рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Порядок обліку та аналізу захворюваності з тимчасовою втратою працездатності

Порядок обліку та аналізу захворюваності з тимчасовою втратою працездатності - раздел Образование, Кафедра Соціальної Медицини, ...

Кафедра соціальної медицини,

Економіки та організації охорони здоров’я

Методична розробка № 4 для студентів I Y курсу медичного ф-ту

ТЕМА: Показники здоров'я населення . Захворюваність з тимчасовою втратою працездатності. Облік, аналіз показників, сучасні рівні організації експертизи тимчасової втрати працездатності. ЛЕК, її функції, порядок направлення.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: навчальна кімната кафедри.

КІЛЬКІСТЬ ГОДИН: 2 години.

 

І. Актуальність теми: Захворюваність з тимчасовою втратою працездатності - це вид захворюваності який найбільш небезпечний в соціальному відношенні, адже при ньому втрачається працездатність населення, не забезпечується належний ритм виробництва різних видів продукції. Останнє є вагомою причиною зменшення випуску продукції та скорочення прибутків держави. Серед школярів та студентів погіршується вивчення програмного матеріалу, знижується рівень обов’язкових знань та умінь. В умовах спаду економічного розвитку багатьох держав світу, в тому числі і України, питання захворюваності з тимчасовою втратою працездатності постає дуже гостро.

ІІ. Навчальні цілі заняття:

Студент повинен знати: (α=II)

- соціально-медичне і економічне значення захворюваності з тимчасовою втратою працездатності.

- порядок обліку та аналізу захворюваності з тимчасовою втратою працездатності.

- правила оформлення листа непрацездатності з різних причин.

- показники тимчасової непрацездатності (загальний та поглиблений аналіз).

- ЛЕК, її функції та порядок організації роботи.

Студент повинен вміти: (α=II)

- заповнювати листок непрацездатності.

- вирахувати і провести аналіз показників з тимчасовою непрацездатністю по різним підприємствам згідно з ситуаційним завданням.

- аналізувати звіти по тимчасовій непрацездатності.

 

Цілі розвитку особистості.

За матеріалами теми студент повинен усвідомити вагомість захворюваності з тимчасовою втратою працездатності, її впливу на здоров’я населення та трудовий потенціал держави.

 

V. Міждисциплінарна інтеграція

V. Зміст теми заняття

Життєдіяльність - повсякденна діяльність, що здатна забезпечити людині своє існування, існування інших членів суспільства та всього суспільства у цілому шляхом навчання, спілкування, орієнтації, пересування, самообслуговування, контролю за своєю поведінкою, участі у трудовій діяльності. Життєдіяльність являє собою інтеграцію фізичних, психологічних та соціальних функцій людини.

Обмеження життєдіяльності - неможливість виконувати повсякденну діяльність способом та в об'ємі, звичайних для людини, що створює перешкоди у соціальному середовищі, ставить її в незручне становище порівняно зі здоровими і проявляється частковою або повною втратою здатності до самообслуговування, пересування, орієнтації, спілкування, навчання, контролю за поведінкою, а також значним обмеженням обсягу трудової діяльності, зниженням кваліфікації і призводить до соціальної дезадаптації.

Категорії (критерії) життєдіяльності - це здатність до самообслуговування, пересування, орієнтації, контролю своєї поведінки, спілкування, навчання, виконання трудової діяльності.

Здатність до трудової діяльності (працездатність) -
сукупність фізичних, розумових та емоційних можливостей, яка дає
змогу працівникові виконувати роботу визначеного обсягу, характеру
та якості.

Непрацездатність (утрата працездатності) - це стан здоров'я
(функцій організму) людини, обумовлений захворюванням, травмою
тощо, який унеможливлює виконання роботи визначеного обсягу,
професії без шкоди для здоров'я.

Захворюваність із тимчасовою втратою працездатності вивчається серед працюючих і враховує випадки захворювань, результатом яких є невихід на роботу. Цей вид захворюваності складає від 25 до 75 % первинних звертань за медичною допомогою.

Захворюваність працюючих призводить до значних економічних втрат суспільства, чим обумовлене велике соціально-економічне значення даної проблеми.

Офіційна статистика тимчасової втрати працездатності в зв'язку з захворюваннями була введена в СРСР у 1925 році.

Одиницею обліку є випадок втрати працездатності.

Обліковим документом для реєстрації кожного випадку тимчасової непраце­здатності працівника протягом року є листок непрацездатності.

Листок непрацездатності видається лікувальним закладом. У листку зазначається вид непрацездатності та час звільнення з роботи. На зворотному боці лікарняного відділом кадрів або керівником підприємства визначається безперервний стаж роботи на підприємстві згідно з трудовою книжкою. Довідка про заробітну плату заповнюється бухгалтерією підприємства. Допомога у разі тимчасової непрацездатності надається з першого дня втрати працездатності і до її відновлення або встановлення групи інвалідності.

 

Виданий лікувальним закладом після одужання листок працівник зобов'яза­ний подати адміністрації підприємства або організації.

 

Витяг з інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують

Тимчасову непрацездатність громадян

(Затверджена постановою Кабінету Міністрів України)

При захворюванні та травмі.

1.1. Видається листок на весь період хвороби до відновлення працездатності або встановлення групи інвалідності (МСЕК).

1.2. Лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних умовах видає листок одночасно максимально на 5 календарних днів, з на­ступним продовженням максимально ще па 5 днів.

З 10-го до 30 дня, ЛН видається за двома підписами – завідуючого відділенням та лікуючим лікарем не рідше одного разу на 10 днів. Далі ЛН продов­жується клініко-експертною комісією, але не більше ніж на термін, встановлений для направлення на МСЕК (4 місяці у зв'язку з одним і тим самим захворюванням за останні 12 місяців при безперервному лікуванні та 5 місяців при лікуванні з перервами, при тубер­кульозі — 10 місяців з дня настання непрацездатності).

1.3. В сільській місцевості (з одним лікарем) листок видається особисто одним лікарем з продовженням у порядку перед­баченому п. 1.2 до 14 днів.

Фельдшер має право видавати листок особисто не більше ніж на три дні з подальшим направленням непрацездатного до лікаря.

1.4. Листок при захворюванні, травмі, в т. ч. і побутовій, вида­ється в день встановлення непрацездатності, враховуючи святкові і вихідні дні. У разі звертання після робочого дня, за згодою непрацездатного, листок може бути виданий з наступного календарного дня.

1.5. У разі лікування в стаціонарі листок видасться лікуючим лікарем спільно з завідувачем відділення за весь період стаціонарного лікування, для іногородніх ще на час проїзду до місця проживання.

За потреби в продовженні лікування в амбулаторних умовах листок може бути продовжений стаціонаром макси­мально на три дні.

1.6. За тимчасової непрацездатності, зумовленій захворюванням або травмою, що сталася внаслідок алкогольного, нарко­тичною, токсичного сп'яніння чи дії, поєднаних з таким сп'янінням, що визначається ЛКК, листок видається з від­повідною позначкою в медичній карті та в листку непраце­здатності.

1.7. На період інвазивних .методів обстеження та лікування (ендо-; скопія з біопсією, гемодіаліз тощо) із амбулаторних умовах: листок видається лікуючим лікарем згідно з рішенням ЛКК.

1.8. При протезуванні у стаціонарах протезно-ортопедичних під­приємств системи Міністерства праці та соціальної політики України листок видається на час протезування і проїзду до стаціонару і назад.

1.9. При виробничій травмі, професійному захворюванні або захворюванні на туберкульоз, якщо хворий непрацездатний до своєї основної роботи, ЛКК, а за її відсутності лікуючий лікар з дозволу головного лікаря, призначає переведення на іншу роботу без порушення процесу /лікування з видачею листка непрацездатності терміном до 2 місяців, з дотри­манням при цьому термінів продовження відповідно до п. 1.2. цього витягу.

1.10. Якщо тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи (відрядження, відпустка, сана­торно-курортне лікування тощо) листок (довідка) видається з дозволу головного лікаря ЛПЗ на кількість днів непра­цездатності з урахуванням днів, потрібних для проїзду до постійного місця проживання.

2. По догляду за хворим членом сім'ї, здоровою дитиною та дитиною-інвалідом.

2.1. По догляду за дорослим членом сім'ї, хворою дитиною старшою 14 років листок видасться в амбулаторно-поліклінічних умовах на термін максимально три дні. У ви­няткових випадках за рішенням ЛКК листок продовжується, але не більше ніж на 7 календарних днів разом.

2.2. По догляду за хворою дитиною віком до 14 років листок видається не більше ніж на 14 календарних днів, а за дитиною, постраждалою внаслідок аварії па ЧАЕС, на весь, період її хвороби, включаючи санаторно-курортне лікування.

Якщо дитина продовжує хворіти, по закінченні макси­мального терміну видачі листка, видається довідка встанов­леної форми (ф. № І38/о).

2.3. Після виписки дитини зі стаціонару в гострий період за­хворювання листок видається або продовжується до оду­жання, але в межах встановленого терміну з урахуванням днів листка, що був виданий для стаціонарного лікування.

2.4. Під час стаціонарного лікування дітей віком до 6 років одному із членів сім'ї або іншій особі, яка здійснює догляд, видається листок на весь період перебування в стаціонарі.

По догляду за дітьми старшого піку (6—14 років) листок видається на період, коли за висновком ЛКК дитина потре­бує, індивідуального догляду.

По догляду за дітьми до 14 років, інфікованих СНІДом та постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, листок видаєть­ся на весь період перебування в стаціонарі.

При карантині.

4. По вагітності і пологах. 4.1. З ЗО тижнів вагітності акушером-гінекологом за рішенням ЛКК листок…

У разі передчасних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовий період, народження двох або більше дітей, за місцем спостереження за вагітною (на підставі запису в історії пологів і обмінній картці вагітної) видається листок ще на 14 календарних днів.

Жінкам, які належать до І—IV категорії постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, листок видається з 27 тижнів ва­гітності на 180 днів (90 днів на період допологової відпустки і 90 — після).

4.3. У випадку, коли вагітна не спостерігалась з приводу вагіт­ності до дня пологів, листок видається ЛКК, у якому відбу­валися пологи, на період з дня пологів на 56 днів (за потреби ще на 14 днів).

4.4. У разі передчасних пологів до ЗО тижнів вагітності та на­родження при цьому живої дитини листок видається на 140 календарних днів, а у випадках смерті дитини при таких пологах — на 70 календарних днів. Листок видається ЛКК, в якому відбувалися пологи.

4.5. У зв'язку з операцією штучного переривання вагітності за медичними чи соціальними показаннями листок видається на весь період непрацездатності. Якщо аборт (в тому числі міні-аборт) здійснюється за бажанням жінки, листок ви­дається на три дні. У разі виникнення ускладнень під час операції чи в післяабортний період — на весь період не­працездатності.

4.6. Особам, які усиновили новонароджену дитину, лікарем жі­ночої консультації листок видається на термін з дня усинов­лення та до закінчення післяпологової відпустки з дня на­родження дитини, зазначеного у свідоцтві про народження, на підставі свідоцтва про народження дитини та рішення суду про її усиновлення.

Санаторно-курортне лікування.

5.2. Хворим на туберкульоз, направленим на лікування в туб­санаторій, інвалідам Вітчизняної війни І—-II груп, а також іншим інвалідам, прирівняним… 5.3. Хворим на туберкульоз листок видається лікуючим лікарем тубсанаторію з… • коли щорічну відпустку не передбачено (хворий проробив менше шести місяців);

VІ. План та організаційна структура заняття

VІІ Матеріали методичного забезпечення заняття

Теоретичні питання (α=ІІ): - соціально-медичне і економічне значення захворюваності з тимчасовою втратою… - порядок обліку та аналізу захворюваності з тимчасовою втратою працездатності.

Завдання № 1

Аналіз захворюваності з тимчасовою втратою працездатності (ЗТВП) серед робітників промислового підприємства

  Річні облікові дані по ЗТВП на підприємстві:  

VІІІ Література

основна:

1. Ю.В. Вороненко, В.Ф. Москаленко (за ред.) – Соц. медицина та організація охорони здоров’я. Тернопіль, “Укрмедкнига”. 2000 р., с. 144-147, 151-155.

2. За ред. Ю.В.Вороненка, В.В.Руденя - Соціальна медицина та організація охорони здоров’я. Посібник до практичних занять. Львів, „Новий світ”, 2004р., с. 54-118.

3. Под ред. В.З Кучеренко –Организация и оценка качества лечебно-профилактической помощи населению. Москва, “ГЭОТАР-Медиа ”, 2008 г., стр. 33-125.

 

додаткова:

1. Міністерство охорони здоров’я України, Центр медичної статистики МОЗ України– Показники здоров’я населення та використання ресурсів охорони здоров’я в Україні за 2007-2008 роки. Київ, 2009р., ст. 35-225.

2. За ред. М.І.Хвисюка, І.І.Парфьонової– Менеджмент в охороні здоров’я. Частина 1 Харків, ТОВ„Оберіг ”, 2008р., с. 202-219, 224-318.

методична

3. М. Є. Мілерян – Методичні основи підготовки та проведення навчальних занять в медичних вишах. Київ, “Хрещатик”, 2004. 80 с.

4. Методичні розробки для практичних занять з соціальної медицини.

5. Лекції з соціальної медицини.

 

Автор: ас. Гранківський П.В. Затверджено на засіданні кафедри

“___”______200 _р. Протокол № ____

 

 

Зав. кафедри соціальної медицини,

Економіки та організації охорони здоров’я проф. Очередько О.М.

– Конец работы –

Используемые теги: порядок, ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ, захворюваності, тимчасовою, втратою, працездатності0.1

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Порядок обліку та аналізу захворюваності з тимчасовою втратою працездатності

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ПРЕДМЕТ, ОБ’ЄКТ І ЗАВДАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ. Предмет економічного аналізу та його роль в умовах ринкової економіки. Основні поняття, об’єкт і завдання економічного аналізу
ПРЕДМЕТ ОБ ЄКТ І ЗАВДАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ... Предмет економічного аналізу та його роль в умовах ринкової економіки... Основні поняття об єкт і завдання економічного аналізу...

ЛЕКЦІЯ № 7 2 год. Тема 7. Організація і порядок обліку виконання бюджету
Тема Організація і порядок обліку виконання бюджету... Питання... Організація обліку виконання бюджету у фінансових органах...

Хаос и порядок. Порядок и беспорядок в природе
Хаос, понятие окончательно оформившееся в древнегреческой философии - это трагический образ космического первоединства, начало и конец всего, вечная… Если вдруг окажется, что все частицы движутся в одном и том же направлении с… Можно представить себе, что частицы системы движутся не упорядоченно, а хаотически: полная энергия системы может быть…

Информационная система (ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ОБЛІКУ І АНАЛІЗУ РОЗРАХУНКІВ З ПОСТАЧАЛЬНИКАМИ І ПІДРЯДНИКАМИ)
В даному дипломному проекті проведено дослідження процесу обліку і аналізу розрахунків з постачальниками і підрядниками. Наведено модель системи та… Результати даного дипломного проекту можуть бути застосовані як на… Results of given degree project can be aplied as at the enterprises occupied medical preparations, and at the…

ЛЕКЦІЯ № 8 2 год. Тема 8. Організація і порядок обліку виконання бюджету
Тема Організація і порядок обліку виконання бюджету... Питання... Облік асигнувань і видатків бюджету...

Информационная система (ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ОБЛІКУ І АНАЛІЗУ РОЗРАХУНКІВ З ПОСТАЧАЛЬНИКАМИ І ПІДРЯДНИКАМИ)
В даному дипломному проект проведено дослдження процесу облку аналзу розрахункв з постачальниками пдрядниками. Наведено модель системи та детальний… ANNOTATION degree project of Konev Gregory Borysovych The information system… The model of system model and its detail description is given, mathematical and dataware have been designed and used.…

З дисципліни Облік і звітність в бюджетних установах Тема: Порядок відображення в обліку фінансово-розрахункових операцій в бюджетній установі
ТЕКСТИЛЬНИЙ ТЕХНІКУМ ХЕРСОНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ...

Хаос и порядок. Порядок и беспорядок в природе (КСЕ)
Хаос, понятие окончательно оформившееся в древнегреческой философии - это трагический образ космического первоединства, начало и конец всего, вечная… Система ведет себя в этом случае аналогично одной массивной частице, и к ней… Можно представить себе, что частицы системы движутся не упорядоченно, а хаотически полная энергия системы может быть…

Порядок записи элементов множества не является существенным в отличие от записи элементов векторов, где порядок важен
Множество это совокупность определ нных различаемых объектов прич м таких что для каждого можно установить принадлежит этот объект данному... Множества обычно обозначаются заглавными латинскими буквами а элементы... Например...

0.027
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам