Рекомендовано до друку методичною радою

Протокол від 18.09.2012р. № 50

ЗМІСТ

1. ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ  
2. ЗМІСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ  
2.1. Титульний аркуш  
2.2. Завдання  
2.3. Вступ  
2. 4. Приклади пожеж  
2. 5. Пожежна небезпека та організація гасіння пожеж  
2. 6. Оперативний план пожежогасіння  
2.6.1 Оперативно-тактична характеристика об'єкта  
2.6.2. Організація проведення рятувальних робіт  
2.6.3. Організація гасіння пожежі  
2.6.4. Вимоги безпеки праці  
2.6.5. Графічна частина  
2.6.6. Додатки  
3. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ  
4. ПРИКЛАД ВИКОНАННЯ ОПЕРАТИВНОГО ПЛАНУ ПОЖЕЖОГАСІННЯ  
ДОДАТКИ  
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ  

1. ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ

Мета курсової роботи – систематизація і поглиблення теоретичних знань курсантів, студентів та слухачів заочної форми навчання з пожежної тактики, формування практичних навичок з розрахунку необхідної кількості сил та засобів для гасіння пожеж та керування особовим складом одного караулу а також підрозділами за підвищеним номером виклику.

Завданням курсової роботи є:

1.1. Перевірка вміння аналізувати обстановку можливої по­жежі на момент прибуття перших підрозділів та на момент її локалізації.

1.2. Перевірка вміння розробляти тактичний задум і відпрацьовувати методику оцінки обстановки, що складається на пожежі.

1.3. Закріплення знань з методики розрахунку сил і засобів для гасіння пожеж на об'єктах різного призначення.

1.4. Формування практичних навичок з прийняття правильних тактичних рішень щодо оперативних дій посадових осіб на пожежі та керування підрозділами, що прибули за підвищеним номером виклику.

1.5. Вдосконалення практичних навичок з оформлення схем та графіків, які відображають обстановку на пожежі в процесі її гасіння.

1.6. Набуття навичок розробки оперативного плану пожежогасіння.

Курсова робота виконується за індивідуальним завданням і єдиною тематикою: «Гасіння пожеж на об'єктах різного призначення». Тематика повинна відповідати навчальній програмі, а об'єкт – умовам розвитку пожежі, при яких локалізація її буде можлива силами і засобами, що прибули за підвищеним номером виклику згідно з розкладом виїзду пожежно-рятувальних підрозділів гарнізону. За рішенням кафедри слухачі заочної форми навчання можуть виконувати курсову роботу на базі діючих об'єктів, розташованих за місцем їх проживання або несення служби.

Номер варіанта визначається у відповідності до двох останніх цифр шифру залікової книжки: варіант зовнішнього водопостачання визначається згідно з передостанньою цифрою шифру, а варіант розкладу виїзду - згідно з останньою.

Виконана і правильно оформлена курсова робота надається викладачу для перевірки. Отримавши певні зауваження, виконавець зобов’язаний внести необхідні поправки і підготовитися до її захисту у встановлений розкладом занять час.

2. ЗМІСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Курсова робота складається із 4-х розділів та списку літератури, що використовувалася під час виконання роботи.

Оформлення роботи рекомендується у такій послідовності: титульний аркуш, завдання, вступ, приклади пожеж, пожежна небезпека та організація гасіння пожеж, оперативний план пожежогасіння, список використаної літератури.