Характеристика стадій

Схема кольороподілення з використанням фотографічної реєстрації зональних випромінювань і подальшим відтворенням запису складається з наступних стадій:

1. Виділення складових усіх кольорів оригіналу, інакше кажучи, зональних світлових потоків, відбиваних його полями, т.е. F(n)k(n)kЧ; F(n)з(n)З; F(n)c(n)З, де n – номер поля. Мета виділення – подальша фотографічна реєстрація.

Виділені потоки утворюють кольороподілені оптичні зображення кольорового об'єкту – червоне, зелене і синє. Їх отримують у фотографічному апараті, об'єктив якого послідовно екранують світлофільтром відповідного кольору – червоним, зеленим, синім.

Ця стадія називається аналітичною (кольороподільною).

2. Реєстрація виділених складових (кольороподілених оптичних зображень) – їх запис (тією або іншою послідовністю почорнінь на фотографічному матеріалі); перетворення запису – перетворення негативу на позитив, виготовлення друкарської форми з негативу або діапозитиву, перетворення чорно-білих зображень в одноколірні та ін. Це – градаційна (перехідна)стадія. Вона завершується отриманням зображень, подібних до модуляторів (рис. 1.2 і 1.3).

3. Відтворення кольорів оригіналу на підставі зробленого раніше запису складових. Інакше – складання відтворених за фотографічним (чи іншим) записом складових Ч(n)Ч, 3(n)3, С(n)С і отримання безлічі кольорів оригіналу. Ця стадія називається синтетичною(синтезом зображення). Картина синтезу зрозуміла з рис. 1.2 і 1.3.