Пожежне навантаження

 

Оргтехніка, меблі, папір, конструктивні елементи приміщень НХР, ВР, РР та інших небезпечних речовин в будівлі не зберігається.

 

1.3. Системи забезпечення пожежної безпеки

 

Автоматичних систем пожежогасіння в будинку не передбачено. Приймальна станція пожежної сигналізації ТОЛ-10/100, від якої виведено шлейфи в складські приміщення, архів, касу, 1-й відділ, музей, світлокопію. Загальна захищена площа – 2265 кв. м. Для забезпечення подачі води на покрівлю поблизу стаціонарних вертикальних пожежних драбин встановлено сухотруби Ø 50 мм зі з’єднувальними головками системи «РОТ». Вогнегасники ВП-5 загальною кількістю 20 шт. знаходяться в шафах ПК, їдальні, архіві, музеї та бібліотеці.


1.4. Характеристики інженерного обладнання

Освітлювально-силову мережунапругою 220/380В може бути відключено черговим персоналом об’єкта (цілодобово) від загального розподільчого щита, встановленого в цокольному поверсі (див. схему 6) або від електрощитів на поверхах (див. схеми 2-5). Аварійне освітлення відсутнє.

Опаленняводяне центральне.

Загальнообмінна вентиляціяв будівлі - природна. У приміщеннях їдальні та архіву встановлено примусову витяжну вентиляцію, місце відключення якої знаходиться поблизу входу в ці приміщення. Повітроводи примусової вентиляції виконано з металевого листа, вентилятори розташовано ззовні. З архіву повітропровід прокладено транзитно через коридор та адмінкабінет, що може сприяти розповсюдженню пожежі.

1.5. Прогнозування розвитку пожежі

 

Шляхами розповсюдження вогню можуть бути горючі матеріали, меблі, обладнання та оздоблення приміщень, а також через високотемпературні конвективні потоки можливе виникнення розповсюдження вогню крізь двірні прорізи. В умовах швидкого розповсюдження диму по коридорах та сходових клітках будинку організація евакуації та рятування людей є першочерговим завданням.