рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Методичні рекомендації Щодо написання курсової роботи з фінансового обліку II

Методичні рекомендації Щодо написання курсової роботи з фінансового обліку II - раздел Образование, Міністерство Освіти І Науки, Молоді Та Спорту України...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Житомирський національний агроекологічний університет

КАФЕДРА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

 

 

 

 

Методичні рекомендації

Щодо написання курсової роботи з фінансового обліку II

  Житомир – 2012 Методичні рекомендації підготовлені:

Основні вимоги до курсової роботи

Студент спеціальності «Облік і аудиту», який виконує курсову роботу, повинен чітко усвідомлювати основні вимоги, що висуваються до такого виду… У курсовій роботі студент зобов’язаний з науковим обґрунтуванням розкрити… Важливою вимогою щодо написання курсової роботи є самостійність збирання необхідного матеріалу і його опрацювання.

Керівництво виконанням курсових робіт

Та їх тематика

Загальне керівництво підготовкою курсових робіт з дисципліни «Фінансовий облік II» здійснює кафедра бухгалтерського обліку. Вона розробляє та на… Науковий керівник надає студенту методичну допомогу, затверджує план,… Тематика курсових робіт розроблена на основі програм курсів «Фінансовий облік І» та «Фінансовий облік ІІ» і відображає…

Порядок вибору та закріплення

Теми курсової роботи

Вибір і закріплення конкретної теми курсової роботи рекомендується проводити в академічній групі під керівництвом викладача, який веде заняття з… Студент має право запропонувати тему курсової роботи, яка не включена в… Закріплення теми курсової роботи для студентів денної форми навчання здійснюється за загальним списком. Тема курсової…

Підбір і опрацювання літературних джерел

З теми курсової роботи

Курсова робота виконується на підставі глибокого вивчення законів України, постанов Кабінету Міністрів України, Головної державної податкової… При вивченні економічної літератури необхідно враховувати період її видання.… В результаті опрацьованих джерел слід розкрити проблеми, що піднімаються вченими і практиками по удосконаленню обліку…

Складання і затвердження плану курсової роботи

Після закріплення теми і вивчення літератури студент складає план курсової роботи самостійно або використовує взірець плану, запропонований в… При складанні плану необхідно врахувати вимоги, що ставляться до курсової… Додержання строків підготовки курсової роботи студент контролює на підставі плану, а керівник – при проведенні…

Підготовка практичного матеріалу

Для курсової роботи

Теоретичні положення, що приводяться в курсовій роботі повинні підкріплюватися і поглиблюватися практичними матеріалами діяльності підприємства. Збір і вивчення практичного матеріалу рекомендується здійснювати після… Перебуваючи на підприємстві, бажано виявити передовий досвід облікової роботи, зробити записи для критичних зауважень…

СТРУКТУРА І ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ РОБОТИ

Структурні елементи курсової роботи, такі як ЗМІСТ, ВСТУП, ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ, СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ розміщуються по центру рядка,… Заголовки питань розміщуються з абзацного відступу, жирним шрифтом, малими…

При нумерації сторінок роботи слід мати на увазі, що титульний аркуш входить в загальну нумерацію, але на ньому номер сторінки не проставляється. Нумерація сторінок починається зі вступу та проставляється в правому верхньому куті. План роботи у загальну нумерацію не включається, тому вступ нумерується, починаючи з третьої сторінки.

Питання повинні мати порядкову нумерацію в межах всієї роботи.

Таблиці та рисунки, розміщені по тексту роботи, включають у загальну нумерацію сторінок. Цифровий матеріал подається у вигляді таблиць, нумерація яких здійснюється в межах питань (наприклад, таблиця 2.1 – перша таблиця другого питання). При цьому у правому верхньому куті роботи розміщують напис курсивом «Таблиця» та вказують номер таблиці, після чого крапка не ставиться (табл. 1.1). Назва таблиці вказується рядком нижче, по центру, жирним шрифтом, крапка не ставиться:

Таблиця 1.1

Назва таблиці

Назва графи Назва графи Назва графи
Текст таблиці

Якщо всі показники таблиці мають однакові одиниці виміру, то її виносять у заголовок, а якщо різні – то вказують після кожного показника.

Таблиця розміщується в тексті після першого посилання на неї. Таблиця може бути розміщена уздовж або поперек сторінки за годинниковою стрілкою. По тексту роботи розміщують лише таблиці, необхідні для викладення змісту питань. Таблиця, що наведена по тексту, має бути невеликою за розміром. Громіздкі таблиці, що не підлягають скороченню, а також містять вихідні дані або проміжні розрахунки, слід розмістити в додатках.

Назва таблиці, заголовки рядків та граф мають бути короткими, точними. У назві таблиці потрібно вказати її зміст, територію (або найменування підприємства, організації, установи), період часу. Заго­ловки граф наводять у називному відмінку однини.

У разі перенесення таблиці та наступну сторінку над нею розміщують запис у правому верхньому куті, курсивом «Продовж. табл.», після чого крапка не ставиться (табл. 1.2). В першому рядку таблиці зазначаються номери граф, що відповідають номерам граф на початку таблиці:

Продовж. табл. 1.2

Текст таблиці

 

Розташування цифрового матеріалу у таблицях повинно бути у правому нижньому куті таблиці. При цьому необхідно дотримуватися відповідності розрядів цифр:

- натуральні, вартісні показники відображають з точністю до 0,1;

- відсотки – до 0,1;

- коефіцієнти - до 0,001.

У таблиці не має бути пустих клітинок. Тому при заповненні таблиць, крім цифр, користуються умовними позначеннями:

- якщо інформація відсутня – ставлять три крапки або пишуть «немає даних»;

- якщо явище не мало місця – ставлять тире;

- якщо показник не має сенсу – ставлять знак «X»;

- якщо дані є, але їх числові значення менші прийнятої в таблиці точності – ставлять 0,0.

Для наочності таблиці громіздкі цифри слід округлювати до одиниць більшої розмірності. Якщо дані таблиці запозичені, то обов'язково робиться посилання на використане джерело. У випадку, коли цифрові дані у таблицях мають різні одиниці виміру, то їх треба показати в заголовку кожної графи або по кожному показнику окремо.

Після таблиці необхідно пропустити один рядок, а далі наводити текст.

Ілюстраціїпозначаються словом «Рис.» і нумеруються в межах питання. Після номеру рисунку ставиться крапка, наприклад, Рис. 2.3 – третій рисунок у другому питанні. Назва рисунка розміщується по центру рядка жирним шрифтом:

Після рисунку необхідно пропустити один рядок, а далі наводити текст.

Формули, які наводяться в роботі, слід нумерувати арабськими цифрами в дужках. При цьому формула розміщується по центру рядка, номер формули – по правому краю. Номер формули складається з номера питання і порядкового номера формули через крапку, наприклад, 2.1 – перша формула другого питання:

Активи = Власний капітал + Зобов’язання(2.1)

Пояснення значень символів і скорочень у формулі необхідно наводити безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони подані у формулі. Значення кожного символу чи скорочення необхідно розкривати з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова «де» без двокрапки.

 


 

 
 

 

 


Рис. 2.3. Схема бухгалтерського обліку договірних зобов'язань

Додатки (бланки документів, облікових реєстрів, звітності, таблиці та рисунки) оформляються як продовження роботи (після списку використаних джерел), на наступних сторінках. Кожний додаток повинен бути пронумерований (наприклад, Додаток А), крапка не ставиться. Далі наводиться назва додатка малими літерами, крім першої великої літери, жирним шрифтом, по центру рядка, крапка не ставиться. Не використовуються літери Г, Є, З, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Кожен додаток повинен мати номер сторінки, який проставляється в правому верхньому кутку аркуша, всі додатки нумеруються до кінця роботи.

На всі таблиці, рисунки та додатки повинні бути зроблені посиланняв тексті курсової роботи.

Всі наведені в тексті роботи виписки із нормативно-правових актів чи інших джерел повинні бути забезпечені відповідними посиланнями на джерела, з яких вони взяті. Посилання в тексті роботи на першоджерела необхідно виконувати, вказуючи в квадратних дужках після відповідної фрази порядковий номер джерела у списку літератури та номер сторінки, з якої взято цифровий чи текстовий матеріал (див. розділ Підбір і опрацювання літературних джерел за темою курсової роботи).

При відповіді на теоретичне питання з організації синтетичного обліку необхідно оформити таблицю наступної форми (табл. 1.3).

Таблиця 1.3

Типова кореспонденція рахунків з обліку виробничих запасів

 

№ з/п Зміст операції Кореспондуючі рахунки
Дебет Кредит
Оприбутковано виробничі запаси, що надійшли від постачальника

 

В цьому ж питанні при опрацюванні практичних даних діяльності підприємства на підставі інформації облікових реєстрів необхідно навести таблицю господарських операцій суб’єкта дослідження (табл. 1.4).

Таблиця 1.4

Господарські операції ТОВ «Нива-Експо» за вересень 20ХХ р.

№ з/п Зміст операції Кореспондуючі рахунки Сума, грн.
Дебет Дебет
Оприбутковано сировину, що надійшла від постачальника 8000,00

 

Суми, наведені в таблиці, повинні бути підтверджені даними від­повідних документів, що знаходяться в додатках.

У кінці роботи ставиться підпис студента і дата завершення ви­конання роботи.

Список використаних джерелнаводиться після висновків та пропозицій або в алфавітному порядку, або в такій послідовності:

– закони і законодавчі акти України;

– постанови, інструкції, інші нормативно-правові акти міністерств і відомств;

– спеціальна література в алфавітному порядку авторів.

Особливістю опису офіційних документів є те, що у відомостях, які відносяться до назви, наводяться дані про статус, прийняття, організацію, від імені якої вони вийшли у світ. Наприклад:

– Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні: Закон України від 16.07.1999р. №996-XIV зі змінами і доповненнями [Електроний ресурс] / Україна. Верховна Рада. – Джерело доступу: http://www.liga.net

– Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати»: затвердж. наказом Мін-ва фінансів України від 31.12.1999р. № 318 // Все про бухгалтерський облік. – 2009. – № 10. – С. 75-79.

Опис книг повинен містити: прізвище та ініціали автора, назву книги, відомості про повторність видання, місце видання, видавництво і рік видання, кількість сторінок. Прізвище автора вказується у називному відмінку. Наприклад:

Один автор:

– Цал-Цалко Ю.С. Фінансовий аналіз: підруч. / Ю.С. Цал-Цалко. – [2-ге вид.] – Житомир: ЖОО ГО «Спілка економістів України», 2009. – 504с.

Два автори:

– Лень В.С. Бухгалтерський облік у галузях економіки: навч. посіб. / В.С. Лень, В.В. Гливенко. – К.: Знання-Прес, 2005. – 491с.

Три автори:

– Зоріна В.Н. Фінансова звітність підприємств: навч. посіб./ В.Н. Зоріна, Т.С. Осадча, В.Г. Зоріна. – К.: ЦНЛ,2005. – 200с.

Чотири автори:

– Захожай В.Б. Бухгалтерський облік у галузях економіки / В.Б. Захожай, М.Ф. Базась, М.М. Матюха, В.М. Базась. – К.: МАУП, 2005. – 968с.

Якщо авторів більше чотирьох, то до списку заносять прізвища перших трьох зі словами «та ін.».

– Огійчук М.Ф. Бухгалтерський облік на сільськогосподарських підприємствах: підруч. / М.Ф. Огійчук, В.Я. Плаксієнко, Л.Г. Панченко та ін. /за ред. проф. М.Ф. Огійчука. – К.: Алерта, 2007. – 979с.

Складаючи опис статей із газет та журналів, наводять такі основні елементи: заголовок, основна назва, відомості про видання. У відомостях про видання, якщо мова йде:

· про журнал, вказують його назву, рік видання, номер, сторінки, на яких вміщена стаття;

· про газету – назву, рік видання, дату, а якщо обсяг газети більше восьми сторінок, то вказують і сторінки, на яких розміщена стаття.

Наприклад:

– Синяєва Л.В. Проблеми регулювання оплати праці та шляхи їх вирішення в Україні / Л.В.Синяєва // Регіональна економіка. – 2009. – №1. – С. 171-178

– Сліпачук О. Графік документообігу з обліку праці та заробітної плати / О. Сліпачук // Заробітна плата. – 2007. – №7. – С. 28

Електронні ресурси:

– Облік і контроль грошових коштів та їх еквівалентів: теорія, методика, організація: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 [Електронний ресурс] / О.С. Височан; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. – К., 2009. – 23 с.

– Семенов Г.А. Організація обліку розрахунків з персоналом з оплати праці / Г.А. Семенов, Л.О. Андрущенко [Електронний ресурс] – Джерело доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Dtr/ep/2009_2/files/Econ_02_2009_Semenov_Andrushenko.pdf

Джерелом відомостей для бібліографічного опису є титульний аркуш документа або наявний готовий опис.

Бібліографічний опис складається повністю без пропусків якихось елементів скорочення назв тощо. Відхилення від прийнятого порядку не допускається.

При виконанні курсової роботи студент повинен мати на увазі, що робота оцінюється не тільки за її змістом, але й за якістю викладеного матеріалу, літературного написання тексту, правильності і якості її оформлення.

Конкретний обсяг і зміст додатків до курсової роботи слід узгодити з науковим керівником.

Контроль виконання курсової роботи

 

Поточний контроль виконання курсової роботи здійснює науковий керівник, який зобов’язаний:

- затвердити план та визначити терміни написання окремих складових курсової роботи;

- проводити консультації та контролювати якість виконання окремих питань та роботи в цілому;

- ставити питання перед кафедрою про доцільність або недоцільність продовження виконання студентом курсової роботи, враховуючи недотримання ним термінів.

Кафедра на своїх засіданнях заслуховує керівників курсових робіт про хід їх виконання та захисту.

ПОДАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ ДО ЗАХИСТУ ТА ЇЇ ЗАХИСТ

Закінчена і належним чином оформлена курсова робота у визначений строк подається на кафедру бухгалтерського обліку. Лаборант кафедри реєструє курсову роботу в журналі спеціальної форми, де вказує дату її надходження і подає на рецензування керівникові.

Керівник при перевірці роботи на полях робить свої зауваження, зазначає помилки, після перевірки він пише рецензію, в якій зазначає позитивні сторони роботи, її недоліки, вказує яким чином їх виправити при підготовці до захисту курсової роботи, а також складає лист оцінювання курсової роботи.

Незадовільно виконана курсова робота повинна бути доопрацьована у відповідності з вимогами, викладеними у рецензії керівника, тобто студент зобов'язаний докорінно переробити курсову роботу і разом з рецензією на попередню роботу подати її на кафедру вдруге.

До захисту допускається курсова робота, яка науковим керівником оцінена позитивно. В цьому випадку студент зобов'язаний ознайомитися зі змістом рецензії, зауваженнями наукового керівника і внести в курсову роботу письмові доповнення та уточнення до її захисту.

Захист курсової роботи проводиться за два тижні до початку екзаменаційної сесії на засіданні комісії, яка призначається завідувачем кафедри бухгалтерського обліку. При цьому студент протягом 8-10 хвилин викладає основний зміст курсової роботи, а потім дає відповіді на запитання членів комісії і дає пояснення на критичні зауваження, що містяться у рецензії керівника.

З урахуванням якості виконаної курсової роботи, рецензії науко­вого керівника, рівня виступу студента, презентації (за бажанням студента), що має містити основні ключові положення роботи, а також відповідей студента на запитання комісія оцінює курсову роботу на «відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно». Оцінки «відмінно», «добре», «задовільно» записуються у екзаменаційну відомість та індивідуальний план студента. Оцінка «незадовільно» записується тільки в екзаменаційну відомість. Курсова робота, яка при захисті не одержала позитивної, оцінки підлягає повторному захисту.

Загальна кількість балів, отриманих студентом після захисту курсової роботи, переводиться в кінці семестру в традиційну оцінку за 4-х бальною шкалою та в оцінку за системою ЕСТS наступним чином:

 

Оцінка за шкалою ЕСТS Кількість набраних балів Оцінка за 4-х бальною шкалою
А 86 - 100 5 (відмінно)
В 79 - 85 4 (дуже добре)
С 71 - 78 4 (добре)
D 66 - 70 3 (задовільно непогано)
Е 60 - 65 3 (задовільно достатньо)
FX 35 - 59 2 (незадовільно з можливістю повторного складання)
F 0 - 34 2 (незадовільно з обов’язковим повторним вивченням дисципліни)

 

Оцінку «відмінно» отримують роботи, в яких повно і всебічно роз­крито теоретичний зміст роботи, проведено глибокий аналіз фактич­ного матеріалу, творчо досліджена тема, глибоко розкриті економічні проблеми і на захисті студент вільно володіє цими матеріалами, уміє викласти суть проблеми та підтвердити рівень знань, вміння вести наукові дослідження.

Оцінку «добре» отримують роботи, які виконані на достатньо висо­кому теоретичному рівні, повно і всебічно висвітлена тема, при захисті студент дає конкретні відповіді на запитання членів комісії по захисту.

Оцінку «задовільно» заслуговує курсова робота, яка виконана на достатньому теоретичному рівні, тема дослідження висвітлена, вис­новки в цілому правильні, але не достатньо аргументовані, відповіді на захисті є неповними або студент не дав відповіді на всі запитання членів комісії.

Оцінку «незадовільно» отримують роботи, які не відповідають вищенаведеним вимогам.

Якщо робота не подана і незахищена своєчасно без поважних причин, то в екзаменаційній відомості проставляється «не з’явився».

Студент, який не має в індивідуальному плані студента оцінки з курсової роботи до складання іспиту з курсу «Фінансовий облік ІІ» не допускається. Позитивно оцінена курсова робота залишається на кафедрі і зберігається згідно з встановленим порядком.

Набрані студентом бали за підготовку та захист курсової роботи заносяться науковим керівником у Лист оцінювання курсової роботи (Додаток Е).

Цей лист складається із адресної та табличної частин.

В адресній частині вказується:

- назва дисципліни, за якою виконана робота;

- прізвище, ім’я та по батькові студента;

- номер курсу;

- шифр групи;

- назва факультету;

- тема курсової роботи.

Таблична частина складається з трьох розділів, за якими оцінюється робота:

- зміст;

- оформлення та організація виконання;

- захист.

Кожен з цих розділів, в свою чергу, містить певну кількість характеристик з визначеною максимальною кількістю балів за кожну.

Таким чином, за «Зміст» студент може максимально отримати до 50 балів; за «Оформлення та організацію виконання» – до 20 балів; за «Захист» - до 30 балів.

Необхідно зауважити, що безпосередньо науковий керівник під час допуску до захисту курсової роботи заповнює тільки бали за розділами 1 та 2 та підписується під наданими балами у передостанній графі.

Під час захисту роботи перед комісією знов заповнюються бали, але тепер в останній графі та за всіма трьома розділами оцінювання, на підставі чого визначається загальний бал, який переводиться у шкалу ЕСТS та національну шкалу за критеріями, визначеними у Додатку Ж. Підписи в останній графі листа оцінювання роблять всі члени комісії.

 

ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ З ДИСЦИПЛІНИ «ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК ІІ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ НАПРЯМУ ПІДГОТОВКИ 6.030509 «ОБЛІК І АУДИТ»

1. Організація фінансового обліку в Україні.

2. Порядок формування облікової політики підприємства.

3. Фінансовий облік основних засобів.

4. Фінансовий облік оренди основних засобів.

5. Фінансовий облік ремонтів та поліпшень основних засобів.

6. Облік амортизації необоротних активів підприємства.

7. Фінансовий облік капітальних інвестицій.

8. Фінансовий облік зміни корисності основних засобів.

9. Фінансовий облік переоцінки основних засобів.

10. Фінансовий облік інших необоротних матеріальних активів.

11. Фінансовий облік нематеріальних активів.

12. Фінансовий облік довгострокових фінансових інвестицій.

13. Фінансовий облік довгострокової дебіторської заборгованості.

14. Фінансовий облік довгострокових біологічних активів.

15. Фінансовий облік виробничих запасів.

16. Фінансовий облік малоцінних та швидкозношуваних предметів.

17. Фінансовий облік готової продукції та її реалізації на виробничих підприємствах (за галузями діяльності).

18. Фінансовий облік поточних біологічних активів.

19. Фінансовий облік грошових коштів та їх еквівалентів на підприємствах.

20. Фінансовий облік грошових коштів на рахунках в банку.

21. Фінансовий облік поточних фінансових інвестицій.

22. Фінансовий облік дебіторської заборгованості за товари (роботи, послуги) (за галузями діяльності).

23. Фінансовий облік заборгованості за розрахунками з різними дебіторами.

24. Фінансовий облік розрахунків за векселями виданими й одержаними.

25. Фінансовий облік власного капіталу.

26. Фінансовий облік статутного капіталу підприємств.

27. Фінансовий облік пайового капіталу.

28. Фінансовий облік формування та використання прибутку підприємств.

29. Фінансовий облік розрахунків з постачальниками та підрядниками за товари (роботи, послуги).

30. Фінансовий облік кредитів банків.

31. Фінансовий облік поточних зобов’язань за розрахунками по податках і платежах до бюджету.

32. Фінансовий облік поточних зобов’язань за розрахунками зі страхування.

33. Фінансовий облік розрахунків з оплати праці на підприємствах.

34. Фінансовий облік витрат діяльності підприємств торгівлі.

35. Фінансовий облік витрат діяльності виробничих підприємств (за галузями діяльності).

36. Формування та облік фінансових результатів підприємств (за галузями діяльності).

37. Фінансовий облік касових операцій в установах банків.

38. Фінансовий облік позичкових операцій в установах банків.

39. Фінансовий облік забезпечень та непередбачених зобов’язань.

40. Облік розрахунків з бюджетом за податком на додану вартість.

41. Облік розрахунків з бюджетом за податком на прибуток.

42. Фінансовий облік доходів від операційної діяльності.

43. Фінансовий облік витрат від операційної діяльності.

44. Фінансовий облік реалізації основних засобів.

45. Фінансовий облік доходів і витрат від операційних курсових різниць.

46. Облік на позабалансових рахунках.

47. Фінансовий облік розрахунків за авансами виданими і одержаними.

48. Фінансовий облік розрахунків з різними кредиторами.

49. Облік фінансових доходів і витрат підприємств.

50. Фінансовий облік доходів і витрат підприємств від надзвичайних подій.

51. Фінансовий облік інших витрат підприємств.

52. Фінансовий облік витрат за елементами.

53. Облік відстрочених податкових активів і зобов’язань.

54. Фінансовий облік доходів від реалізації товарів, робіт, послуг.

55. Облік екологічних витрат.

56. Фінансовий облік інвестиційної нерухомості.

57. Фінансовий облік витрат на розвідку запасів корисних копалин.

58. Облік витрат підприємства на охорону довкілля.

59. Облік капітальних витрат на поліпшення земель.

60. Облік витрат підприємства на природоохоронні заходи.

61. Сутність екологічного обліку на підприємстві та напрями його вдосконалення.

За бажанням студента тема курсової роботи може бути змінена у зв’язку з можливістю отримання практичного матеріалу для її виконання.

 

Рекомендовані теми курсових робіт,

Плани та вказівки до них

 

ТЕМА 1. Організація фінансового обліку в Україні

План

Вступ

1. Місце та значення фінансового обліку в управлінні діяльністю підприємства

2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3. Правове регулювання обліку в Україні

4. Організація фінансового обліку на підприємстві

5. Характеристика форм бухгалтерського обліку, їх переваги та недоліки

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення фінансового обліку в підвищенні ефективності діяльності суб’єктів господарювання. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні розглянути сутність та функції фінансового обліку. Розкрити місце та значення фінансового обліку у забезпеченні менеджменту оперативною, якісною, повною, правдивою і неупередженою інформацією для прийняття управлінських рішень. Пов'язати процес трансформації економіко-правового середовища, ринкові та інтеграційні перетворення в Україні з необхідністю реформуванням бухгалтерського обліку і наближенням його до міжнародних стандартів. Звернути увагу на різні вимоги щодо обсягу розкриття інформації у фінансовій звітності різних груп підприємств з урахуванням їх участі в операціях на ринках капіталу та обсягів діяльності.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому питанні навести огляд нормативно-правових актів, якими регулюється і регламентується фінансовий облік на міжнародному рівні та в Україні. Вказати, які керівні органи здійснюють управління фінансовим обліком в інших країнах і в Україні (включаючи Кабінет Міністрів України, Державний Комітет статистики України, Міністерство фінансів України тощо), розкрити їх функції. Відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» показати підпорядкованість ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності у різних сферах діяльності різним органам державного регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Розкрити значення облікової політики в управлінні підприємством.

Висвітлюючи питання організації фінансового обліку на підприємстві, необхідно користуватися Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», розкрити загальні питання організації бухгалтерського обліку, відповідальності за організацію бухгалтерського обліку, можливі форми його організації на підприємстві, питання щодо організації бухгалтерського обліку, що вирішуються підприємством самостійно.

У п’ятому питанні розкрити організацію бухгалтерського обліку в залежності від форми обліку і обґрунтованість її вибору на підприємстві, вказати на її переваги і недоліки порівно з іншими формами, перспективи розвитку і застосування комп'ютерних технологій.

У висновках та пропозиціях на основі проведеного дослідження дати оцінку стану фінансового обліку в Україні та на досліджуваному підприємстві, запропонувати шляхи його удосконалення та більш раціональної організації.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадові інструкції бухгалтерів; облікові реєстри за основними рахунками; Головну книгу; бухгалтерські довідки до облікових реєстрів; оборотну відомість за синтетичними рахунками; фінансову звітність за три роки.

 

ТЕМА 2. Порядок формування облікової політики підприємства

Вступ 1. Сутність і значення облікової політики в діяльності підприємства 2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

ТЕМА 3. Фінансовий облік основних засобів

Вступ 1. Сутність, визнання, оцінка і класифікація основних засобів, значення та… 2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

ТЕМА 4. Фінансовий облік оренди основних засобів

Вступ 1. Сутність орендних операцій, їх класифікація та оцінка, значення і завдання… 2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

ТЕМА 5. Фінансовий облік ремонтів та поліпшень основних засобів

Вступ 1. Сутність, види та способи здійснення ремонтів і поліпшень основних… 2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

ТЕМА 7. Фінансовий облік капітальних інвестицій

Вступ 1.Сутність, визнання та оцінка капітальних інвестицій, значення та завдання їх… 2.Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

ТЕМА 8. Фінансовий облік зміни корисності основних засобів

Вступ 1.Сутність, оцінка, значення і завдання обліку зміни корисності основних… 2.Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

ТЕМА 9. Фінансовий облік переоцінки основних засобів

Вступ 1. Сутність, види переоцінки основних засобів, значення і завдання її… 2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

ТЕМА 10. Фінансовий облік інших необоротних матеріальних активів

План Вступ 1. Сутність, визнання, оцінка і класифікація інших необоротних матеріальних активів, значення та завдання їх обліку …

ТЕМА 11. Фінансовий облік нематеріальних активів

Вступ 1. Сутність, визнання, оцінка і класифікація нематеріальних активів, значення… 2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

ТЕМА 12. Фінансовий облік довгострокових фінансових інвестицій

План Вступ 1.Сутність, визнання, оцінка і класифікація фінансових інвестицій, значення та завдання їх обліку

ТЕМА 13. Фінансовий облік довгострокової дебіторської заборгованості

План Вступ 1. Сутність, визнання, оцінка і класифікація дебіторської заборгованості, значення та завдання її обліку

ТЕМА 14. Фінансовий облік довгострокових біологічних активів

План Вступ 1.Сутність, визнання, оцінка і класифікація біологічних активів, значення та завдання їх обліку

ТЕМА 15. Фінансовий облік виробничих запасів

План Вступ 1.Сутність, визнання, оцінка і класифікація запасів, значення та завдання їх обліку

План

Вступ

1.Сутність, визнання, оцінка і класифікація запасів, значення та завдання їх обліку

2.Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3.Документальне оформлення руху малоцінних та швидкозношуваних предметів і звітність матеріально-відповідальних осіб

4.Синтетичний і аналітичний облік малоцінних та швидкозношуваних предметів

5.Відображення інформації про малоцінні та швидкозношувані предмети у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення малоцінних та швидкозношуваних предметів у діяльності підприємства. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні дослідити сутність та класифікацію запасів за різними джерелами (нормативно-правовими актами, підручниками, періодичними виданнями, авторефератами дисертацій, матеріалами конференцій), узагальнити їх та подати власне бачення проблеми. Навести критерії визнання запасів. Оскільки оцінка запасів є різною при надходженні і вибутті – її дослідження є актуальним для всіх підприємств і має проблеми. Необхідно вивчити вирішення цього питання в Наказі про облікову політику досліджуваного підприємства. Проаналізувати динаміку запасів в цілому по Україні й по тій галузі, до якої належить досліджуване підприємство та розкрити значення і завдання обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому питанні розкрити документальне оформлення надходження малоцінних та швидкозношуваних предметів від постачальників і інших кредиторів, а також їх передачі з одного підрозділу в інший та вибуття. Вивчити порядок зберігання малоцінних та швидкозношуваних предметів, методи їх обліку в місцях зберігання, порядок складання звітності матеріально-відповідальних осіб. Для наочності прикласти первинні документи та звітність матеріально-відповідальних осіб, проаналізувати правильність документального оформлення операцій на прикладі конкретного підприємства.

У четвертому питанні синтетичний облік дослідити в залежності від джерел надходження і вибуття малоцінних та швидкозношуваних предметів, аналітичний облік – як в натуральному, так і в сумовому вираженні (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про малоцінні та швидкозношувані предмети.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів і вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік малоцінних та швидкозношуваних предметів; первинні документи; звітність матеріально-відповідальних осіб; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

 

ТЕМА 17. Фінансовий облік готової продукції та її реалізації на виробничих підприємствах

План Вступ 1. Сутність, визнання, оцінка та класифікація готової продукції, значення і завдання її обліку

Висновки та пропозиції

У вступі необхідно розкрити значення готової продукції та її реалізації у діяльності підприємства. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які… У першому питанні для розкриття сутності готової продукції необхідно вивчити… Якщо такі питання будуть досліджуватися в сільськогосподарських підприємствах, необхідно вивчити П(С)БО 30 «Біологічні…

ТЕМА 18. Фінансовий облік поточних біологічних активів

План Вступ 1. Сутність, визнання, оцінка та класифікація біологічних активів, значення і завдання їх обліку

ТЕМА 19. Фінансовий облік грошових коштів та їх еквівалентів на підприємствах

План Вступ 1.Сутність, склад грошових коштів та їх еквівалентів, значення і завдання їх обліку

ТЕМА 20. Фінансовий облік грошових коштів на рахунках в банку

План Вступ 1. Сутність, види, значення і завдання обліку грошових коштів на рахунках в банку

ТЕМА 21. Фінансовий облік поточних фінансових інвестицій

План Вступ 1. Сутність, визнання, оцінка і класифікація фінансових інвестицій, значення та завдання їх обліку

ТЕМА 23. Фінансовий облік заборгованості за розрахунками з різними дебіторами

План Вступ 1. Сутність, визнання, оцінка і класифікація дебіторської заборгованості, значення і завдання її обліку

ТЕМА 24. Фінансовий облік розрахунків за векселями виданими й одержаними

План Вступ 1.Сутність та види векселів, визнання, оцінка, значення і завдання обліку заборгованості, забезпеченої векселями

ТЕМА 25. Фінансовий облік власного капіталу

План Вступ 1. Сутність, функції, види власного капіталу, значення та завдання його обліку

ТЕМА 26. Фінансовий облік статутного капіталу

План Вступ 1. Сутність, порядок формування та зміни статутного капіталу, значення та завдання його обліку

ТЕМА 27. Фінансовий облік пайового капіталу

План Вступ 1.Сутність, порядок формування та зміни пайового капіталу, значення та завдання його обліку

ТЕМА 28. Фінансовий облік формування та використання прибутку підприємств

План Вступ 1.Сутність і порядок формування прибутку підприємства, значення та завдання його обліку

План

Вступ

1. Сутність, види та порядок надання кредитів банків, значення і завдання їх обліку

2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3. Документальне оформлення операцій по одержанню та погашенню кредитів банків

4. Синтетичний і аналітичний облік кредитних операцій

5. Відображення інформації про кредити банків у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку кредитних операцій

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення кредитних операцій в діяльності підприємства. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні відповідно до законодавчих та нормативно-правових актів, П(С)БО, Міжнародних стандартів фінансової звітності, підручників з економіки, бухгалтерського та фінансового обліку, фінансів, матеріалів періодичних видань розкрити сутність кредитів банків, їх види, порядок надання, використання та погашення. Теоретичний матеріал необхідно підкріпити практичними даними суб’єкта дослідження: документами, які необхідні для укладання кредитної угоди, кредитного договору. Розкрити значення та завдання обліку кредитних операцій та контролю за раціональним використанням кредитних ресурсів.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У третьому питанні розкрити значення та порядок документаль­ного оформлення кредитних операцій з одержання та погашення кредитів банків, з посиланням на практичні матеріали суб’єкта дослід­ження (виписки банку, розрахунки, бухгалтерські довідки).

У четвертому питанні описати порядок синтетичного та аналітичного обліку кредитних операцій з посиланням на практичні дані суб’єкта дослідження (Головна книга, реєстри аналітичного обліку за рахунками 50 «Довгострокові позики», 60 «Короткострокові позики»). Показати нетипову кореспонденцію або недоліки в обліку досліджуваного підприємства (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в якій формі фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про заборгованість за кредитами банку.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку кредитних операцій на підприємствах України (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку кредитів банків і вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік кредитних операцій; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

ТЕМА 31. Фінансовий облік поточних зобов’язань за розрахунками по податках і платежах до бюджету

План Вступ 1.Сутність, види та функції податків (обов’язкових платежів) до бюджету, значення і завдання їх обліку

ТЕМА 32. Фінансовий облік поточних зобов’язань за розрахунками зі страхування

План Вступ 1. Види розрахунків за страхуванням, значення і завдання їх обліку

ТЕМА 35. Фінансовий облік витрат діяльності виробничих підприємств

  План Вступ

ТЕМА 37. Фінансовий облік касових операцій в установах банків

План Вступ 1. Організація касової роботи банку, значення та завдання обліку касових операцій

ТЕМА 38. Фінансовий облік позичкових операцій в установах банків

План Вступ 1. Сутність, значення і завдання обліку позичкових операцій

ТЕМА 39. Фінансовий облік забезпечень та непередбачених зобов’язань

План Вступ 1. Сутність, визнання, оцінка та класифікація забезпечень і непередбачених зобов’язань, значення та завдання їх…

ТЕМА 41. Облік розрахунків з бюджетом за податком на прибуток

План Вступ 1. Сутність податку на прибуток, об'єкт оподаткування, механізм стягнення, значення і завдання обліку розрахунків з…

ТЕМА 42. Фінансовий облік доходів від операційної діяльності

План

Вступ

1.Сутність, визнання, оцінка і склад доходів від операційної діяльності, значення та завдання їх обліку

2.Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3.Документальне оформлення та облік доходів від реалізації товарів (продукції, робіт, послуг)

4.Документальне оформлення та облік інших операційних доходів

5.Відображення інформації про доходи від операційної діяльності у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку доходів від операційної діяльності

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення операційних доходів у діяльності підприємств. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні навести визначення, критерії визнання, класифікацію, вимоги до оцінки доходів підприємств відповідно до П(С)БО 15 «Дохід», підручників з економічної теорії, бухгалтерського та фінансового обліку, матеріалів періодичних видань, авторефератів дисертацій, здійснити огляд нормативно-правових актів, якими регламентуються завдання фінансового обліку доходів, розкрити його значення.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому питанні навести перелік, призначення та обов’язкові реквізити документів, які підтверджують виникнення доходів від реалізації товарів (продукції, робіт, послуг). Розкрити особливості синтетичного та аналітичного обліку доходів в теоретичному аспекті та на прикладі досліджуваного підприємства (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У четвертому питанні навести перелік, призначення та обов’язкові реквізити документів, які підтверджують виникнення інших операційних доходів (від первісного визнання та зміни вартості активів, які обліковуються за справедливою вартістю, реалізації іноземної валюти, інших оборотних активів, операційної оренди активів, операційної курсової різниці, одержаних штрафів, пені, неустойки, відшкодування раніше списаних активів, списання кредиторської заборгованості, безоплатно одержаних оборотних активів) та розкрити особливості їх обліку.

У п’ятому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про операційні доходи підприємств.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку операційних доходів (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку операційних доходів і вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік операційних доходів; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

 

ТЕМА 43. Фінансовий облік витрат від операційної діяльності

План

Вступ

1. Сутність, визнання, оцінка і склад витрат від операційної діяльності, значення та завдання їх обліку

2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3. Синтетичний і аналітичний облік собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)

4. Синтетичний і аналітичний облік адміністративних витрат та витрат на збут

5. Синтетичний і аналітичний облік інших витрат операційної діяльності

6. Відображення інформації про витрати від операційної діяльності у фінансовій звітності

7. Напрями вдосконалення обліку витрат від операційної діяльності

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення операційних витрат у діяльності підприємств. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні навести визначення, критерії визнання, класифікацію, вимоги до оцінки витрат підприємств відповідно до П(С)БО 16 «Витрати», підручників з економічної теорії, бухгалтерського та фінансового обліку, матеріалів періодичних видань, авторефератів дисертацій, здійснити огляд нормативно-правових актів, якими регламентуються завдання фінансового обліку витрат, розкрити його значення.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому питанні розкрити складові виробничої та реалізованої собівартості продукції, дати характеристику її складових елементів, розкрити порядок синтетичного та аналітичного обліку. Особливу увагу приділити обліку та розподілу загальновиробничих витрат, обліку витрат допоміжних виробництв та руху готової продукції. Вказати, які реєстри аналітичного обліку використовуються для обліку витрат на досліджуваному підприємстві.

У четвертому та п’ятому питаннях, розкриваючи порядок синтетичного й аналітичного обліку адміністративних витрат, витрат на збут та інших витрат операційної діяльності, навести їх складові відповідно до П(С)БО 16 «Витрати», типові господарські операції та кореспонденцію рахунків з обліку окремих видів витрат.

У третьому-п’ятому питаннях показати нетипову кореспонденцію або недоліки в обліку досліджуваного підприємства (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У шостому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про операційні витрати.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку операційних витрат (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку операційних витрат і вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік операційних витрат; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

 

ТЕМА 44. Фінансовий облік реалізації основних засобів

План Вступ 1.Сутність, визнання та оцінка основних засобів, утримуваних для продажу, значення і завдання їх обліку

ТЕМА 45. Фінансовий облік доходів і витрат від операційних курсових різниць

План Вступ 1.Сутність та види операційних курсових різниць, значення і завдання їх обліку

ТЕМА 46. Облік на позабалансових рахунках

План

Вступ

1.Сутність і класифікація позабалансових рахунків, значення та завдання обліку

2.Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3.Облік активів на позабалансових рахунках

4.Облік зобов’язань та забезпечень на позабалансових рахунках

5.Облік амортизаційних відрахувань на позабалансових рахунках

6. Напрями вдосконалення обліку на позабалансових рахунках

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення позабалансових рахунків для організації обліку на підприємствах. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні розкрити сутність та значення позабалансових рахунків для отримання більш повної інформації про господарські факти, що мали місце на підприємстві, навести їх класифікацію, розкрити зміст. Навести огляд нормативно-правових актів, якими регламентується порядок обліку на позабалансових рахунках.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому-п’ятому питаннях облік активів, гарантій, зобов’язань, забезпечень та амортизаційних відрахувань на позабалансових рахунках розкрити на прикладі досліджуваного підприємства. Навести приклади господарських операцій та відображення на рахунках відповідних операцій. Вказати, які реєстри аналітичного обліку використовуються для обліку на досліджуваному підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку на позабалансових рахунках (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку на позабалансових рахунках і вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік на позабалансових рахунках; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

ТЕМА 47. Фінансовий облік розрахунків за авансами виданими і одержаними

План

Вступ

1. Сутність, види, визнання та оцінка авансів, значення та завдання їх обліку

2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3. Документальне оформлення та облік авансів виданих

4. Документальне оформлення та облік авансів одержаних

5. Відображення інформації про аванси видані та одержані у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку авансів виданих та одержаних

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення авансів (передоплати) для забезпечення повноти та своєчасності виконання договорів, укладених між контрагентами та дотримання платіжної дисципліни. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні пояснити причини виникнення авансів виданих та одержаних, розкрити їх сутність, порядок визнання та оцінки відповідно до П(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість» та П(С)БО 11 «Зобов’язання», підручників з бухгалтерського та фінансового обліку, матеріалів періодичних видань, авторефератів дисертацій. Розкрити значення й завдання обліку авансів. Навести огляд нормативно-правових актів, якими регламентується фінансовий облік авансів виданих і одержаних.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому та четвертому питаннях документування, синтетичний та аналітичний облік авансів виданих та одержаних розкрити на прикладі досліджуваного підприємства. Навести приклади господарських операцій та кореспонденції рахунків з обліку авансів. Вказати, які реєстри аналітичного обліку використовуються для обліку авансів на досліджуваному підприємстві. Показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в якій формі фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про аванси підприємств.

У п’ятому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку авансів виданих та одержаних (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку авансів виданих та одержаних і вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік авансів виданих та одержаних; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

ТЕМА 48. Фінансовий облік розрахунків з різними кредиторами

План

Вступ

1. Сутність, визнання, оцінка і класифікація зобов’язань, значення і завдання їх обліку

2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3. Документальне оформлення та облік розрахунків з учасниками

4. Документальне оформлення та облік розрахунків за іншими операціями

5. Відображення інформації про розрахунки з різними кредиторами у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку розрахунків з різними кредиторами

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення розрахунків з різними кредиторами у діяльності підприємства. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні на підставі вивчення підручників з економічної теорії, бухгалтерського та фінансового обліку, матеріалів періодичних видань, авторефератів дисертацій розкрити сутність, порядок визнання, особливості оцінки та класифікації зобов’язань. Навести огляд нормативно-правових актів, якими регламентується фінансовий облік розрахунків з кредиторами. Розглянути значення та завдання обліку відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансові звітність в Україні».

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток К).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому та четвертому питаннях розкрити особливості, причини виникнення, порядок документування, синтетичного та аналітичного обліку розрахунків з учасниками, внутрішніх, внутрішньогосподарських розрахунків та розрахунків, пов'язаних з необоротними активами та групами вибуття, утримуваними для продажу, а також з різними кредиторами. Навести приклади господарських операцій та кореспонденції рахунків з обліку розрахунків за іншими операціями. Вказати, які реєстри аналітичного обліку використовуються для обліку таких операцій на досліджуваному підприємстві. Показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в якій формі фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про розрахунки з різними кредиторами.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку розрахунків з різними кредиторами (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку розрахунків з різними кредиторами і вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік розрахунків з кредиторами; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

ТЕМА 49. Облік фінансових доходів і витрат підприємства

План

Вступ

1. Сутність, визнання, оцінка і класифікація фінансових доходів та витрат, значення та завдання їх обліку

2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3. Синтетичний і аналітичний облік фінансових доходів підприємства

4. Синтетичний і аналітичний облік фінансових витрат підприємства

5. Відображення інформації про фінансові доходи та витрати у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку фінансових доходів та витрат

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення фінансових доходів та витрат у діяльності підприємства. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні розкрити сутність фінансової діяльності, критерії визнання, особливості оцінки та склад доходів від фінансової діяльності відповідно до П(С)БО 15 «Дохід» і витрат відповідно до П(С)БО 16 «Витрати». Розглянути основні принципи обліку і відображення у фінансовій звітності доходів та витрат. Навести огляд нормативно-правових актів, якими регламентується облік доходів і витрат від фінансової діяльності, дослідити його значення та завдання.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому питанні розкрити особливості синтетичного й аналітичного обліку доходів від участі в капіталі, дивідендів, відсотків одержаних та інших доходів від фінансових операцій на прикладі досліджуваного підприємства. Вказати, які реєстри аналітичного обліку використовуються для обліку фінансових доходів на підприємстві.

У четвертому питанні розкрити особливості синтетичного й аналітичного обліку втрат від участі в капіталі, відсотків за кредит та інших фінансових витрат (за користування отриманими кредитами, випущеними облігаціями, фінансовою орендою тощо) на прикладі досліджуваного підприємства. Вказати, які реєстри аналітичного обліку використовуються для обліку фінансових витрат на підприємстві.

У третьому та четвертому витаннях показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про фінансові доходи та витрати.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку фінансових доходів та витрат (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку фінансових доходів та витрат і вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік фінансових доходів та витрат; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

ТЕМА 50. Фінансовий облік доходів і витрат підприємств від надзвичайних подій

План

Вступ

1.Сутність, визнання, оцінка і класифікація доходів і витрат від надзвичайних подій, значення та завдання їх обліку

2.Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3.Документальне оформлення, синтетичний і аналітичний облік надзвичайних доходів

4.Документальне оформлення, синтетичний і аналітичний облік надзвичайних витрат

5.Відображення інформації про доходи і витрати від надзвичайних подій у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку доходів і витрат від надзвичайних подій

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення доходів та витрат від надзвичайних подій у діяльності підприємства. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні розкрити сутність доходів і витрат від надзвичайних подій відповідно до П(С)БО 16 «Витрати», навести критерії їх визнання, класифікацію, особливості оцінки. Вказати, якими нормативно-правовими актами регламентується облік доходів, витрат і результатів діяльності підприємства від надзвичайних подій. На підставі нормативно-правових актів навести значення та завдання обліку.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому та четвертому питаннях документування, синтетичний та аналітичний облік доходів і витрат від надзвичайних подій розкрити на прикладі досліджуваного підприємства. Навести господарські операції, кореспонденцію рахунків з обліку доходів і витрат від надзвичайних подій та порядок визначення результатів таких операцій. Вказати, які регістри аналітичного обліку використовуються для обліку доходів, витрат і результатів від надзвичайних подій на досліджуваному підприємстві. Показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в якій формі фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про доходи та витрати від надзвичайних подій.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку доходів та витрат від надзвичайних подій (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку доходів та витрат від надзвичайних подій і вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік доходів та витрат від надзвичайних подій; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

ТЕМА 51. Фінансовий облік інших витрат підприємств

План

Вступ

1. Сутність, визнання, оцінка і класифікація інших витрат, значення та завдання їх обліку

2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3. Синтетичний і аналітичний облік реалізованих фінансових інвестицій та втрат від неопераційних курсових різниць

4. Синтетичний і аналітичний облік втрат від зменшення корисності активів, уцінки та списання необоротних активів

5. Відображення інформації про інші витрати підприємств у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку інших витрат діяльності підприємств

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення інших витрат у діяльності підприємства. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні розкрити сутність інших витрат діяльності відповідно до П(С)БО 16 «Витрати», навести критерії їх визнання, класифікацію, особливості оцінки. Вказати, якими нормативно-правовими актами регламентується облік інших витрат. На підставі нормативно-правових актів навести значення та завдання їх обліку.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому та четвертому питаннях синтетичний та аналітичний облік реалізованих фінансових інвестицій, втрат від неопераційних курсових різниць, втрат від зменшення корисності активів, уцінки та списання необоротних активів розкрити на прикладі досліджуваного підприємства. Навести господарські операції, кореспонденцію рахунків з обліку інших витрат діяльності. Вказати, які регістри аналітичного обліку використовуються для обліку витрат на досліджуваному підприємстві. Показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про інші витрати підприємств.

У шостому питанні залежно розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку інших витрат діяльності (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку інших витрат діяльності та вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік інших витрат діяльності; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

ТЕМА 52. Фінансовий облік витрат за елементами

План

Вступ

1.Сутність, визнання, оцінка і класифікація витрат за елементами, значення та завдання їх обліку

2.Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3.Синтетичний і аналітичний облік матеріальних витрат

4.Синтетичний і аналітичний облік витрат на оплату праці та відрахувань на соціальні заходи

5.Синтетичний і аналітичний облік амортизації та інших операційних витрат

6.Відображення інформації про витрати за елементами у фінансовій звітності

7. Напрями вдосконалення обліку витрат за елементами

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення групування витрат за елементами в діяльності підприємства. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні розкрити сутність витрат відповідно до П(С)БО 16 «Витрати», навести критерії їх визнання, класифікацію, особливості оцінки. Вказати, якими нормативно-правовими актами регламентується облік витрат за елементами. На підставі нормативно-правових актів навести значення та завдання їх обліку.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому-п’ятому питаннях порядок синтетичного та аналітичного обліку матеріальних витрат, витрат на оплату праці та соціальні заходи, амортизацію та інших операційних витрат розкрити на прикладі досліджуваного підприємства. Навести господарські операції, кореспонденцію рахунків з обліку витрат за елементами. Вказати, які регістри аналітичного обліку використовуються для обліку витрат на досліджуваному підприємстві. Показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У шостому питанні розкрити, в якій формі фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про витрати за елементами.

У сьомому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку витрат за елементами (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку витрат за елементами та вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік витрат; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

ТЕМА 53. Облік відстрочених податкових активів і зобов’язань

План

Вступ

1. Сутність та порядок обчислення податку на прибуток, значення та завдання його обліку

2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3. Облік відстрочених податкових активів

4. Облік відстрочених податкових зобов’язань

5. Відображення інформації про відстрочені податкові активи та зобов’язання у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку відстрочених податкових активів та зобов’язань

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення облікового та податкового прибутку в діяльності підприємства та необхідність їх зближення. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні розкрити сутність облікового та податкового прибутку відповідно до П(С)БО 17 «Податок на прибуток», П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати» та Податкового кодексу, особливості їх обчислення та нарахування податку на прибуток. Навести огляд нормативно-правових актів, які розкривають значення та визначають завдання обліку податку на прибуток.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому та четвертому питаннях навести визначення, особливості визнання та порядок розрахунку відстрочених податкових активів і зобов’язань. Синтетичний та аналітичний облік відстрочених податкових активів та зобов’язань розкрити на прикладі дослід­жуваного підприємства. Вказати, які реєстри аналітичного обліку використовуються на досліджуваному підприємстві. Показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про відстрочені податкові активи та зобов’язання.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку відстрочених податкових активів та зобов’язань (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку відстрочених податкових активів і зобов’язань та вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік розрахунків з бюджетом; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

 

ТЕМА 54. Фінансовий облік доходів від реалізації товарів, робіт, послуг

План

Вступ

1.Сутність, визнання, оцінка і класифікація доходів від реалізації товарів (робіт, послуг), значення та завдання їх обліку

2.Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3.Документальне оформлення та облік доходів від реалізації товарів (робіт, послуг)

4.Облік знижок та повернення товарів

5.Відображення інформації про доходи від реалізації товарів (робіт, послуг) у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку доходів від реалізації товарів (робіт, послуг)

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення доходів від реалізації в діяльності підприємства. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні розкрити сутність доходів відповідно до П(С)БО 15 «Дохід», основні принципи їх обліку та відображення у фінансовій звітності. Навести критерії визнання, класифікацію, вимоги до оцінки доходів. Вказати на особливості визнання та класифікації доходів від реалізації. Навести огляд нормативно-правових актів, якими регламентується облік доходів підприємства, розкрити його значення та завдання.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому питанні документування, синтетичний та аналітичний облік доходу від реалізації розкрити на прикладі досліджуваного підприємства. Навести типові господарські операції та кореспонденцію рахунків з обліку доходів від реалізації товарів (робіт, послуг). Вказати, які реєстри аналітичного обліку використовуються для обліку доходу від реалізації на досліджуваному підприємстві. Показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У четвертому питанні описати порядок надання знижок покупцям (до та після реалізації), навести приклади господарських операцій та кореспонденцію рахунків з обліку знижок. Розкрити порядок обліку інших вирахувань з доходу (облік повернення товарів), навести приклади господарських операцій та кореспонденцію рахунків.

У п’ятому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про доходи від реалізації товарів, робіт, послуг.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку доходів від реалізації товарів (робіт, послуг) (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку доходів від реалізації товарів (робіт, послуг) та вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік доходів від реалізації; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

ТЕМА 55. Облік екологічних витрат

План

Вступ

1. Сутність та загальні вимоги до системи екологічного обліку на підприємстві, його значення та завдання

2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3. Характеристика місць виникнення екологічних витрат на підприємстві та їх основні показники

4. Документальне оформлення та облік екологічних витрат, що виникають під час виробництва продукції

5. Відображення інформації про екологічні витрати у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку екологічних витрат виробничих підприємств

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення екологічного обліку в діяльності підприємств. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні на підставі вивчення чинних нормативно-правових актів, авторефератів дисертацій, матеріалів конференцій та періодичних видань, підручників з економіки природокористування та екологічного управління розкрити напрями реформування традиційної системи обліку, сутність та значення екологічного обліку, вимоги до нього та основні завдання.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому питанні охарактеризувати структурні підрозділи виробничих підприємств, що можуть бути місцями виникнення екологічних витрат та розкрити підходи до їх оцінки. Теоретичний матеріал пов’язати з досліджуваним підприємством.

У четвертому питанні документування, синтетичний та аналітичний облік екологічних витрат розкрити на прикладі досліджуваного підприємства. Навести приклади господарських операцій та кореспонденцію рахунків з обліку витрат. Вказати, які регістри аналітичного обліку використовуються для обліку витрат на досліджуваному підприємстві. Показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про екологічні витрати виробничих підприємства.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку екологічних витрат (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку екологічних витрат виробничих підприємств та вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік екологічних витрат; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

 

ТЕМА 56. Фінансовий облік інвестиційної нерухомості

План   Вступ

ТЕМА 57. Фінансовий облік витрат на розвідку запасів корисних копалин

План

Вступ

1. Сутність управління природокористуванням на рівні держави й підприємства, значення та завдання екологічного обліку

2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3. Ринкові механізми регулювання природокористування

4. Документальне оформлення та облік витрат на розвідку запасів корисних копалин

5. Відображення інформації про витрати на розвідку запасів корис-них копалин у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку витрат на розвідку запасів корисних копалин

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення природокористування та його обліку економіці України. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні на підставі вивчення чинних нормативно-правових актів, авторефератів дисертацій, матеріалів конференцій та періодичних видань, підручників з економіки природокористування та екологічного управління розкрити особливості управління природокористуванням на рівні держави й підприємства. Розглянути значення та основні завдання екологічного обліку.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому питанні охарактеризувати сутність економічного механізму та еколого-економічних інструментів. Визначити ринкові механізми регулювання природокористування. Теоретичний матеріал пов’язати з досліджуваним підприємством.

У четвертому питанні документування, синтетичний та аналітичний облік витрат на розвідку запасів корисних копалин розкрити на прикладі досліджуваного підприємства. Навести приклади господарських операцій та кореспонденцію рахунків з обліку витрат. Вказати, які регістри аналітичного обліку використовуються для обліку витрат на розвідку запасів корисних копалин на досліджуваному підприємстві. Показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про витрати на розвідку запасів корисних копалин.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку витрат на розвідку запасів корисних копалин (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку витрат на розвідку запасів корисних копалин підприємств та вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік витрат на розвідку запасів корисних копалин; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

ТЕМА 58. Облік витрат підприємства на охорону довкілля

План

Вступ

1.Сутність та склад витрат підприємства на охорону довкілля, значення та завдання їх обліку

2.Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3.Сутність, види та порядок складання калькуляції витрат на охорону довкілля для окремих виробів або послуг

4.Документальне оформлення та облік витрат підприємства на охорону довкілля

5.Відображення інформації про витрати на охорону довкілля у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку витрати на охорону довкілля Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення охорони довкілля та його обліку в економіці України. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні на підставі вивчення чинних нормативно-правових актів, авторефератів дисертацій, матеріалів конференцій та періодичних видань, підручників з економіки природокористування та екологічного управління розкрити сутність охорони довкілля та склад витрат підприємства на її забезпечення. Розглянути значення та основні завдання обліку витрат на охорону довкілля.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому питанні охарактеризувати сутність, види та порядок складання калькуляцій витрат для окремих виробів чи послуг, зумовлених екологічними аспектами на підприємствах.

У четвертому питанні документування, синтетичний та аналітичний облік витрат на охорону довкілля розкрити на прикладі досліджуваного підприємства. Навести приклади господарських операцій та кореспонденцію рахунків з обліку витрат. Вказати, які регістри аналітичного обліку використовуються для обліку витрат на охорону довкілля на досліджуваному підприємстві. Показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про витрати на охорону довкілля.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку витрати на охорону довкілля (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку витрати на охорону довкілля підприємств та вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік витрат на охорону довкілля; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

ТЕМА 59. Облік капітальних витрат на поліпшення земель

План

Вступ

1.Сутність земельної ділянки як об’єкта бухгалтерського обліку, підходи до грошової оцінки сільськогосподарських угідь, значення та завдання їх обліку

2.Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3.Облік земельних ділянок та капітальних витрат на поліпшення земель

4.Відображення інформації про капітальні витрати на поліпшення земель у фінансовій звітності

5. Напрями вдосконалення обліку капітальних витрат на поліпшення земель

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення земельних ресурсів у діяльності сільськогосподарських підприємств. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні на підставі вивчення чинних нормативно-правових актів, авторефератів дисертацій, матеріалів конференцій, підручників з економіки природокористування та екологічного управління, статті журналу «Бухгалтерський облік і аудит» № 6 за 2008 р. (с. 15-21) розкрити сутність земельних ділянок та особливості їх визнання й оцінки як облікового об’єкту. Розглянути значення та основні завдання обліку.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому питанні синтетичний і аналітичний облік земельних ділянок та капітальних витрат на поліпшення земель розкрити на прикладі досліджуваного підприємства. Навести приклади господарських операцій та кореспонденцію рахунків з обліку капітальних витрат. Вказати, які регістри аналітичного обліку використовуються для обліку витрат на досліджуваному підприємстві. Показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У четвертому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про земельні ділянки та капітальні витрати на поліпшення земель.

У п’ятому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку капітальних витрат на поліпшення земель (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку капітальних витрат на поліпшення земель та вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік капітальних витрат на поліпшення земель; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

ТЕМА 60. Облік витрат підприємства на природоохоронні заходи

План

Вступ

1.Сутність та склад витрат підприємства на природоохоронні заходи, значення та завдання їх обліку

2.Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3.Сутність, види та порядок складання калькуляції витрат на природоохоронні заходи

4.Документальне оформлення та облік витрат підприємства на природоохоронні заходи

5.Відображення інформації про витрати на природоохоронні заходи у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку витрати на природоохоронні заходи

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення природоохоронних заходів та їх обліку в економіці України. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні на підставі вивчення чинних нормативно-правових актів, авторефератів дисертацій, матеріалів конференцій та періодичних видань, підручників з економіки природокористування та екологічного управління розкрити сутність та склад витрат підприємства на природоохоронні заходи. Розглянути значення та основні завдання їх обліку.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У третьому питанні охарактеризувати сутність, види та порядок складання калькуляцій витрат на природоохоронні заходи, зумовлені екологічними аспектами на підприємствах.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У четвертому питанні документування, синтетичний та аналітичний облік витрат на природоохоронні заходи розкрити на прикладі досліджуваного підприємства. Навести приклади господарських операцій та кореспонденцію рахунків з обліку витрат. Вказати, які регістри аналітичного обліку використовуються для обліку витрат на природоохоронні заходи на досліджуваному підприємстві. Показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про витрати на природоохоронні заходи.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку витрати на природоохоронні заходи (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку витрати на природоохоронні заходи підприємств та вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік витрат на природоохоронні заходи; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

ТЕМА 61. Сутність екологічного обліку на підприємстві та напрями його вдосконалення

План

Вступ

1.Сутність та загальні вимоги до системи екологічного обліку на підприємстві, його значення та завдання

2.Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3.Склад екологічних витрат та характеристика місць їх виникнення

4.Документальне оформлення та облік екологічних витрат

5.Відображення інформації про екологічні витрати у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку екологічних витрат

Висновки та пропозиції

 

У вступі необхідно розкрити значення екологічного обліку в діяльності підприємств. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні на підставі вивчення чинних нормативно-правових актів, авторефератів дисертацій, матеріалів конференцій та періодичних видань, підручників з економіки природокористування та екологічного управління розкрити напрями реформування традиційної системи обліку, сутність та значення екологічного обліку, вимоги до нього та основні завдання.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому питанні охарактеризувати склад екологічних витрат та структурні підрозділи підприємств, що можуть бути місцями їх виникнення, розкрити підходи до оцінки витрат.

У четвертому питанні документування та облік екологічних витрат розкрити на прикладі досліджуваного підприємства. Навести приклади господарських операцій та кореспонденцію рахунків з обліку витрат. Вказати, які регістри аналітичного обліку використовуються для обліку витрат на досліджуваному підприємстві. Показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про екологічні витрати.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку екологічних витрат (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку екологічних витрат підприємств та вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік екологічних витрат; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.

Список рекомендованої літератури

 

Основна

2. Богатко Н.Г. Финансовый учет: Вопросы, задачи, тесты: учеб. пособие / Н.Г. Богатко, Л.П. Толстова, А.А. Самсонова. – К.: А.С.К., 2004. – 664с. … 3. Бухгалтерський фінансовий облік: підруч. / Ф.Ф. Бутинець та ін.; за заг.… 4. Бухгалтерський фінансовий облік в Україні: навч. посіб. / В.М. Домбровського та ін.; за ред. В.М. Домбровського. –…

Додаткова

2. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні від 15.12.2004.р. № 637 // www.nau.kiev.ua. 3. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку… 4. Положення (стандарти) бухгалтерського обліку 1-33 // www.nau.kiev.ua.

Нформаційні ресурси

2. http://www.minfin.gov.ua – офіційний сайт Міністерства фінансів України 3. http://www.kmu.gov.ua – офіційний сайт Міністерства економічного розвитку і… 4. http://www.minjust.gov.ua – офіційний сайт Міністерства юстиції України

ДОДАТКИ

 

Додаток А

 

Зразок оформлення заяви

Завідувачу кафедри бухгалтерського обліку професору Цал-Цалко Ю.С. студента (ки) ______ курсу__ групи

Зразок оформлення титульного аркуша

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ Житомирський національний агроекологічний університет  

Зразок оформлення плану курсової роботи

Затверджую

Науковий керівник

 

___________________________

підпис, посада, прізвище та ініціали)

«_______» ________ 20_ р.

Тема: Фінансовий облік витрат діяльності підприємств

(підпис, прізвище та ініціали)   «_______» ______________________ 20_ р.

Зразок оформлення змісту курсової роботи

Зміст

Тема: Фінансовий облік витрат діяльності підприємств

 

Лист оцінювання курсової роботи

з дисципліни Фінансовий облік II, виконаної студентом (кою)

________________________________________________________

(прізвище, ім’я, та по-батькові)

Курсу, групи __

Факультету обліку та фінансів

На тему: ___________________________________________________

Критерії оцінювання Бали
  Зміст (до 55 балів) Науковий керівник Комісія
1. Обґрунтування актуальності теми (до 5 балів)    
2. Повнота розкриття теми (до 10 балів)    
3. Використання достовірних статистичних і фактичних даних, що характеризують проблему та її облік в динаміці (до 10 балів)    
4. Використання новітніх інформаційних джерел, чинних нормативних та законодавчих документів та вміння давати критичну оцінку їх змісту (до 5 балів)    
5. Творчий підхід до аналізу проблеми, оригінальність підходів та наукова новизна результатів дослідження (до 10 балів)    
6. Наявність наочних матеріалів (таблиць, графіків, рисунків, додатків), та їх аналіз (до 5 балів)    
7. Обґрунтованість висновків та практична значимість рекомендацій (пропозицій) (до 10 балів)    
  Оформлення та організація виконання (до 15 балів)    
8. Відповідність чинним стандартам щодо оформлення роботи в цілому (титульний аркуш, затверджений план, зміст, структура, посилання на літературні джерела) (до 4 балів)    
9. Відповідність чинним стандартам щодо оформлення таблиць, формул, графічних ілюстрацій та додатків (до 4 балів)    
10. Відповідність чинним вимогам щодо оформлення літературних та інших інформаційних джерел та посилань на них (до 4 балів)    
11. Дотримання графіка виконання курсової роботи (до 3 балів)    
  Захист (до 30 балів)    
12. Повнота та лаконічність висвітлення у доповіді ключових аспектів роботи (до 10 балів) Х  
13. Презентація курсової роботи (до 10 балів) Х  
14. Аргументованість та повнота відповідей на додаткові питання (до 10 балів) Х  
  Усього балів    
  Підсумкова оцінка за національною шкалою    
  Підсумкова оцінка за шкалою ECTS    
  Підпис членів комісії    
Х  
Х  

Додаток Ж

Шкала та критерії оцінювання курсової роботи

Загальна кількість балів Оцінка за національною шкалою Оцінка за шкалою ECTS Критерії оцінювання
86-100 5 (відмінно) А Курсова робота виконана відповідно до затвердженого плану та графіка. Повністю розкриває зміст теми та відповідає вимогам щодо оформлення. Рекомендації (пропозиції) обґрунтовані та мають практичну значущість. На захисті студент (ка) показав (ла) повне розуміння досліджуваних проблем та дав (ла) вірні змістовні відповіді на питання
79-85 4 (дуже добре) В Курсова робота виконана відповідно до затвердженого плану та графіка. Повністю розкриває зміст теми та відповідає вимогам щодо оформлення. Рекомендації (пропозиції) обґрунтовані та мають практичну значущість. На захисті студент (ка) показав (ла) повне розуміння досліджуваних проблем та дав (ла) вірні змістовні відповіді на питання. У відповідях на питання мали місце незначні помилки та неточності
71-78 4 (добре) С Курсова робота виконана відповідно до затвердженого плану та графіка. Повністю розкриває зміст теми. В цілому відповідає вимогам щодо оформлення. В роботі надані рекомендації, але їх практичне значення недостатньо обґрунтоване. Під час захисту студент (ка) показав (ла) достатнє розуміння досліджуваних проблем, однак у відповідях на питання допускав (ла) помилки та неточності
66-70 3 (задовільно) D Курсова робота виконана відповідно до затвердженого плану та графіка. Зміст роботи (проекту) в цілому розкриває сутність досліджуваних проблем. Оформлення в цілому відповідає встановленим вимогам. Рекомендації недостатньо обґрунтовані. Під час захисту студент (ка) показав (ла) достатнє розуміння досліджуваних проблем, однак у відповідях на питання допускав окремі суттєві помилки. Мають місце незначні помилки в оформленні роботи
60-65 3 (задовільно достатньо) Е Курсова робота виконана відповідно до затвердженого плану, однак з порушеннями графіка. Зміст роботи (проекту) в цілому розкриває сутність досліджуваних проблем, однак рекомендації, представлені в роботі, мають формальний характер та недостатньо обґрунтовані. Під час захисту студент (ка) показав (ла) достатнє розуміння досліджуваних проблем, однак у відповідях на питання допускав (ла) суттєві помилки. Мають місце незначні помилки в оформленні роботи (проекту)

Додаток И

 

Зразки оформлення аналітичних таблиць та рисунків

 

Таблиця 1

Склад і структура засобів (активів) підприємства

за 20__-20__ грн.

 

Види активів 20__р. 20__р. 20__ р. Зміна показників за 3 роки
грн. % грн. % грн. % грн. (+,-) % (раз)
1. Необоротні активи:                
Нематеріальні активи                
залишкова вартість                
первісна вартість                
знос                
Незавершене будівництво                
Основні засоби                
залишкова вартість                
первісна вартість                
знос                
Довгострокові фінансові інвестиції                
Довгострокова дебіторська заборгованість                
Відстрочені податкові активи                
Інші необоротні активи                
Усього за розділом 1                
2. Оборотні активи                
виробничі запаси                
поточні біологічні активи                
незавершене виробництво                
готова продукція                
товари                
Векселі одержані                
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги                
чиста реалізаційна вартість                
первісна вартість                
резерв сумнівних боргів                
Дебіторська заборгованість за розрахунками:                
з бюджетом                
за виданими                
з нарахованих доходів                
із внутрішніх розрахунків                

Продовж. табл. 1

Інша поточна дебіторська заборгованість                
Поточні фінансові інвестиції                
Грошові кошти та їх еквіваленти:                
у національній валюті                
в іноземній валюті                
Інші необоротні активи                
Усього за розділом                
3. Витрати майбутніх періодів                
Баланс                

 

 


Додаток К

Таблиця 2

Склад і структура джерел формування засобів підприємства (пасиви)

за 20__- 20__рр.

Види пасивів 20__ р. 20__ р. 20__ р. Зміна показників за 3 роки
грн. % грн. % грн. %. грн. (+,-) % (раз)
1. Власний капітал                
Статутний капітал                
Пайовий капітал                
Додатковий вкладений капітал                
Інший додатковий капітал                
Резервний капітал                
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)                
Неоплачений капітал                
Вилучений капітал                
Всього за розділом 1                
2. Забезпечення наступних витрат і платежів                
Забезпечення виплат персоналу                
Інші забезпечення                
Цільове фінансування                
Всього за розділом 2                
3. Довгострокові зобов’язання                
Довгострокові кредити банків                
Інші довгострокові фінансові зобов’язання                
Відстрочені податкові зобов’язання                
Інші довгострокові зобов’язання                
Всього за розділом 3                
4. Поточні зобов’язання                
Короткострокові кредити банків                
Поточна заборгованість за довгострокові зобов’язання                
Веселі видані                
Кредиторська заборгованість за роботи, товари, послуги                
Поточні зобов’язання за розрахунками:                
з одержаних платежів                

Продовж. табл. 2

з бюджетом                
з позабюджетних платежів                
зі страхування                
з оплати праці                
з учасниками                
з внутрішніх розрахунків                
інші поточні зобов’язання                
Всього за розділом 4                
5. Доходи майбутніх періодів                
Баланс                

Додаток Л

 

Таблиця 3

Показники фінансово-господарської діяльності підприємства

 

    Показники 20__ р. 20__ р. 20__ р. Зміна показників за 3 роки
грн. % грн. % грн. %. грн. (+,-) % (раз)
1. Капітал (станом на кінець періоду), тис. грн.                
1.1. Власний капітал                
- у тому числі: власний оборотний капітал                
Нерозподілений прибуток або непокриті збитки                
1.2.Позиковий капітал                
- у тому числі: поточні зобов’язання за розрахунками                
2. Ресурси: 2.1. Середньорічна вартість основних засобів основного виду діяльності                
2.2. Середньорічна вартість оборотних активів, тис. грн.                
- у тому числі: запасів                
2.3. Середньооблікова чисельність працівників, чол.                
- у тому числі: робітників, чол.                
2.4. Фонд оплати праці, тис. грн.                
3. Економічні показники                
3.1. Доход від реалізації продукції, тис. грн.                
3.2. Витрати: - сума, тис. грн.                
- рівень, % до виручки                
3.3 Прибуток (збиток), тис. грн.: - від операційної діяльності                
- від звичайної діяльності до оподаткування                

Продовж. табл. 3

 

3.4 Продуктивність праці, тис. грн.                
3.5 Середньомісячна заробітна плата, грн.                
3.6 Фондовіддача, грн.                
3.7 Рентабельність основних засобів, %                
4. Фінансові показники                
Коефіцієнти:                
автономності                
маневрування                
фінансової залежності                
абсолютної ліквідності                
термінової ліквідності                
загальної ліквідності                

Додаток М

Таблиця 4

Розподіл обов‘язків між працівниками бухгалтерської служби

№ п/п Прізвище, ім‘я та по-батькові працівників Освіта (кваліфікація) Стаж роботи Ділянки виконуваної роботи, обов‘язки Примітка
         
         
         
         
         
         
         
         

 


Зміст

 

Вступ………………………………………………………………………………………...
Основні вимоги до курсової роботи………………………………………………………
Керівництво виконанням курсових робіт та їх тематика………………………………..
Порядок вибору та закріплення теми курсової роботи.…………………………………
Підбір і опрацювання літературних джерел з теми курсової роботи…………………...
Складання і затвердження плану курсової роботи………………………………………
Підготовка практичного матеріалу для курсової роботи………………………………..
Написання і оформлення курсової роботи……………………………………………….
Структура і правила оформлення роботи………………………………………………...
Контроль виконання курсової роботи…………………………………………………….
Подання курсової роботи та її захист……………………………………………………..
Тематика курсових робіт з дисципліни «Фінансовий облік II» для студентів напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит»…………………………..…………………………
Рекомендовані теми курсових робіт, план та вказівки до них ……………………..…..
Список рекомендованої літератури ………………………………………………………
Додатки …………………………………………………………………………………….

– Конец работы –

Используемые теги: методичні, рекомендації, щодо, написання, курсової, роботи, фінансового, ОБЛІКУ, II0.128

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Методичні рекомендації Щодо написання курсової роботи з фінансового обліку II

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ 1.2.1 Зміст розрахунково-графічної роботи 1.3 Порядок захисту роботи
ВСТУП... РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ... Завдання до роботи Організаційні вказівки...

Методичні рекомендації Щодо застосування регістрів журнально-ордерної форми обліку Для сільськогосподарських підприємств
Методичні рекомендації... Щодо застосування регістрів журнально ордерної форми обліку...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ З дисципліни «Бухгалтерський облік (загальна теорія)»
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Нститут бізнесу економіки та інформаційних... Просянюк Ніна Олександрівна...

ТЕХНОЛОГІЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ. Методичні рекомендації до виконання курсової роботи
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ...

Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни «Фінансовий облік-І» для студентів напряму підготовки «Облік і аудит» усіх форм навчання
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни Фінансовий...

Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни „Історія України”
Міністерство освіти і науки молоді та спорту України... Полтавський національний технічний університет... Мені Юрія Кондратюка...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З виконання, оформлення та захисту дипломної роботи для студентів денної та заочної форми навчання зі спеціальності “ПРАВОЗНАВСТВО”
КИЇВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ... ім гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного... ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ...

Загальні рекомендації з написання дипломної роботи
Дипломна робота припускає наявність наступних елементів... практичної значущості... комплексного системного підходу до рішення задач дослідження...

САМОСТІЙНА РОБОТА, ІНДИВІДУАЛЬНІ НАУКОВО-ДОСЛІДНІ ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО НИХ З навчальної дисципліни АДВОКАТУРА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ... ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е О ДІДОРЕНКА...

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам