці та формування відповідальності у посадових осіб і фахівців за колективну та власну безпеку є важливою складовою системи управління підприємством.

Задачею вищого навчального закладу є формування у майбутніх фахівців умінь та компетенцій для забезпечення ефективного управління охороною праці та поліпшення умов праці з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу та міжнародного досвіду, а також в усвідомлення нерозривної єдності успішної професійної діяльності з обов’язковим дотриманням усіх вимог безпеки праці у конкретній галузі.

Заключним етапом підготовки спеціалістів і магістрів у вищих навчальних закладах України є виконання дипломної роботи та захист її на відкритому засіданні Державної екзаменаційної комісії.

З метою забезпечення підвищення рівня знань студентів, курсантів та слухачів вищих навчальних закладів Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду «Про організацію та вдосконалення навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту у вищих навчальних закладах України» № 969/922/216 від 21.10.2010 р. передбачено включення окремих розділів (питань) охорони праці до програм переддипломної практики, а також до дипломних робіт.

Розділ «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» є невід’ємною частиною дипломної роботи випускника ВНЗ відповідно до частини восьмої статті 18 Закону України "Про охорону праці", статті 33 Закону України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру", Закону України "Про правові засади цивільного захисту", пункту 2 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511.

Розділ «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» повинен містити: характеристику системи управління охороною праці на підприємстві (організації, установі), яка здійснює розробку та впровадження проекту; аналіз стану умов і безпеки праці проектної команди; аналіз ризиків небезпеки для життя та здоров’я працівника умов праці на всіх стадіях життєвого циклу проекту;оцінку ефективності заходів з охорони праці; рекомендації, направлені на поліпшення охорони праці на даному підприємстві (організації, установі) при реалізації проекту.

Зміст розділу визначається темою дипломної роботи, вимогами нормативних документів з охорони праці, індивідуальним завданням і повинен бути угодженим з викладачем-консультантом з охорони праці.

 

ВИМОГИ ДО РОЗДІЛУ «ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ» В ДИПЛОМНІЙ РОБОТІ

1.1.Мета і завдання Основними складовими мети при виконання даного розділу дипломної роботи є: · систематизація, закріплення і розширення теоретичних і практичних знань з питань безпеки та охорони праці у процесі…

Вступна частина

На початку розділу викладають основні завдання в галузі охорони праці, принципи державної політики в області охорони праці, що випливають з статті 43 Конституції України і статті 4 Закону України «Про охорону праці».

Виходячи із загальних завдань охорони праці, визначають конкретні цілі, які повинні бути досягнуті при розробки даного розділу. При цьому дають характеристику проекту, особливостей його розробки та впровадження, обґрунтовують доцільність розробки питань охорони праці як з економічної, так і соціальної ефективності.

Обсяг – 1-2 сторінки друкованого тексту.

Приклад вступної частини.

Право на безпечні та нешкідливі умови праці визнано в Україні одним з конституційних прав людини і громадянина. Відповідно до Закону України «Про охорону праці», державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням.

Виходячи із загальних завдань охорони праці, мета даного розділу полягає у розробці ефективних заходів покращання умов праці членів проектної команди на основі аналізу шкідливих та небезпечних виробничих факторів, що мають місце при розробці та реалізації проекту «Створення та розвиток компанії з надання поліграфічних послуг».

Місія цього проекту – надавати малому та середньому бізнесу якісні послуги поліграфії з високою якістю та помірною вартістю, створюючи привабливий образ продукції для задоволення потреб виробників та споживачів. Стратегічні цілі полягають у формуванні компанії та отримання необхідних дозволів; створенні цехів офсетного, цифрового друку та цехів до друкарської та після друкарської обробки; напрацюванні й утримання постійної бази клієнтів; створенні висококваліфікованого колективу та його постійний розвиток; виведенні поліграфічного обладнання на повну потужність.

Об’єктом дослідження є умови праці в проектному офісі на підприємстві при розробці бізнес-процесів управління проектом «Створення та розвиток компанії з надання поліграфічних послуг». Предметом дослідження є формування системи охорони праці та безпеки в надзвичайних ситуаціях проектно-орієнтованої компанії «Поліграф сервіс».

 

2.2. Система управління охороною праці в проектно-орієнтованій організації (підприємстві, установі або при створенні підприємства)

Законодавчі та нормативно правові акти з охорони праці та безпеки в надзвичайних ситуаціях, що регламентують діяльність підприємства

Складовою частиною управління будь-яким підприємством є система управління охороною праці (СУОП). Управління охороною праці – це підготовка,… Аналіз СУОП включає характеристику законодавчого та нормативно-правового… До державних галузевих нормативно-правових актів про охорону праці належать акти, дія яких поширюється на…

Діяльність служби охорони праці на підприємстві

Організаційно-методична робота по управлінню охороною праці, підготовка управлінських рішень та контроль за їх реалізацією здійснюється службою… В розділі дипломної роботі слід дати аналіз роботи служби охорони праці а… Якщо за нормативними показниками служба охорони праці на підприємстві відсутня. то на керівника організації (проектної…

Вибір робочого місця

· для учасників проектної команди, які працюють у офісі проекту або у проектному офісі (наприклад, робоче місце керівного або менеджерського… · для працівників, які приймають участь у впровадженні проекту на стадії його… · для працівників підприємства, які залучені до участі в даному проекті (наприклад, робоче місце економіста,…

Розробка рекомендацій по покращенню умов праці

Ранжирування шкідливих та небезпечних виробничих факторів

Управління ризиками виникнення небезпеки для життя та здоров’я працівника–це ітеративний процес з чітко визначеними етапами:встановлення небезпек;… При розробці цього підрозділу доцільно використовувати результати виконання… Дипломник проводить первинний аналіз шкідливих та небезпечних виробничих факторів, які негативно впливають на життя та…

Оцінка ризиків небезпеки умов праці на підприємстві для життя та здоров’я працівників

За результатами ранжирування шкідливих та небезпечних виробничих факторів (табл. 2.9) визначити можливі травми, аварії, професійні захворювання та… Таблиця 2.11 Аналіз сценаріїв розвитку можливих небезпечних наслідків для здоров’я менеджерів проекту (бізнесу) № з/п …

Проведення заходів покращання умов праці

Визначення основних напрямків політики підприємства в галузі охорони праці та виробничої безпеки

При розробці цього підрозділу доцільно використовувати результати виконання Практичної роботи «Проведення заходів покращання умов праці та… Приклад визначення основних напрямків політики підприємства в галузі охорони… Політика в сфері охорони праці є основою діяльності підприємства, включає наступні зобов’язання і спрямована на:

Основні цілі, завдання, програма дій, спрямованих на покращання умов праці

На основі визначених цілей, розробити завдання щодо поліпшення умов праці, що включають: · заходи, які забезпечують техніку безпеки (електробезпека, пожежна… · заходи щодо організації робочого простору;

Заходи, які забезпечують електробезпеку та пожежну безпеку

Заходи щодо організації робочого місця розробляють за такою схемою: · вимоги до виробничих приміщень (площа та об’єм на одне робоче місце;… · вимоги до організації робочих місць (розташування місць в приміщенні, вибір робочого положення та виробничої меблі,…

Заходи щодо забезпечення режиму праці та відпочинку

Таблиця 2.19 Основні вимоги до розміщення робочих місць Найменування параметра … Примітка. Площа та об’єм приміщення наведені з урахуванням максимальної кількості одночасно працюючих людей у зміну. …

Оцінка ефективності модернізації та заходів щодо охорони праці

· оцінка відповідності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу нормативним вимогам після проведення заходів з… · розрахунок нових показників інтегральної оцінки умов праці та визначення… · оцінка ефективності заходів з охорони праці (розрахунок зниження стомлення, зростання працездатності та…

Приклад.

Розрахунок. Умовне вивільнення чисельності працівників розраховують за формулою: , Можливе зростання продуктивності праці при постійній чисельності працюючих (П, %) розраховують за формулою:

ПЕРЕЛІК РЕКОМЕНДОВАНИХ ПІДРУЧНИКІВ, ІНШИХ МЕТОДИЧНИХ ТА ДИДАКТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ

Основні законодавчі та нормативно-правові акти

2. Кодекс законів про працю України. 3. Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я». 4. Закон України «Про пожежну безпеку».

Основна література

22. Гандзюк М.П. Основи охорони праці: Підручник/ М.П. Гандзюк, Є.П. Желібо, М. О. Халімовський. - Львів: Новий світ-2000, 2003. - 408 с

23. Гогіташвілі Г.Г. Основи охорони праці: Навчальний посібник/ Г.Г. Гогіташвілі, В.М. Лапін. - Львів: Новий світ-2000, 2006. - 232 с

24. Гогіташвілі Г.Г. Управління охороною праці та ризиками за міжнародними стандартами: Навчальний посібник/ Г. Г. Гогіташвілі, Є. -Т. Карчевські, В. М. Лапін. - К.: Знання, 2007. - 367 с

25. Грищук М.В. Основи охорони праці: Підручник/ М. В. Грищук. - К.: Кондор, 2005. - 240 с.

26. Желібо Є. П., Баранова Н. І., Коваленко В.В. Охорона праці в органах державної податкової служби. Навч. посібник для ВНЗ. Ірпінь. - 2002.

27. Жидецкий В.Ц. Основы охраны труда: Учебное пособие/ В.Ц. Жидецкий, В.С. Джигирей, А.В. Мельников. - Львов: Афиша, 2000. - 351 с

28. Катренко Л.А., Кіт Ю.В., Пістун І. П. Охорона праці. Курс лекцій. Практикум: Навч. посіб. – Суми: Університетська книга, 2009. – 540 с.

29. Керб Л.П. Основи охорони праці : Навчальний посібник/ Л. П. Керб. - Вид. 2-ге, без змін. - К.: КНЕУ, 2006. - 216 с

30. Керб Л.П. Основи охорони праці: Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни/ Л.П. Керб. - К.: КНЕУ, 2001. - 252 с.

31. Коваль В.І. Управління охороною праці в промисловості: Навчальний посібник/ В.І. Коваль. - К.: ВД "Професіонал", 2005. - 448 с

32. Медведєв Е.Н. Основи охорони праці : Навчальний посібник/ Е. Н. Медведєв. - К.: ВД "Професіонал", 2008. - 208 с.

33. Москальова В.М. Основи охорони праці: Підручник/ В.М. Москальова. - К.: ВД "Професіонал", 2005. - 672 с

34. Основи охорони праці: Підручник / За ред. проф. В.В.Березуцького – Х.: Факт, 2005. – 480 с.

35. Пістун І.П. Охорона праці: Практикум/ І.П. Пістун, А.П. Березовецький, Ю.В. Кіт. - Суми: Університетська книга, 2000. - 207 с

36. Половко М.В. Охорона праці на підприємстві: Навчально-практичний посібник/ М.В. Половко, В.С. Рак. - К.: Олан, 2004. - 255 с

37. Протоєрейський О. С, Запорожець О. І. Охорона праці в галузі: Навч. посіб. – К.: Книжкове вид-во НАУ, 2005. – 268 с.

38. Русаловський А. В. Правові та організаційні питання охорони праці: Навч. посіб. – 4-те вид., допов. і перероб. – К.: Університет «Україна», 2009. – 295 с.

39. Северинов А.В. Охрана труда: Учебное пособие/ А.В. Северинов, О.Н. Губарев, О.Г. Балюк. - Х.: ИД "ИНЖЭК", 2003. - 112 с

40. Ткачук К. Н., Халімовський М. О., Зацарний В. В. та ін. Основи охорони праці: Підручник. – 2-ге вид., допов. і перероб. – К.: Основа, 2006. – 444 с.

41. Третьяков О.В., Зацарний В.В., Безсонний В.Л. Охорона праці: Навчальний посібник з тестовим комплексом на CD/ за ред. К.Н. Ткачука. – К.: Знання, 2010. – 167 с. + компакт-диск.

Додаткова література

42. ДБН В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення».

43. ДСанПіН 3.3.6.096-2002 Державні санітарні норми і правила при роботі з джерелами електромагнітних полів

44. ДСН 3.3.6.042-99 Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень.

45. ДСН 3.3.6.037-99 Санітарні норми виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку.

46. ДСН 3.3.6.039-99 Державні санітарні норми виробничої загальної та локальної вібрації

47. НПАОП 0.00-1.28-10 Правила охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин. Наказ Держгірпромнагляду від 26.03.2010р. № 65

48. НПАОП 0.00-2.23-04 «Перелік заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до валових витрат». Постанова Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. № 994.

49. НПАОП 0.00-8.24-05 «Перелік робіт з підвищеною небезпекою». Наказ Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 р. № 15.

50. Перелік робіт, де є потреба у професійному доборі. Наказ МОЗ України та Держнаглядохоронпраці України від 23.09.1994 р. № 263/121.

51. ДСТУ 2293-99 «Охорона праці. Терміни та визначення основних понять».

52. Гігієнічні нормативи ГН 3.3.5-8-6.6.1-2002 «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу». Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 27.12.2001 № 528.

53. Міждержавний стандарт ГОСТ 12.0.003-74 (1999) ССБТ «Опасные и вредные производственные факторы. Классификация».

54. Міждержавний стандарт ГОСТ 12.0.230-2007 ССБТ. Системи управління охороною праці. Загальні вимоги.

55. ДБН 2.09.04-87 Адміністративні та побутові будівлі.

56. Рекомендації щодо організації роботи кабінету промислової безпеки та охорони праці. Затверджені Головою Держгірпромнагляду 16.01.2008 р.

57. Рекомендації щодо побудови, впровадження та удосконалення системи управління охороною праці. Затверджені Головою Держгірпромнагляду 7.02.2008 р.

58. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559.

59. Директива Ради Європейських Співтовариств 89/391/ЕЕС «Про впровадження заходів, що сприяють поліпшенню безпеки й гігієни праці працівників».

60. Конвенція МОП 187 «Про основи, що сприяють безпеці й гігієні праці».

61. Міжнародний стандарт SA8000: 2001 «Соціальна відповідальність». SAI SA8000: 2001 Social Accountability International.

62. Міжнародний стандарт ISO 26000:2010 – «Настанова по соціальній відповідальності». ISO 26000: 2010 (Draft) Guidance on Social Responsibility.

63. Міжнародний стандарт OHSAS 18001:2007 Occupational health and safety management systems – Requirements. Системи менеджменту охорони праці – Вимоги.

64. Міжнародний стандарт OHSAS 18002, Guidelines for the implementation of OHSAS 18001. Настанова по впровадженню OHSAS 18001.

Нтернет-ресурси

66. http://www.mon.gov.ua ‑ Офіційний сайт Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. 67. http://www.mns.gov.ua ‑ Офіційний сайт Міністерства надзвичайних… 68. http://www.social.org.ua ‑ Офіційний сайт Фонду соціального страхування від нещасних випадків на…

Додаток

Розділ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ПРИ УПРАВЛІННІ ПРОЕКТОМ   4.1. Система управління охороною праці на створеному підприємстві з виробництва екологічних продуктів харчування

Діяльність служби охорони праці на створюваному підприємств.

Оперативне керівництво і координація роботи з охорони праці здійснюється керівництвом підприємства і його підрозділів шляхом застосування… Організаційно-розпорядчі методи включають в себе виконання посадових… На створюваному підприємстві з виробництва екологічно чистих продуктів харчування з кількістю працюючих понад 50 осіб…

Охорона праці в проектному офісі при розробці бізнес-процесів управління проектом

Проектна команда формується в декілька етапів, оскільки для виконання різних блоків робіт до ключових членів (менеджерів) проектної команди будуть… Таким чином, першу групу (проектну команду) складають керівник проекту,… Проведемо аналіз умов роботи працівників першої групи, до якої включено 5 працівників. Кожен працівник має своє робоче…

Розробка рекомендацій по покращенню умов праці

Аналіз шкідливих та небезпечних виробничих факторів

Таблиця 4.5 Карта умов праці робочого місця менеджера проекту Чинники …  

Проведення заходів покращання умов праці

· комплексне розв'язання завдань охорони праці згідно вимог законодавства України та міжнародного стандарту OHSAS 18001:2010, економічної і… · створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним… · пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності керівників вищої та середньої ланки за створення…

Основні цілі, завдання, програма дій, спрямованих на покращання умов праці

Таблиця 4.10 Цілі та завдання в області охорони здоров’я та безпеки праці …  

Оцінка ефективності модернізації та заходів щодо охорони праці

Оскільки умови праці оцінюються тільки балами 1 і 2, то інтегральну оцінку важкості праці визначають за формулою , (4.7)

Висновки до розділу

Аналіз умов праці менеджерів проекту в проектному офісі дозволив визначити значенняінтегральної оцінки важкості праці 43,45, що відповідає III… Оцінка ризиків небезпеки умов праці для життя та здоров’я працівників… Впроваджені заходи щодо покращання умов праці в проектному офісі дозволять знизити інтегральну оцінку важкості праці…

– Конец работы –

Используемые теги: методичні, вказівки, виконання, розділу, охорона, праці, Безпека, надзвичайних, ситуаціях, дипломних, роботах0.129

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання розділу «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» В дипломних роботах

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Розділ 1. МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ . Основи охорони та безпеки праці
Список скорочень... Розділ МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ...

У ДИПЛОМНИХ ПРОЕКТАХ РОБОТАХ ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА
УКРАЇНИ... НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

Менеджмент персоналу. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ. до виконання курсової роботи для студентів галузі знань 0305 - “Економіка і підприємництво”, спеціальність 7.030505 „Управління персоналом і економіка праці”
Менеджмент персоналу Методичні вказівки до виконання курсової роботи Укл Кондиріна А Г Чернігів ЧДТУ с... ЗМІСТ...

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ 1.2.1 Зміст розрахунково-графічної роботи 1.3 Порядок захисту роботи
ВСТУП... РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ... Завдання до роботи Організаційні вказівки...

До контрольної роботи Оптимізаційні методи та моделі: Методичні вказівки і завдання до контрольної роботи / Уклад
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ОПТИМІЗАЦІЙНІ МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ...

До виконання самостійної роботи з дисципліни «Охорона праці в галузі»
ДВНЗ Криворізький національний університет... Кафедра рудникової аерології та охорони праці... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання дипломних проектів і робіт для студентів спеціальностей 7.092501 та 7.092502
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

ПРОЕКТУВАННЯ, ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ГАЛЬМ ЛОКОМОТИВІВ Методичні вказівки до курсової роботи З дисципліни “Автоматичні гальма та безпеку рухові потягів”
М І Н І С Т Е Р С Т В О і н ф р а с т р у к т у р и У К Р А Ї Н И... Дніпропетровський національний університет...

Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни „Менеджмент організацій”
УМАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ САДІВНИЦТВА... Кафедра менеджменту організацій Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни Менеджмент організацій для студентів...

0.026
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам