Заходи безпеки

Все технологічне устаткування, що використовується в ході проведення науково-дослідницької роботи, живиться від електричної мережі. Особливу увагу приділено питанням електробезпеки.

Приміщення лабораторії за небезпекою ураження людей електричним струмом відповідно до вимог ПУЭ-87 [23], відноситься до класу приміщень з підвищеною небезпекою, оскільки в приміщенні є можливість одночасного дотику людини до металевих будівель (труби водопроводу), що мають з’єднання з землею з одного боку, і металевому корпусу електроустаткування – з іншого.

Устаткування застосоване для досліджень, має живлення низько - і високовольтне. Клас встановленого устаткування в лабораторії засобом захисту від ураження електричним струмом згідно ГОСТ 12.2.007-75* [24]:

1 – для низьковольтної сторони і 01 – для високовольтної.

Технічне устаткування (верстат полірувальний) живиться від трифазної чотирьох дротяної мережі змінного струму з напругою 380/220В промислової частоти 50 Гц з глухозаземленою нейтраллю. Таким чином, низьковольтна частина устаткування занулена, а високовольтна частина заземлена згідно ГОСТ 12.1.030-81*[25].

Конструктивними заходами електробезпеки служить ізоляція токоведучих частин і використання кожухів на електроустаткуванні для захисту від випадкового дотику до токоведучих елементів установок, застосування закритих конструкцій, вимикачів і перемикачів, рубильників з приводом важеля згідно ГОСТ 12.1.019-79* [26].