Теоретичні відомості та методичні рекомендації

В залежності від рівня вивчення інформатики уроки, відведені на дану тему, мають різну кількість годин та різне розташування у шкільному курсі інформатики:

- на рівні стандарту тема вивчається у 10 класі, послідовно вивчаються слайдові та потокові комп’ютерні презентації, зокрема на вивчення слайдових презентацій відводиться 6 годин, потокових – 3 години;

- на академічному рівні тема розподілена на 10 та 11 класи, причому вивчення слайдових та потокових комп’ютерних презентацій відбувається непослідовно (між даними темами у шкільному курсі розташовані теми «Системи опрацювання табличних даних», «Служби Інтернету», «Інформаційні технології в навчанні», «Основи алгоритмізації та програмування», «Бази даних. Системи управління базами даних», «Автоматизоване створення й публікація веб-ресурсів»), але кількість годин така сама як і на рівні стандарт, тобто на вивчення слайдових презентацій відводиться 6 годин, потокових – 3 години;

- на профільному рівні слайдові та потокові комп’ютерні презентації вивчаються у 11 класі як одна тема, на яку відводиться 22 години.

Вивчення теми починається з ознайомлення учнів з поняттям презентації та комп’ютерної презентації.

Презентація – офіційне представлення особи, підприємства, фірми, продукції, товару тощо. В наш час під час такого представлення використовують комп’ютерні (електронні) презентації.

Комп’ютерні презентації (від англ. а presentation – подання, представлення) створюються за допомогою спеціальних програм.

Обов’язково слід наголосити на різних класифікаціях комп’ютерних презентацій, зокрема за способом організації виділяють слайдові та потокові презентації. Учні мають чітко розуміти відмінності між різними видами презентацій та оцінювати ситуації, в яких ефективним буде використання того чи іншого виду.

Слайдова технологія, яка передбачена у середовищі MS PowerPoint, забезпечує зміну зображення під час показу презентацій за вказівкою користувача. Презентації, створені за такою технологією, можна вважати статичними — вони не мають внутрішнього часового виміру. Потокова технологія дає можливість створювати презентації, прив’язані до часової шкали. Тривалість таких презентацій, початок та кінець точно вимірюються у секундах.

За допомогою слайдової технології створюють, як правило, масштабні презентації комерційних, наукових чи навчальних проектів, потокова технологія використовується для створення невеликих анімаційних роликів.

Після введення основних понять теми учнів ознайомлюють із середовищами створення комп’ютерних презентацій, для створення слайдових використовують Microsoft PowerPoint, для потокових – Windows Movie Maker.

Під час роботи у середовищі Microsoft PowerPoint послідовно вивчаються об’єкти, які можна розташовувати на слайді, а також властивості та особливості опрацювання цих об’єктів.