Порядок виконання роботи.

На кожну бригаду видається по одному штампу та необхідний слюсарний і вимірювальний інструмент.

Виконати повне розбирання штампу. Ознайомитися з функціональним призначенням штампу, його деталей та їх взаємодією. На підставі замірів виконати ескіз деталі, що отримується в штампі та заескізувати штамп в зборі з необхідними розрізами і перетинами, виглядом не нижню і верхню частини штампу з боку площини роз’єму. На кресленні проставляється специфікація із зазначенням марок матеріалів для виготовлення даних деталей за літературними джерелами.

Виконати повне складання штампу.

Не дозволяється при складанні і розбиранні застосовувати для вибивання і постукування сталевий слюсарний молоток. Для цих цілей слід використовувати мідний молоток.

Після складання штампу виміряти закриту висоту штампу (відстань між нижньою площиною нижньої плити і верхньою площиною верхньої плити штампу в його зімкнутому положенні, тобто положенні, що відповідає закінченню технологічної операції); розміри його хвостовика і плит, звернувши увагу на спосіб кріплення нижньої плити до столу преса; визначити величину необхідного робочого ходу.

Порівняти ці дані з відповідними характеристиками преса (величиною повного і робочого ходу, розмірами підштампового простору, розташуванням і розмірами місць кріплення штампів).

Якщо для роботи штампу потрібний виштовхувач, необхідно переконатися в його наявності і перевірити, чи забезпечує він потрібний хід виштовхування.

Стіл преса і плити штампу ретельно очистити від сторонніх предметів (навіть дрібні частки металу на плитах можуть викликати перекіс штампу, зниження його точності, а інколи і аварію).

Обертаючи маховик вручну або послідовними короткими включеннями двигуна, встановити повзун в крайнє нижнє положення.

Виміряти відстань між площиною столу і повзуном і порівняти його із закритою висотою штампу.

У разі потреби встановити необхідну закриту висоту зміною довжини шатуна.

Зняти з шпильок повзуна притискач кріплення хвостовика і встановити зімкнутий штамп на стіл преса, забезпечивши при цьому заходження хвостовика штампу в гніздо повзуна до упору.

Встановити притискач хвостовика на шпильки і попередньо затиснути гайками. Регулюванням довжини шатуна забезпечити щільне прилягання площин столу і нижньої плити штампу.

Закріпити хвостовик і нижню плиту штампу, затиснути стопорний гвинт шатуна преса і перевірити за допомогою щупа прилягання опорних плит штампу до столу і повзуна по всьому периметру.

В разі виявлення перекосів, необхідно їх ліквідувати за допомогою прокладок.

Перевірити роботу штампу пробним штампуванням деталей та при необхідності внести корективи до налагодження.