рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Водопостачання

Водопостачання - раздел Образование, «ПОЖЕЖНА ТАКТИКА»   Внутрішній ПротипожежнийВодопровід Має Трубо...

 

Внутрішній протипожежнийводопровід має трубопровідну мережу з Ø 51 мм, на якій встановлено 15 ПК з головками типу «Богданова». Відповідно по 3 ПК на кожному поверсі поблизу входів у сходові клітки. Підвищення тиску у внутрішній водопровідній мережі до 6 атм. здійснюється за допомогою насосів-підвищувачів, встановлених в цокольному поверсі, пуск яких можливий як дистанційно (від кнопок, встановлених у шафах ПК), так і місцево (з насосної) або автоматично (при спрацюванні АПС). Обвідні засувки встановлено на вхідній мережі Ø 100 мм у насосній. Сухотруби Ø 50 мм зі з’єднувальними головками системи РОТ встановлено поблизу стаціонарних вертикальних пожежних драбин. Вони забезпечують подачу води на покрівлю.

Зовнішнє протипожежне водопостачаннязабезпечується від 3 ПГ 57, 58, 59, встановлених безпосередньо на міській кільцевий водопровідній мережі Ø 150 мм по вул. Південне шосе. Відстань від ПГ до будинку складає 15 - 20 м відповідно. Робочий тиск у мережі 2-3 атм. Підвищення тиску в зовнішній водогінній мережі до 7 атм. здійснюється через диспетчера міськводоканалу, при цьому водовіддача буде дорівнювати 130 л/с. Також по вул. Південне шосе встановлено ПГ № 62 на відстані 210 м та ПГ № 56 на відстані 350 м обидва на кільцевий мережі Ø 150 мм. На території заводу ВАТ „Спецтехніка” є пожежне водоймище об’ємом 70 куб. м та 3 ПГ на об’єктовій кільцевій мережі Ø 100 мм, відстань від яких до адмінкорпусу складає 90 – 120 метрів.

 

ІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ РЯТУВАЛЬНИХ РОБІТ

 

Чисельність працюючих- у денний час в будинку може знаходитися до 180 осіб персоналу та відвідувачів. У нічний час знаходиться близько 5 осіб охорони та 10 працівників чергових служб комбінату.

Відомості про шляхи евакуювання:з лівого тильного боку цокольного поверху є вихід безпосередньо назовні. Також з 1 поверху є 1 основний та 4 запасних виходи на фасад та ліву сторону будинку.

У будівлі чотири сходові клітини, три з яких з’єднують цокольний поверх з останніми поверхами, а одна виходу в цокольний поверх не має. Освітлення сходових клітин природне та штучне електричне (аварійне відсутнє). Планування поверхів коридорного типу, тому ймовірність задимлення сходових клітин при пожежі досить висока.

При пожежі в конференц-залі розповсюдження диму відбуватиметься по сходових клітинах, вентиляційних комунікаціях у лівій частині будинку, тому евакуацію людей, в першу чергу, необхідно здійснювати по 2 сходових клітинах, розташованих у центральній та правій частині будинку. Місця попереднього розміщення евакуйованих матеріальних цінностей визначено на майданчику автостоянки праворуч від адміністративного корпусу. Охорону евакуйованих матеріальних цінностей доцільно забезпечити за допомогою служби ВВО ВАТ «Вольськсталь». Необхідну кількість сил для проведення евакуації встановлює КГП, враховуючи обстановку на пожежі.

Характеристика запасних шляхів евакуації та рятування.

З правої, лівої та тильної сторони будівлі передбачено по 1 вертикальній пожежній драбині з виходом на покрівлю.

Встановлення колінчатих підйомниківта автодрабин можливе на твердому покритті з правої, лівої, а також частково з фасадної та тильної сторони будівлі.

Димовидаленнязі сходових клітин можливе за рахунок вскриття віконних прорізів вище рівня пожежі (на рівні вище розташованих поверхів), а також за допомогою причіпного або переносних димовсмоктувачів, які використовуються для нагнітання повітря в сходові клітини.

 

ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ГАСІННЯ ПОЖЕЖІ

 

3.1. Розрахунок сил і засобів

при гасінні пожежі в адміністративному корпусі ВАТ «Вольськсталь»

Найбільш небезпечним місцем при виникненні пожежів адміністративному корпусі ВАТ «Вольськсталь» є конференц-зала, яка розташована на 3 поверсі. При пожежі в конференц-залі на момент прибуття перших підрозділів пожежа пошириться на площу близько 100 кв. м., 3 та 4 поверхи будуть сильно задимлені, пожежа буде поширюватися на всю площу конференц-залу, загрожуючи суміжним та вище розташованим приміщенням.

 

Вогнегасні засоби:для гасіння пожежі в адмінкорпусі застосовуються розпилені струмені води.

Основним способом гасіння пожежіє подача перекривних стволів „Б” ланками ГДЗС по фронту з обох боків та подальшим введенням ствола „Б” у вікно 3-го поверху за допомогою автодрабини.

На захистсуміжних приміщень 2 та 4 поверхів передбачається подача одного ствола „Б” на кожний поверх.

Площа гасіння пожежі(Sгас), враховуючи глибину гасіння стволом „Б” (hБ=5 м) і розміри пожежі в плані (10 м × 10 м), дорівнює площі пожежі (Sпож):

Sгас=Sпож=100 м2

Необхідну витрату води на гасіння пожежі(Qгас) визначаємо за формулою:

Qгас=Iгас · Sгас, (1)

 

де Iгас – необхідна інтенсивність подавання води на гасіння пожежі, л/м2·с (за довідковими даними приймаємо – 0,06 л/м2·с).

 

Qгас=0,06·100=6 л/с.

Необхідну витрату води на захист(Qзах) суміжних приміщень визначаємо за формулою:

Qзах=0,25·Iгас · Sгас (2)

 

Qзах=0,25·0,06·100=1,5 л/с.

 

Фактичні витрати води на гасіння пожежі та захист суміжних приміщень визначаємо, враховуючи прийняту кількість стволів на гасіння пожежі та захист і витрату води із ствола „Б” , яка дорівнює 3,7 л/с.

 

(3)

 

(4)

 

 

Фактичні витрати води на гасіння пожежі та захист перевищують необхідні, що задовольняє умови успішного гасіння пожежі.

Кількість пожежних рукавів для магістральних рукавних лінійвизначаємо за формулою:

, (5)

де nm – кількість магістральних рукавних ліній;

l – сумарна довжина магістральних ліній.

Кількість пожежних рукавів для робочих рукавних лінійвизначаємо з урахуванням кількості робочих рукавних ліній та довжини робочої рукавної лінії, яка, як правило, не перевищує 60 метрів.

 

 

Кількість ланок ГДЗСприймаємо рівним 4 з урахуванням місць подавання стволів у непридатному для дихання середовищі (3 ствола на гасіння пожежі та 1 ствол на захист суміжних приміщень 4 поверху).

 

Кількість пожежних автомобілів основного призначення(АЦ) визначаємо з урахуванням необхідної кількості ланок ГДЗС. Таким чином, для ліквідації пожежі необхідно 4 відділення в повному складі на пожежних автомобілях основного призначення (АЦ), що відповідає виклику по пожежі № 1-БІС згідно з розкладом виїзду підрозділів гарнізону.

Вид і кількість спеціальної технікивизначаємо з урахуванням необхідних дій, направлених на забезпечення успішного гасіння пожежі, а саме:

подавання ствола „Б” у вікно третього поверху – 1 автодрабина (АД);

обслуговування захисних дихальних апаратів ланок ГДЗС – 1 автомобіль газодимозахисної служби (АГДЗ);

забезпечення зв’язку та освітлення на пожежі – 1 автомобіль зв’язку та освітлення (АЗО);

проведення аварійно-рятувальних робіт – 1 спеціальний аварійно- рятувальний автомобіль (САРМ).

Мінімальну чисельність особового складувизначаємо з урахуванням необхідної кількості людей, задіяних у ланках ГДЗС та постах безпеки , на позиціях свтольників по захисту суміжних приміщень , кількості людей, які контролюють роботу насосно-рукавних систем

, (6)

 

 

Отримані результати заносимо у зведену таблицю

 

  Q л⁄с Стволи «Б» Ланки ГДЗС Особо-вий склад Напірні рукава Техніка
Ø 51 Ø 77 АЦ АД АГДЗС АЗО САРМ
Потрібно на гасіння 11,1 -
Потрібно на захист 7,4 - - -
Всього 18,5

 

3.2. Розташування сил і засобів

ДПЧ-21 1-е відділення АЦ встановлюють на ПГ №58. Ланка ГДЗС через праву сходову клітину подає ствол «Б» на гасіння пожежі з правої сторони
2-е відділення АЦ встановлюють на ГП №57. Ланка ГДЗС через ліву сходову клітину подає ствол «Б» на гасіння пожежі з лівої сторони.
СДПЧ-2 2-е відділення Від розгалуження 1 відділення ДПЧ-21 через праву сходову клітину подає ствол «Б» ланкою ГДЗС в 4 поверх на захист розташованих вище приміщень
СДПЧ-6 2-е відділення Від розгалуження 2 відділення ДПЧ-21 у вікно конференц-залу по авто драбині АД-30 АРЗ СП подає ствол «Б» ланкою ГДЗС на гасіння пожежі з фасадної сторони лівого крила.
АРЗ СП САРМ-С Від розгалуження 1 відділення ДПЧ-21 через праву сходову клітину подає ствол «Б» в 2 поверх на захист розташованих нижче приміщень
АЗО-12 Забезпечує зв'язок та освітлення на пожежі. При необхідності за допомогою ПД-7Е та брезентової перемички створює підпір повітря в тамбурі перед конференц-залом
ПД-30 При необхідності встановлює для нагнітання повітря у праву сходову клітину
АД-30 Встановлюється з лівої сторони будівлі для підйому особового складу і обладнання на 4 поверх. Також при необхідності використовується для рятування людей.
АГДЗ Забезпечує заміну та заправку повітрям апаратів захисту органів дихання

IV. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПРАЦІ

 

Переконатися, що електромережу об’єкта знеструмленота отримати допуск на гасіння пожежі.

Застосовувати тепловідбивні костюмита стволи захисту при роботі в зоні високого теплового або світлового випромінювання. За необхідності частіше здійснювати заміну особового складу. Тримати в постійній готовності резервну ланку ГДЗС.

Встановити сигнали оповіщення про виникнення небезпеки(за необхідності) та проінструктувати особовий склад про дії у випадку подачі цих сигналів.

Організовувати освітленнямісць ведення оперативних дій з гасіння та евакуювання людей у нічний час.

Вжити заходи, що виключають переохолодження та обмороженняособового складу під час гасіння за низьких температур.



 

 

 

 


Додаток 1

до Оперативного плану пожежогасіння адміністративного корпусу ВАТ «Вольськсталь»

РЕКОМЕНДАЦІЇ КЕРІВНИКУ ГАСІННЯ ПОЖЕЖІ

 

1. Вжити першочергових заходів з евакуювання людейз приміщень корпусу у зв’язку з ймовірністю швидкого задимлення вище розташованих поверхів та сходових клітин при пожежі, що пов’язано з великою пожежною навантагою приміщень – конференц зали, бібліотеки, архіву, а також з використанням в оздобленні коридорів 3 поверху полімерних матеріалів, які під дією полум’я можуть виділяти високотоксичні продукти горіння.

2. Здійснювати розвідку пожежіпісля прибуття на місце, візуально, оцінюючи інтенсивність виділення диму та наявність полум’я у віконних прорізах, а також за рахунок опитування персоналу об’єкта. Направити одночасно 2 ланки ГДЗС по сходових клітках з двох протилежних напрямків.

3. Визначити вирішальний напрямок оперативних дій– з правої сторони, тому що пожежа, розповсюджуючись в цьому напрямку, може охопити більшу площу та призвести до більш значних матеріальних втрат. У подальшому по АД-30 подається ще 1 ствол „Б” через віконні прорізи.

4. Створити оперативні дільниці:ОД-1 (2 АЦ ДПЧ-21, 1 АЦ СДПЧ-6 та АД-30 АРЗСП) – гасіння пожежі на 3 поверсі, ОД-2 (1 АЦ СДПЧ-2 та САРМ-С АРЗ СП) – захист приміщень 4 та 2 поверху.

5. Забезпечити недопущення поширення вогнюз приміщення, де виникла пожежа, основними шляхами - дверними прорізами, коридорами.

6. Забезпечити охолодження конструкцій перекриттівконтроль обстановки на нижчих та вишніх поверхах (за необхідності).

7. Забезпечити димовидаленняшляхом відкриття достатньої кількість віконних прорізів вище рівня горіння в сходових клітинах та над місцем пожежі на 4 поверсі. Також можливе використання ПД-30 для нагнітання свіжого повітря в праву сходову клітку та (або) створення підпору повітря в коридорі перед конференц-залом за допомогою ПД-7Е.

8. Залучити для евакуації і охорониевакуйованого майна службу ВВО ВАТ «Вольськсталь».


Додаток 2

до Оперативного плану пожежогасіння адміністративного корпусу ВАТ «Вольськсталь»

РЕКОМЕНДАЦІЇ

НАЧАЛЬНИКУ ШТАБУ НА ПОЖЕЖІ

 

1. Організувати водопостачанняіз залученням для цього представників «Міськводоканалу» та об’єкта.

2. Організувати зв’язок на пожежідля чого задіяти особовий склад відділення АЗО-12 АРЗ СП, встановити стійкий радіозв’язок з КГП, НОД, НТ та односторонній гучномовний зв'язок з оперативними ділянками, а також загальний гучномовний зв'язок поблизу місця розташування штабу.

3. Забезпечити освітленняна оперативних ділянках (за необхідності) за допомогою переносних прожекторів, використовуючи освітлювальну мачту або стаціонарний прожектор АЗО-12.

4. Організувати взаємодіюта залучити до роботи штабу старшого керівника об’єкта, чергового енергетика та начальника варти ВВО «Вольськсталь», а також старшого аварійної бригади «Міськводоканалу» та старших посадових осіб служб 102, 103, 104.


Додаток 3

до Оперативного плану пожежогасіння адміністративного корпусу ВАТ «Вольськсталь»

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ НАЧАЛЬНИКУ ТИЛУ

 

1. Встановити на ПГ-58 та ПГ-57АЦ першого та другого відділення ДПЧ-21 відповідно.

2. Прокладати магістральні лініїміж сходовими маршами, на кожній магістралі встановлювати по 2 розгалудження (на 2 поверсі та безпосередньо біля входу в сходові клітки).

3. Розміщувати резервну технікуз фасадної сторони будинку з боку вул. Південне шосе з урахуванням необхідного маневрування та дотримання ПДД.

4. Схеми і способи подачі водина захист та гасіння.

 

 

Кільцева водопровідна мережа діаметром 150 мм Напір в мережі, (м.вод.ст.)
Водовіддача, (л⁄с)

 

5.Забезпечити підвищення напору води(за необхідності) у зовнішній водогінній мережі до 70 м. вод. ст. через чергового диспетчера «Міськводоканалу».

6. Забезпечити підвоз водиавтотехнікою підприємства та міста в разі неможливості використання зовнішніх джерел водопостачання. Створити резерв АЦ поблизу пожежних автомобілів, що працюють на подачу води в лінії.

7. Вжити заходів для створення резерву апаратів захисту органів диханнята балонів до них.

8. Організувати дозаправку повітрям використаних апаратіввід пересувного компресора АБГДЗС. За необхідності організувати доставку до місця пожежі резерву апаратів з інших підрозділів.

9. Забезпечити запас ПММдля працюючої техніки через керівництво ДПЧ-21, ГУ(У) МНС, або ВАТ «Вольськсталь», за необхідності організувати дозаправку техніки з дотриманням вимог правил безпеки праці.

Додаток 4

до Оперативного плану пожежогасіння адміністративного корпусу ВАТ «Вольськсталь»

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ

НАЧАЛЬНИКУ ОПЕРАТИВНОЇ ДІЛЬНИЦІ № 1

 

1. На ОД-1під час гасіння пожежі в приміщенні конференц-залу на 3 поверсі можливе щільне задимлення і висока температура в палаючому та суміжних приміщеннях. При відкриванні дверей до суміжних приміщень можливий викид полум’я. Також при використанні димовсмоктувачів дотримуватися заходів безпеки та враховувати можливу зміну напрямків руху теплових потоків під час їх включення або виключення.

2. Підтримувати стійкий радіозв’язокбезпосередньо з іншими ОД або через НШ. За необхідності призначити зв’язкових з числа підпорядкованого особового складу або запросити у НШ додатково.

 

 


Додаток 5

до Оперативного плану пожежогасіння адміністративного корпусу ВАТ «Вольськсталь»

 

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ

НАЧАЛЬНИКУ ОПЕРАТИВНОЇ ДІЛЬНИЦІ № 2

 

3. На ОД-2при проведенні робіт із захисту приміщень 4 поверху можливе їх сильне задимлення. При просуванні всередині приміщень необхідно постійно проводити пошук людей, що могли залишитися в них. Також при довготривалій пожежі необхідно звертати увагу на стан міжповерхового залізобетонного перекриття безпосередньо над зоною горіння.

4. Підтримувати стійкий радіозв’язокбезпосередньо з іншими ОД або через НШ. За необхідності призначити зв’язкових з числа підпорядкованого особового складу або запросити у НШ додатково.


Додаток 6

до Оперативного плану пожежогасіння адміністративного корпусу ВАТ «Вольськсталь»

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ

ВІДПОВІДАЛЬНОМУ ЗА БЕЗПЕКУ ПРАЦІ

 

1. Роботу в задимлених приміщеннях проводити тільки ланками ГДЗС.

2. Забезпечити страховку рятувальними мотузкамипід час рятування по ручним пожежним драбинам.

3. Вважати під напругою усе електрообладнання, за виключенням того, на яке видано письмовий дозвіл.

4. Не допускатисамостійних дій особового складу з знеструмлення електроліній і електроустановок, а також подачі вогнегасних речовин.

5. Встановлювати пожежні автодрабини, автопідіймачі та ручні пожежні драбини таким чином, щоб вони не могли бути відрізані вогнем або не опинилися в зоні горіння у разі розповсюдження пожежі.

6. Обов’язково попередньо сповістити особовий склад, який піднявся по пожежних драбинах, про встановлення їх на нову позицію та вказати інші шляхи повернення чи переходу на іншу позицію.

 


Додаток 1

Академія пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля

 

 

Кафедра оперативно-тактичної діяльності

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

«ПОЖЕЖНА ТАКТИКА»

Академія пожежної безпеки ім Героїв Чорнобиля... Кафедра оперативно тактичної діяльності Кафедра пожежної тактики та аварійно рятувальної техніки...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Водопостачання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Черкаси 2012
Методичні вказівки для виконання курсової роботи з дисципліни «Пожежна тактика» для курсантів, студентів та слухачів за напрямом підготовки 6.170203 «Пожежна безпека»

Рекомендовано до друку методичною радою
Протокол від 18.09.2012р. № 50 ЗМІСТ 1. ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ   2. ЗМІСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ  

Приклади пожеж
Надається опис пожеж, що виникали на подібних об’єктах. Їх кількість визначається автором.   2.5. Пожежна небезпека та організація гасіння пожеж В д

Додатки
В додатках оперативного плану пожежогасіння необхідно висвітлити рекомендації КГП, в яких зазначити: характерні особливості об’єкта, що впливають на розвиток і гасіння пожежі, можливі шлях

Текстова частина
1. Оперативно-тактична характеристика об'єкта . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1.1. Загальні відомості про об’єкт .

Пожежне навантаження
  Оргтехніка, меблі, папір, конструктивні елементи приміщень НХР, ВР, РР та інших небезпечних речовин в будівлі не зберігається.   1.3. Системи забезпеч

КУРСОВА РОБОТА
  з дисципліни «Пожежна тактика»   на тему:«Гасіння пожежі на підприємстві текстильної промисловості»     Курсанта 4 курсу

ЗАВДАННЯ
на курсову роботу з пожежної тактики Курсанту (студенту,слухачеві)____________________________ Тема курсової роботи__________________________________ &nb

Водопостачання
Варіант 0

ЛIТЕРАТУРА
1. П.П. Клюс, В.Г. Палюх, А.С. Пустовой, Ю.М. Сенчихін, В.В. Сировой. Пожежна тактика. – Х.: Основа, 1998. – 592 с. 2. В.П. Иванников, П.П. Клюс. Справочник руководителя тушения пожара. –

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги