рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Практичних завдань з навчальної дисципліни ОБЛІК У ГАЛУЗЯХ ВИРОБНИЦТВА І ПОСЛУГ

Практичних завдань з навчальної дисципліни ОБЛІК У ГАЛУЗЯХ ВИРОБНИЦТВА І ПОСЛУГ - раздел Образование, Міністерство Освіти І Науки України   Харківський Наці...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

 

Методичні рекомендації до виконання

практичних завдань з навчальної дисципліни

"ОБЛІК У ГАЛУЗЯХ ВИРОБНИЦТВА І ПОСЛУГ"

для студентів напряму підготовки "Облік і аудит"

денної форми навчання

 

 

Укладачі: Н.С. Пасенко

М.С. Горяєва

 

 

Відповідальний за випуск А.А. Пилипенко

 

 

Харків, ХНЕУ, 2010


Затверджено на засіданні кафедри бухгалтерського обліку. Протокол № 5 від 16.12.2009 р.

 

М54 Методичні рекомендації до виконання практичних завдань з навчальної дисципліни "Облік у галузях виробництва і послуг" для студентів напряму підготовки "Облік і аудит" денної форми навчання / Укл. Н.С. Пасенко, М.С. Горяєва. – Харків: Вид. ХНЕУ, 2010. – 64 с. (Укр. мов.)

 

Наведені матеріали щодо виконання практичних завдань студентами денної форми навчання з бухгалтерського обліку на підприємствах різних галузей економіки: оптової та роздрібної торгівлі, сільського господарства, будівництва та автотранспорту.

Рекомендовано для студентів економічних спеціальностей.

 


Вступ

 

Бухгалтерський облік відображає реальні процеси виробництва, обігу, розподілу і споживання та є інформаційною базою для характеристики фінансового стану підприємства й планування його діяльності, тим самим він займає провідне місце у системі управління. Саме система бухгалтерського обліку надає повну, точну й достовірну інформацію як внутрішнім, так і зовнішнім користувачам для прийняття виважених управлінських рішень.

Для побудови ефективної системи обліку бухгалтер повинен добре знати організацію й методику ведення бухгалтерського обліку, правила оподатковування господарських операцій відповідно до діючого законодавства з урахуванням специфіки діяльності підприємств різних галузей господарювання. Саме тому необхідно більш детально розглядати матеріал щодо особливостей функціонування, технології виробничих процесів та ведення бухгалтерського обліку у торгівельних, сільськогосподарських, будівельних і автотранспортних підприємствах, що є метою методичних рекомендацій з навчальної дисципліни "Облік у галузях виробництва і послуг" для студентів напряму підготовки "Облік і аудит" денної форми навчання.

Методичні рекомендації з практичних завдань з навчальної дисципліни "Облік у галузях виробництва і послуг" складено відповідно до учбового плану навчальних дисциплін циклу професійної підготовки студентів за спеціальністю "Облік і аудит" з урахуванням рекомендації положень Болонської декларації щодо кредитно-модульної системи організації навчального процесу.

Згідно з існуючою програмою матеріал методичних рекомендацій розділено на два модулі. У першому модулі розкриваються особливості обліку у торгівельних підприємствах. Другий модуль висвітлює особливості обліку на підприємствах сільського господарства, у будівництві та на автотранспорті. За кожною темою наведено завдання для вирішення на практичних заняттях, завдання для самопідготовки та контрольні запитання. Наведені завдання мають стереотипний, діагностичний та евристичний характер.


Модуль 1. Особливості бухгалтерського обліку в торговельних підприємствах

 

Тема 1. Основні поняття торговельної діяльності

Завдання 1. 1. Скласти кореспонденцію рахунків з обліку одержання та списання ліцензій. Виконати необхідні розрахунки. Нарахувати амортизацію… ПП «Степ», що знаходиться у м. Харкові, займається оптовою та роздрібною… Для отримання ліцензій на оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями підприємство подало заяву до органу…

Завдання для самоконтролю

1. Скласти кореспонденцію рахунків з обліку одержання та списання ліцензій. Виконати необхідні розрахунки. ПП «Зоря» знаходиться у селі, займається роздрібною торгівлею продовольчими… Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими…

Контрольні запитання

1. Основні поняття торговельної діяльності: торговельна діяльність, роздрібна торгівля, оптова торгівля, ресторанне господарство, товарооборот,… 2. Яка інформація розміщується в куточку покупця? 3. Які документи повинні мати суб'єкти підприємницької діяльності-юридичні особи та суб'єкти підприємництва-фізичні…

Тема 2. Облік на підприємствах оптової торгівлі

Завдання 1. За господарськими операціями, що наведені в табл. 1, скласти кореспонденцію рахунків. Виконати необхідні розрахунки. Розрахунок сум здійснювати у гривнях без… Новостворене підприємство ТОВ «Темп» зареєстровано 12 березня поточного року. Статутний капітал, згідно з установчими…

Журнал реєстрації господарських операцій за березень 20__ р.

  Продовження табл. 1   9. 15.03. З поточного рахунку…

Розрахунок розподілу транспортно-заготівельних витрат

  Завдання 2. Скласти журнал реєстрації господарських операцій, здійснивши… ПП «Еврика» займається оптовою торгівлею продовольчими товарами. Залишок товарів на складі на початок місяця 128 234…

Розрахунок собівартості реалізованих товарів

Методом середньозваженої собівартості

Завдання для самоконтролю

1. Скласти кореспонденцію рахунків бухгалтерського обліку та вказати первинні документи. Визначити ПДВ та суму оплати за товар. ТЗВ враховуються на… ТОВ «Альфа» оприбуткувало товар, що надійшов від підприємства-виробника. За… Рахунок-фактура постачальника включає:

Контрольні запитання

1. Основні реквізити договору купівлі-продажу товарів. 2. Порядок приймання товару. 3. Склад первісної вартості товарів

Тема 3. Облік на підприємствах роздрібної торгівлі

Завдання 1. Скласти товарний звіт матеріально відповідальної особи (Додаток А), вказавши дані про залишки товарів і тари на початок дня,… Залишок товарів на 10.09.20_ р. в магазині №1 фірми "Альтаїр" склав… Протягом дня матеріально-відповідальною особою Кузьменковою Тамарою Олексіївною прийнято зі складу за роздрібними…

Завдання 2. Розрахувати розподіл торгових націнок і ТЗВ на роздрібному торговельному підприємстві (табл. 4), собівартість реалізованих товарів, залишок товарів, торгової націнки та ТЗВ на кінець місяця. Скласти журнал господарських операцій, визначити фінансовий результат.

При вирішенні завдання слід мати на увазі, що сума ТЗВ відображається на окремому однойменному субрахунку 289.

На початок липня на підприємстві роздрібної торгівлі ПП «Смерека» сальдо на субрахунках бухгалтерського обліку складає:

за дебетом субрахунку 282 “Товарі в торгівлі” – 132 240 грн.,

за дебетом субрахунку 285 “Торгова націнка” – 46 540 грн.,

за дебетом субрахунку 289 “Транспортно-заготівельні витрати” – 11 220 грн.

Протягом місяця підприємством придбано товари у постачальників на умовах попередньої оплати на суму 210 630 грн., у т.ч. ПДВ. Товари отримані у повному обсязі.

На товари нараховано торгову націнку у сумі 73 720 грн.

Витрати на доставку товарів на склад підприємства, що виконана АТП, складають 12 180 грн., крім того ПДВ 2 436 грн. Сума отриманих послуг з доставки товарів оплачена з поточного рахунку у банку.

За місяць виручка від реалізації у роздріб товарів склала 241 290 грн., в т. ч. ПДВ 40 215 грн.

Таблиця 4

Розрахунок розподілу торгових націнок і ТЗВ за липень

 

Завдання для самоконтролю

Залишок товару на початок місяця 18 270 грн. Залишок торгової націнки на початок місяця 5182 грн. Придбано на умовах передоплати товарів за місяць 55 200 грн., у т. ч. ПДВ.… 2. Розрахувати реалізовану за місяць торгову націнку, собівартість реалізованих товарів, залишок товарів за продажними…

Контрольні запитання

1. Документальне оформлення надходження та руху товарів на підприємствах роздрібної торгівлі? 2. Форми матеріальної відповідальності, що застосовуються в роздрібній… 3. Порядок складання товарного звіту.

Тема 4. Облік витрат діяльності торговельного підприємства. Облік інших товарних операцій

Завдання 1. Скласти журнал реєстрації господарських операцій з обліку в оптовій торгівлі у покупця операцій з повернення товарів постачальнику. За договором купівлі-продажу ТОВ “Соло” придбає на умовах попередньої оплати… Собівартість товарів складає 83 400 грн.

Завдання 3. Розрахувати розподіл торгових націнок і ТЗВ на роздрібному торговельному підприємстві з урахуванням повернення товарів, заповнивши табл. 5.

Скласти журнал реєстрації господарських операцій з обліку в роздрібній торгівлі операцій з повернення товарів від покупця.

На початок червня на підприємстві роздрібної торгівлі ПП «Десна» сальдо на субрахунках бухгалтерського обліку складає:

за дебетом субрахунку 282 “Товарі в торгівлі” – 158 600 грн.,

за дебетом субрахунку 285 “Торгова націнка” – 66 612 грн.,

за дебетом субрахунку 289 “Транспортно-заготівельні витрати” – 12 260 грн.

Протягом місяця підприємством придбано товари на умовах попередньої оплати у сумі 252 660 грн., у т.ч. ПДВ 42 110 грн., на які було нараховано торгову націнку у сумі 88 431 грн.

Витрати з доставки товарів 9 990 грн., крім того ПДВ 1 998 грн.

За місяць було реалізовано товарів у роздріб на суму 302 244 грн., в т. ч. ПДВ 50 374 грн.

У звітному місяці покупцями повернуто придбані у попередньому місяці товари на загальну суму 3 330 грн., у т. ч. ПДВ 555 грн.

Завдання 4. Скласти журнал реєстрації господарських операцій з обліку в оптовій торгівлі у продавця та у покупця операцій з надання знижок на товари після продажу. Виконати необхідні розрахунки.

ПП «Моноліт» відвантажило товар на адресу ТОВ “Ольвія” на суму 135 000 грн., у т. ч. ПДВ – 22 500 грн. Собівартість товару – 89 970 грн. Згідно з договором купівлі-продажу покупець зобов’язаний оплатити товар протягом 10 днів з моменту його одержання.

Таблиця 5

 

Розрахунок розподілу торгових націнок і ТЗВ з урахуванням повернення товарів за червень 20__р.

  В договорі передбачено надання продавцем знижки за таких умов: у разі оплати… Товар оплачений покупцем на третій день з моменту одержання. Таким чином покупець має право на отримання знижки та…

Розрахунок розподілу торгових націнок і ТЗВ з урахуванням надання знижок на товари за січень

  Завдання 7. За операціями, наведеними у табл. 7, скласти кореспонденцію… ТОВ “Глорія” (продавець) уклало договір на продаж товарів в кредит з ПП “Світанок” (покупець). Продажна вартість…

Журнал реєстрації господарських операцій за січень 20__ р.

Завдання 8. Розрахувати у табл. 8 суми платежів за договором з продажу товарів з розстрочкою платежу та встановити графік їх погашення покупцем. Скласти журнал господарських операцій з продажу у роздрібній торгівлі товарів… Назвати документи, які оформляються при продажу товарів з розстрочкою платежу.

Розрахунок щомісячної суми платежів до сплати

  Торговим центром «Макс» 12 жовтня покупцю-фізичній особі реалізовано у… За договором передача товару у розпорядження покупця здійснюється в момент сплати першого внеску (задатку), а передача…

Таблиця 9

 

Журнал реєстрації господарських операцій за вересень 20__ р.

Закінчення таблиці 9   У…  

Журнал реєстрації господарських операцій за лютий 20__р.

Закінчення таблиці 10   У покупця   …  

Визначення собівартості товарів, яких не вистачає

Таблиця 12  

Журнал реєстрації господарських операцій за січень 20__р.

 

Завдання 15. Визначити суму зниження торгової націнки і суму зниження первісної вартості товару до чистої вартості реалізації на підприємстві роздрібної торгівлі. Скласти журнал господарських операцій.

На підприємстві роздрібної торгівлі ТОВ “Лілія” товар (миючий засіб для посуду) тривалий час не користався попитом у покупців. Продажна вартість одиниці товару 8,20 грн. (у тому числі первісна вартість – 6,36 грн., торгова націнка – 1,84 грн.). Залишок товару 620 шт.

У зв'язку з цим станом на 1 березня керівником підприємства було прийнято рішення про проведення уцінки товару до продажної вартості 6,20 грн. за одиницю .

Завдання 16. Визначити суму дооцінки товару, раніше уціненого до чистої вартості реалізації, на підприємстві оптової торгівлі. Скласти журнал господарських операцій.

На підприємстві оптової торгівлі ПП “Дельта” чиста вартість реалізації товару (автомати електричні, кількість 52 шт.), що були уцінені у попередньому звітному періоді з 46 грн. до 38 грн. за одиницю, зросла з 38 грн. до 42 грн. за одиницю.

Завдання 17. Скласти журнал господарських операцій з відображення нестачі та надлишків у оптовій торгівлі. Здійснити необхідні розрахунки.

Керівником підприємства прийнято рішення: нестачу прального порошку “Gala” у сумі 60 грн. списати за рахунок матеріально… нестачу рідини для миття посуду “Gala” в розмірі 220 грн. списати за рахунок підприємства до встановлення винної…

Завдання 18. Скласти журнал господарських операцій з відображення нестачі та надлишків у роздрібній торгівлі. Здійснити необхідні розрахунки.

Керівником підприємства прийнято рішення: нестачу товару у сумі 120 грн. списати за рахунок матеріально відповідальної… нестачу товару в розмірі 295 грн. списати за рахунок підприємства до встановлення винної особи.

Завдання для самоконтролю

1. Скласти журнал господарських операцій з обліку у роздрібній торгівлі операцій з повернення товарів, виконати необхідні розрахунки. Вказати… В магазині побутової техніки «Олімп» продано фізичній особі Петрову О.О.… Залишки на початок місяця: товарів за продажними цінами 210 215 грн., торгової націнки – 88 110 грн.

Зменшити продажну ціну товару (гель для душу «Nivea»): продажна вартість одиниці товару до переоцінки 19,40 грн. (у т. ч. первісна вартість – 14,50 грн., торгова націнка – 4,90 грн.), продажна вартість після переоцінки -17,46 грн. за одиницю, залишок товару – 150 одиниць.

4. Скласти журнал господарських операцій з уцінки товару.

За даними інвентаризації на підприємстві оптової торгівлі ТОВ “Амелія” встановлено, що товар первісною вартістю 220 грн. утратив свої первісні якості і його чиста вартість реалізації дорівнює 180 грн. Прийнято рішення про уцінку товару на суму 40 грн.

За даними завдання 16 скласти журнал господарських операцій з дооцінки товару, уціненого до чистої вартості реалізації у тому ж самому місяці.

6. Під час проведення інвентаризації в роздрібному магазині ТОВ “Марія” виявлено нестача товару (шампунь «Nivea») у сумі 91 грн. за продажними цінами. Керівником підприємства прийнято рішення про списання нестачі товару за рахунок матеріально відповідальної особи. Торгова націнка на товар 30 %. Індекс інфляції 1,08. Суму нестачі утримано із заробітної плати комірника згідно з його письмовою заявою.

 

Контрольні запитання

1. Яким чином групуються витрати підприємства? 2. Склад витрат на збут та адміністративних витрат. 3. Порядок повернення або обміну товарів у роздрібній торгівлі.

Модуль 2. Особливості бухгалтерського обліку в сільськогосподарських, автотранспортних та будівельних підприємствах

 

Тема 5. Особливості обліку на сільськогосподарських підприємствах

Завдання 1.Скласти журнал господарських операцій з відображення операцій з вирощування та поліпшення довгострокових біологічних активів… Сільськогосподарське підприємство ПП «Зоря» придбало на умовах попередньої… Нарахована заробітна плата робітникам, зайнятим на закладці багаторічних насаджень, у сумі 8 500 грн., нарахування на…

Завдання для самоконтролю

1. Навести приклади: довгострокових біологічних активів, додаткових біологічних активів,… поточних біологічних активів, додаткових біологічних активів, сільськогосподарської продукції та продукції переробки у…

Контрольні запитання

1. Особливості обліку у сільськогосподарському виробництві. 2. Об’єкти обліку в рослинництві та тваринництві. 3. Склад витрат в рослинництві, тваринництві

Тема 6. Облік витрат та калькулювання собівартості продукції рослинництва

Завдання 1. Використовуючи дані табл. 13, здійснити в табл. 14 розподіл фактичних виробничих витрат за вирощеними у бригаді культурами. Для розподілу витрат за вирощуваними культурами розрахувати коефіцієнти… Бригада сільськогосподарського підприємства ТОВ «Прогрес» вирощувала чотири сільськогосподарські культури: кукурудзу…

Таблиця 13

 

Витрати виробничого підрозділу, грн.

Таблиця 14

 

Розподіл фактичних виробничих витрат за культурами, що вирощуються у виробничому підрозділі, грн.

  Завдання 2. Скласти журнал господарських операцій з відображення з обліку… ТОВ «Маяк» в березні виростило та оприбуткувало овочі закритого ґрунту (помідори) в кількості 20 т. Витрати на…

Завдання для самоконтролю

1. Розрахувати фактичну собівартість зерна пшениці та зерновідходів. Скласти журнал господарських операцій з відображення з обліку… ТОВ «Колосок» зібрало 12 500 ц пшениці. Витрати на вирощування пшениці склали… Ринкова вартість пшениці 115 грн. за 1 ц.підприємство планує витратити на продаж 1 ц 8 грн (комісійні)

Контрольні запитання

1. Первинна документація з обліку витрат і виходу продукції рослинництва. 2. Облік поточних біологічних активів рослинництва. 3. Склад витрат в рослинництві. Облік незавершеного виробництва.

Тема 7. Облік витрат та калькулювання собівартості продукції тваринництва

 

Завдання 1. Визначити приріст живої маси, собівартість 1ц приросту живої маси, живу масу, собівартість 1 ц живої маси тварин молодняку великої рогатої худоби та на відгодівлі.

Скласти калькуляцію собівартості 1 ц живої маси тварин молодняку великої рогатої худоби та на відгодівлі у табл. 15.

 

Таблиця 15

 

Калькуляція собівартості 1 ц живої маси тварин

Молодняку великої рогатої худоби та на відгодівлі

    Закінчення таблиці 15

Завдання для самоконтролю

 

1. Розрахувати собівартість 1-го кормо-дня, собівартість 1-єї голови приплоду, собівартість одержаного приплоду, суму витрат, що відносяться на молоко, собівартість 1 ц молока.

На ПП "Схід" витрати на на утримання основного молочного стада склали за рік 6 423 022 грн.

Собівартість побічної продукції (гною) склала 49 580 грн.

За рік враховано 863 309 кормо-днів, одержано 21 248 центнерів молока і 469 голів приплоду.

 

Контрольні запитання

 

1. Первинна документація з обліку витрат і виходу продукції тваринництва.

2. Облік поточних біологічних активів тваринництва.

3. Склад витрат в тваринництві. Облік незавершеного виробництва.

4. Визначення доходів (витрат) від первісного визнання поточних біологічних активів тваринництва.

5. Визначення доходів (витрат) від збільшення (зменшення) вартості поточних біологічних активів тваринництва на дату балансу.

Тема 8. Облік інших операцій на сільськогосподарських підприємствах

Завдання 1. Скласти журнал господарських операцій з відображення нестачі та надлишків у оптовій торгівлі. Здійснити необхідні розрахунки. За результатами інвентаризації комісією виявлено нестачу двох продуктивних… По великій рогатій худобі – 750 грн./ц живої ваги, по конях – 400 грн. /ц живої маси. Індекс інфляції 1,1.

Завдання для самоконтролю

 

1. Скласти журнал господарських операцій (табл. 16) з відображення в обліку витрат та послуг автотранспортного господарства сільськогосподарського підприємства, виконати розрахунки сум операцій.

 

Таблиця 16

 

Журнал реєстрації господарських операцій за січень 20__р.

Закінчення таблиці 16   Списано на витрати…  

Контрольні запитання

 

1. Види допоміжних виробництв на сільськогосподарських підприємствах, облік витрат в них.

2. Особливості інвентаризації у сільському господарстві.

3. Порядок закриття рахунків обліку у господарствах.

4. Як організується облік у фермерських господарствах?

5. Фінансова і статистична звітність сільськогосподарських підприємств.

6. Особливості оподаткування сільськогосподарських підприємств.

 

Тема 9. Загальна характеристика автотранспортних підприємств. Облік рухомого складу транспортних засобів.

Завдання 1. Відобразити в обліку придбання ліцензії та списання її вартості за місяць. АТП 28236 придбало ліцензію на надання послуг з внутрішніх перевезень вантажів… Завдання 2. Відобразити в обліку підприємства операції з придбання та постановки на облік вантажного автомобіля,…

Завдання для самоконтролю

1. Відобразити в обліку підприємства операції щ придбання легкового автомобіля, вказати первинні документи. Підприємство "Моріс" придбало легковий автомобіль для перевезення… 2. Відобразити в обліку внесок автомобіля до статутного капіталу підприємства, вказати первинні документи.

Контрольні запитання

1. Характеристика видів перевезень. 2. Документи водія та автоперевізника, необхідні для здійснення різних видів… 3. Документи, необхідні для отримання ліцензії для здійснення перевезень.

Тема 10. Облік запасів в автотранспортних підприємствах

ТОВ "Луч" придбало на АЗС дизпаливо у кількості 2 500 л за ціною 5,40 грн. (у т.ч. ПДВ) на умовах передоплати. Доставка на підприємство… Завдання 2. Відобразити в обліку господарські операції з отримання грошової… Публічне АТ "Глорія" уклало договір з постачальником паливно-мастильних матеріалів ТОВ "Спутник"…

Завдання для самоконтролю

1. Відобразити в обліку господарські операції з придбання палива та отримання послуг зберігання, вказати первинні документи. ТОВ "Флора" придбало партію бензину на умовах передоплати на суму… 2. Відобразити в обліку господарські операції з придбання палива та розрахунку підприємства з водієм, вказати первинні…

Контрольні запитання

2. Первинна документація з оприбуткування та витрачання паливно-мастильних матеріалів. 3. Розрахунок витрат паливно-мастильних матеріалів та терміну використання… 4. Особливості відображення в обліку списання паливно-мастильних матеріалів.

Тема 11. Облік реалізації послуг в автотранспортних підприємствах

Завдання 1. Відобразити в обліку господарські операції з надання послуг, вказати первинні документи. ТОВ "Сан" займається наданням транспортно-експедиторських послуг з… Завдання 2. Скласти журнал реєстрації господарських операцій автостанції (табл. 17), та автоперевізника (табл. 18). …

Журнал господарських операцій автостанції за вересень 20__ року

Закінчення таблиці 17   3. З каси грошові кошти…  

Журнал господарських операцій "ФІН-ПРЕС" за вересень 20__ року

  Завдання 3. Необхідно розрахувати коефіцієнт співвідношення кількості… АТП 3442 належить 12 мікроавтобусів пасажиромісткістю 22 особи. Тариф на перевезення по місту складає 2,75 грн.…

Журнал реєстрації господарських операцій АТП 3442

 

Завдання для самоконтролю

1. Відобразити в обліку господарські операції з надання послуг, списання витрат, визначити фінансовий результат діяльності, вказати первинні… АТП 22612 надає послуги з внутрішніх перевезень вантажів. Замовнику… 2. Скласти журнал реєстрації господарських операцій автостанції та авто перевізника, визначити їх фінансові результати…

Контрольні запитання

1. Первинна документація з обліку надання послуг та списання витрат в автотранспортних підприємствах. 2. Особливості обліку реалізації послуг з вантажних та пасажирських… 3. Облік надання транспортно-експедиторських послуг.

Тема 12. Основи побудови обліку у будівельних підприємствах.

Тема 13.Облік у підрядника. Облік у забудовника.

Завдання 1. Відобразити в обліку підрядника господарські операції з матеріалами замовника. Генеральний підрядник "Техкреп" отримує від замовника-підприємства… Завдання 2. Скласти відомість обліку будівельних матеріалів на складі; відобразити в обліку здійснені господарські…

Методика визначення валової заборгованості в будівництві

 

Таблиця 23

 

Відображення в бухгалтерському обліку операцій за проміжними рахунками витрат та доходів за будівельними контрактами

    Закінчення таблиці 23

Завдання для самоконтролю

 

1. Скласти кореспонденцію рахунків з обліку витрат за будівельним контрактом (табл. 24), вказати первинні документи.

Таблиця 24

 

Журнал реєстрації господарських операцій з обліку витрат за будівельним контрактом

  2. Розрахувати доход підрядника методом співвідношення обсягу закінченої… Будівельне підприємство "Альтаїр" згідно з договором підряду повинно побудувати адміністративну споруду…

Методика розрахунку доходу підрядної організації методом співвідношення обсягу закінченої частини робіт та їх загального обсягу за будівельним контрактом у натуральному виразі

 

Показники 1 етап 2 етап 3 етап
1. Обсяг фактично виконаних робіт, м2      
2. Обсяг фактично виконаних робіт наростаючим підсумком, м2      
3. Загальний плановий обсяг робіт, м2      
4. Коефіцієнт співвідношення наростаючим підсумком (рядок 2 : рядок 3)      
5. Договірна ціна (доход плановий), тис. грн.      
6. Визнаний доход наростаючим підсумком (рядок 4 х рядок 5), тис. грн.      
7. Визнаний доход за етап, тис. грн.      

 

 

Таблиця 26

 

Методика розрахунку доходу підрядної організації методом співвідношення фактичних витрат з початку виконання будівельного контракту до дати балансу й очікуваної суми загальних витрат за контрактом

 

Показники 1 етап 2 етап 3 етап
1. Фактичні витрати, тис. грн.      
2. Фактичні витрати наростаючим підсумком, тис. грн.      
3. Загальні планові витрати, тис. грн.      
4. Коефіцієнт співвідношення наростаючим підсумком (рядок 2 : рядок 3)      
5. Договірна ціна (доход плановий) без ПДВ, тис. грн.      
6. Визнаний доход наростаючим підсумком (рядок 4 х рядок 5), тис. грн.      
7. Визнаний доход за етап, тис. грн.      
8. Прибуток (рядок 7 – рядок 1), тис. грн.      

 

4. Відобразити в обліку господарські операції з будівництва споруди сторонньою організацією, вказати первинні документи.

ТОВ "АБС" уклало договір з будівельною фірмою "Авантаж+" на будівництво приміщення офісу на умовах подальшої оплати. Витрати на проектні та будівельно-монтажні роботи склали 882 000 грн. (у т.ч. ПДВ). Будівництво офісу закінчилося, офіс введено до господарського обороту. Оплата замовникам здійснена відповідно договору.

 

Контрольні запитання

2. Характеристика способів виконання будівельно-монтажних робіт. 3. Основні умови договору підряду на капітальне будівництво. 4. Особливості обліку одержання запасів у підрядника.

Рекомендована література

 

1. Закон України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 р. № 996-ВР зі змінами та доповненнями // www.zakon1.rada.gov.ua

2. Інструкція із застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань та господарських операцій підприємств та організацій, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 р. № 291 зі змінами і доповненнями // www.zakon1.rada.gov.ua

3. Маляревський Ю.Д. Облік у галузях виробництва і послуг: навчальний посібник. / Ю.Д. Маляревський, М.С. Горєва, Н.С. Пасенко, А.О. Касич. – Х.: Д "ІНЖЕК", 2008. – 616 с.

4. Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку біологічних активів, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 29.12.06 р. № 1315 // www.zakon1.rada.gov.ua

5. Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку запасів, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 10.01.2007 р. № 2 // www.zakon1.rada.gov.ua

6. Методичні рекомендації з формування складу витрат і порядку їх планування в торговельній діяльності, затверджені наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 22.05.02 р. № 145 // www.zakon1.rada.gov.ua

7. Методичні рекомендації з формування собівартості будівельно-монтажних робіт від 16.02.04 р. № 30 // www.zakon1.rada.gov.ua

8. Методичні рекомендації з формування собівартості перевезень (робіт, послуг) на транспорті, затверджені наказом Міністерства транспорту України від 05.02.01 р. № 65 // www.zakon1.rada.gov.ua

9. Методичні рекомендації про планування, облік і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджені наказом Міністерства аграрної політики України від 18.05.01 р. № 132 // www.zakon1.rada.gov.ua

10. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій суб'єктів малого підприємництва, затверджений наказом Мінфіну України від 19.04.01 р. № 186 зі змінами і доповненнями // www.zakon1.rada.gov.ua

11. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затверджене наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. № 92 зі змінами та доповненнями // www.zakon1.rada.gov.ua

12. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", затверджене наказом Міністерства фінансів України від 20.10.99 р. № 242 зі змінами та доповненнями // www.zakon1.rada.gov.ua

13. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 18 "Будівельні стандарти", затверджене наказом Міністерства фінансів України від 28.04.01 р. № 205 зі змінами // www.zakon1.rada.gov.ua

14. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 30 "Біологічні активи", затверджене наказом Міністерства фінансів України від 18.11.05 р. № 790 зі змінами // www.zakon1.rada.gov.ua

 


Додатки

Додаток А

Товарний звіт №

За ______________ 20__р.

Организація ____________________Магазин ____________________

ПІБ матеріально відповідальної особи____________________________

 

Документ Документ Вартість Особливі відмітки
  дата номер товару тари  
Залишок на 10.09.__ р.          
оприбуткування:          
           
           
           
           
           
           
           
Всього оприбутковано          
Разом із залишком          
Видаток :          
           
           
           
           
           
Всього видаток          
Залишок на ______________          

Додано: _____________ документів

Матеріально відповідальна особа _____________  
Звіт з документами прийняв і попередньо повірив: Бухгалтер _____________  
Залишок товарів у сумі грн. коп. і тари в сумі грн. коп. підтверджую
Матеріально відповідальна особа ______________  

Звіт про рух тари

Наймену-вання ціна залишок на __________ Оприбутку-вання Вибуття залишок на __________
кіль-кість сума кіль-кість сума кіль-кість сума кіль-кість сума
                   
                   
                   
Разом                  

ДОДАТОК Б

 

Дані за результатами інвентаризації на будівельному підприємстві "Трансбуд"

 

Таблиця Б.1

 

Порівнювальна відомість фактичної наявності матеріалів за обліковими даними за результатами інвентаризації

 

№ з/п Номенк-латурний номер Найменування матеріалів Фактично при інвентаризації За обліковими даними
сорт, марка кіль-кість місць оди-ниця вимі-ру брут-то нетто/кіль-кість ціна, грн. сума, грн. кіль-кість сума, грн.
1. ДСП 16 мм - - лист - 90,00 2940,0 3332,00
2. ДСП 18 мм - - лист - 98,00 4860,0 4500,00
3. Цемент М-500 - мі-шок - 60,00 3000,00 2580,00
4. Білила цинкові сухі кг 18,00 1080,00 60,4 1087,2
5. Клей ПВА кг 12,00 7800,00 8160,00
6. Шпалери білі М54 "Вер-саль" рулон - 45,00 15300,00
7. Шпалери вологостійкі білі В34 рулон - 65,00 23400,00 19825,00
Разом: х х х х х х 20170,0 х 20161,8

 

Продовження таблиці Б.1

 

№ з/п Різниця Пересортування Сумові різниці
нестача надлишки зараховано у покриття нестачі зараховано у покриття надлишків нестача надлишки
кіль-кість сума, грн. кіль-кість сума, грн. кіль-кість сума, грн. № мате-ріалу кіль-кість сума, грн. № мате-ріалу
1. 392,00 - - 360,00 - - - 32,00 -
2. - - 360,00 - - - 360,00 - -
3. 420,00 - - - - - - - - - -
4. 0,4 7,20 - - - - - - - - - -
5. 360,00 - - - - - - - - - -
6. 1800,00 - - 1800,00          
7. - - - - - 1800,00 -
  х 1176,8 х 1185,0 х 840,00 х х 840,00 х 32,00 345,00

 


Продовження додатку Б

 

Закінчення таблиці Б

 

№ з/п Результат Природний збиток Остаточний результат
Нестача надлишки оборот між інвен-тари-заціями термін збері-гання норма у % кіль-кість   сума, грн.   нестача надлишки
кіль-кість сума, грн.. кіль-кість сума, грн. кіль-кість сума, грн. кіль-кість сума, грн.
1. - - - - - - - - - - - - -
2. - - - - - - - - - - - - -
3. 420,00 - - - - - - - 420,00 - -
4. 0,4 7,20 - - рік 1,2 % 17,28 311,04 - - - -
5. 360,00 - - рік 3,5 % 17,5 210,00 12,5 - -
6. - - - - - - - - - - - - -
7. - - - - - - - - -
  х 879,80 х 225,00 х х х х 72,30 х 807,50 х 225,00

 


НАВЧАЛЬНЕ ВИДАННЯ

 

Методичні рекомендації до виконання

практичних завдань з навчальної дисципліни

"ОБЛІК У ГАЛУЗЯХ ВИРОБНИЦТВА І ПОСЛУГ"

для студентів напряму підготовки "Облік і аудит"

денної форми навчання

 

Укладачі: Пасенко Наталія Сергіївна

Горєва Марина Сергіївна

 

Відповідальний за випуск Пилипенко А.А.

 

 

Редактор

Коректор

 

План Поз. №

Підп. до друку. Формат 60х90 1/16. Папір MultiCopy. Друк Riso.

Ум.-друк. арк. 4,0. Обл.-вид. п. Тираж прим. Зам. №

Свідоцтво про внесення до Державного реєстру суб’єктів видавничої справи

Дк №481 від 13.06.2001 р.

Видавець і виготівник – видавництво ХНЕУ, 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9а

– Конец работы –

Используемые теги: практичних, завдань, НАВЧАЛЬНОЇ, дисципліни, Облік, галузях, виробництва, послуг0.137

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Практичних завдань з навчальної дисципліни ОБЛІК У ГАЛУЗЯХ ВИРОБНИЦТВА І ПОСЛУГ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Ізюмська О.М. Методичні вказівки та завдання для практичних занять і самостійної роботи з дисципліни "Облік ЗЕД" для студентів спеціальності "Облік і аудит"
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра бухгалтерського обліку...

НОРМАТИВНОЇ ДИСЦИПЛІНИ Методичні вказівки до вивчення нормативної дисципліни дисципліни Безпека життєдіяльності
Національний транспортний університет... Кафедра екології та безпеки життєдіяльності...

КУРС ЛЕКЦІЙ з дисципліни Метою дисципліни Маркетингова цінова політика є формування теоретичних знань та практичних навичок щодо розробки і реалізації маркетингової цінової політики підприємства. Лекція №1. Тема. КОНЦЕПЦІЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ
Полтавський національний технічний університет... імені Юрія Кондратюка... Кафедра маркетингу...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з дисципліни Економічна і соціальна географія світу Конспект лекцій з дисципліни Економічна і соціальна географія світу розроблений викладачем 1 категорії Рибаченко І.М. Затверджений на засіданні циклової комісії загальноосвітніх дисциплін
МІНІСТЕРСТВО НАУКИ І ОСВІТИ УКРАЇНИ Верстатоінструментальний технікум... НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ... ХПІ...

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ»
На сайте allrefs.net читайте: НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ».

Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни «Фінансовий облік-І» для студентів напряму підготовки «Облік і аудит» усіх форм навчання
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни Фінансовий...

Конспект лекцій з дисципліни Фінансовий облік комерційно-економічних дисциплін Тема 1. Основи побудови фінансового обліку
Конспект лекцій з дисципліни Фінансовий облік...

Тема: Предмет, метод і задачі дисципліни Економіка виробництва
На сайте allrefs.net читайте: "Предмет, метод і задачі дисципліни Економіка виробництва"

З навчальної дисципліни Математика для економістів: ВИЩА МАТЕМАТИКА, ТЕОРІЯ ЙМОВІРНОСТЕЙ ТА
КИІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Імені В Гетьмана... КАФЕДРА ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ...

З дисципліни Економіка підприємства 5.03050901 Бухгалтерський облік
Державний вищий навчальний заклад... Миколаївський політехнічний коледж... Затверджую Заступник директора...

0.034
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам