Зовнішні пристрої персонального комп’ютера

Дисплей (монітор) призначений для виводу інформації. Його основними споживчими параметрами є: розмір і крок маски екрана, максимальна частота регенерації зображення, клас захисту.

Клавіатура є основним пристроєм уведення алфавітно-цифрових даних, а також команд управління.

Клавіатура (пульт управління й індексації) ПК складається з таких груп клавіш:

функціональні клавіші (F1-F12) знаходяться у верхній частині клавіатури у виді трьох тетрад;

алфавітно-цифрові клавіші – основне поле клавіш у лівій частині клавіатури;

цифрові (калькуляторна клавіатура) – група з 17 клавіш у правій частині клавіатури;

службові клавіші управління переміщення курсору – група клавіш, розташованих біля алфавітно-цифрових.

Миша – пристрій керування маніпуляторного типу.

Периферійні пристрої персонального комп’ютера

Сканер - пристрій, що аналізуючи певний об'єкт, створює його цифрове зображення. Процес отримання такого зображення називають скануванням.

Принтер - пристрій для друку інформації на папір. Процес друку називається виходом на друк, а документ, що вийшов, — роздруківка або тверда копія. Принтери мають перетворювач цифрової інформації (текст, фото, графіка), що зберігається в запам'ято­вувальних пристроях комп'ютера, фотоапарата та цифрової пам'яті, у спеціальну машинну мову. За технологією друку принтери поділяють на матричні, струменеві, лазерні й сублімаційні, а за кольором друку — кольорові й монохромні.

Плотери і графобудівники, призначені для виготовлення креслень, діаграм і малюнків на папері різного формату. Плотери характеризуються числом кольорів, якими може бути виконане креслення, і форматом папера (А1, А2, А3, А4, А5 і ін.).

Джерело безперебійного живлення. Пристрій, який протягом певного часу забезпечує комп'ютер електро­струмом у випадку його зникнення в електромережі. Він дає змогу коректно завершити роботу всіх активізо­ваних програм комп'ютера. Залежно від потужності джерела безперебійного живлення та потужності ком­п'ютера робота може тривати кілька годин.

Відеопроектор. Пристрій для передавання зобра­ження з екрана комп'ютера на настінний екран або на спеціальну відеостіну. Його використовують у навчаль­них центрах і диспетчерських кімнатах транспортних підприємств, виставкових, концертних і презентаційних залах.

TV-тюнер. Пристрій для прийому-відтворення на моніторі комп'ютера телевізійних зображень через кабель та зоб­ражень відеомагнітофона, відеокамери і зберігання цих зображень у пам'яті комп'ютера. За способом розміщен­ня TV-тюнери бувають вбудовані у відеокарту, вбудовані у спеціальний слот материнської плати і зовнішні.

Графічний планшет. Пристрій для створення графі­чних зображень і роботи з ними (маніпулятором є багатокнопкова миша або перо для чіткішого позиціювання курсора на екрані дисплея). Графічні планшети характе­ризуються розміром (від формату А4 до розміру газетної сторінки) і роздільною здатністю, яка вимірюється кіль­кістю ліній на дюйм (Ірі) — 100 грі, 2540 Ірі тощо.

MIDI-клавіатура. Є аналогом фортепіано, може ма­ти від 39 до 88 клавіш. Її використовують для відтворен­ня мелодій, що вже існують, і створення нових.

Джойстик. Цей пристрій може мати різну форму: руль з педалями, штурвал, дошка та ін. Найпошире­ніший з них — ручка управління з кількома кнопками на ній. Використовують джойстики, як правило, в ігро­вих програмах.