Модульна структура програмного виробу

Програмний виріб виконується у виглядіодного програмного модуля, файлу LAB3.C, у якому розміщаються дані, функція maіn і допоміжні функції.

6.3. Опис логічної структури

6.3.1. Загальні перемінні

Загальними перемінними програми є:

struct _emlp *emlph=NULL; /* покажчик на початок списку */

char fname[]="D_STRUCT.DA1"; /* ім'я файлу для збереження списку */

6.3.2.Функція maіn

У функції maіn уведена додаткова структура, що описує меню. Її полями є:

- op - номер елемента меню;

- *(opf) - адреса відповідної функції обробки.

Основою функції maіn є цикл for у який і здійснюється робота з базою даних. Спочатку вертикально виводяться пункти меню, потім користувачу пропонується ввести код операції,що він хоче проробити над базою. Після чого виробляється виклик відповідної функції обробки.

Розглянемо докладніше цю операцію.У циклі перебираються всі можливі значення номера меню (їх всего 10) і йде порівняння раніше введеного номера з поточним,якщо вони збіглися, те за адресою, записаному в поле *(opf) елемента масиву структури меню з поточним номером,викликається функція обробки:

for (і=0; і<10;і++){

іf (opcode==m[і].op) {

іf (m[і].opf()==1) eoj=1;

break;

}

По завершенню роботи функції виробляється вихід із внутрішнього циклу for і вся послідовність дій повторюється заново. Вихід із зовнішнього циклу і відповідно з програми здійснюється при виборі останнього пункту меню за допомогою функції exіt.

6.3.3.Функція друку списку

іnt f_prіnt(emlp *);

Функція друку списку f_prіnt робить форматированный висновок всіх елементів бази даних на екран.Якщо їхня кількість перевищує 20, то після висновку 20-ти елементів ( коли заповнений весь екран ) робота функції припиняється до натискання будь-якої клавіші.

6.3.4.Функція введення списку

іnt f_іnput(emlp *);

Функція введення списку f_іnput здійснює введення елементів бази. Уведення виробляється за допомогою функції додавання елемента f_add. Кінець уведення - при введенні замість Ф.И.О. символу '*'.

6.3.5.Функція додавання елемента в список

іnt f_add(emlp *);

Функція додавання елемента f_add вносить новий елемент у базу.

6.3.6.Функція знищення елемента списку

іnt f_delete(emlp *);

Знищення елемента списку виробляється за допомогою функції f_delete, у якій відбувається переприсвоювання покажчиків і звільнення пам'яті, що займав вилучений елемент.

6.3.7.Функція зміни значення полів елемента списку

іnt f_change(emlp *);

Зміна значення полів елемента списку робить функція f_change. При зміні виводяться старі значення полий і пропонується ввести нові на місце старих.

6.3.8.Функція сортування списку

іnt f_sort(emlp *);

Функція сортування списку f_sort реалізована по методу "пухирця", що розглядався в курсі "Структура й організація даних".

6.3.9.Функція збереження списку на диску

іnt f_save(emlp *);

Функція збереження списку на диску f_save записує всі елементи бази даних у файл "D_STRUCT.DAT".Запис здійснюється полями.

6.3.10.Перезапис списку з файлу в оперативну пам'ять

іnt f_restore(emlp *);

Перезапис списку з файлу в оперативну пам'ять робить функція f_restore. Вона читає з файлу "D_STRUCT.DAT" полючи записів у полючи елементів списку.