Командний рядок Windows XP

Cmd.exe - інтерпретатор командного рядка (англ. командного рядка перекладача) для операційних систем OS / 2, Windows CE і для сімейства операційних систем, що базуються на Windows NT (англ. Windows NT основі). Cmd.exe є аналогом COMMAND.COM, яка використовується в сімействах MS-DOS і Windows 9x. У Windows NT і OS / 2 мається і COMMAND.COM для сумісності зі старими програмами. У Unix-подібних системах є також свої аналоги.

COMMAND.COM має два режими роботи. Перший режим - інтерактивний, коли користувач вводить з клавіатури команди, які негайно виконуються. Другий режим - пакетний, коли COMMAND.COM виконує послідовність команд, заздалегідь збережену в пакетному файлі з розширенням BAT. Функції COMMAND.COM аналогічні функціям командних інтерпретаторів Unix-сумісних операційних систем (наприклад, Bash), з тією відмінністю, що COMMAND.COM має більш обмежений набір можливостей.

Команди COMMAND.COM діляться на внутрішні, і зовнішні. Внутрішні команди підтримуються самим COMMAND.COM, зовнішні команди є файлами, які зберігаються на дисках і мають розширення. COM., EXE або. BAT.

Частина внутрішніх команд використовуються в пакетних файлах для їх оформлення, організації їх роботи та для управління послідовністю виконання інших команд.

Хід роботи

1. Запуск командної стрічки:

1 спосіб

Пуск -> Виконати (навпроти "всі програми") -> у вікні набрати cmd(command для 98/МЕ);

2 спосіб

Комбінація клавіш - start + r (кнопки start зазвичай позначаються піктограмою Windows (прапорець) і розташовуються по обидві сторони від пробілу і кнопки Alt). Потім вводимо у вікні букви - cmd (command для 98/МЕ);

3 спосіб

Пуск -> Всі програми -> Стандартні -> Командний рядок (Command Promt);

4 спосіб

Потрапити в командний режим можна також по цьому шляху. C: WINDOWS system32 cmd.exe або C: WINDOWS system32 command.com (для 2000).

 

 

Повинно з'явитися таке вікно:

 

2. Налаштування вікна

Для того, щоб можна було копіювати вміст вікна, необхідно правою кнопкою миші клацнути по заголовку вікна де з'явиться нове вікно в якому потрібно вибрати "Властивості". Потім необхідно поставити галочку "Виділення мишею". Натискаємо клавішу ОК.

 

Також можна змінювати шрифт, розмір та колір даного вікна

 

3. Створюємо каталог наприклад на диску С – для цього в командній стрічці прописуємо С:. Для того щоб змінити диск ми прописуємо сd/D E:.