Хід роботи

 

При виконанні процедури імпорту даних з Ecxel в таблицю Access необхідно враховувати наступні особливості: можна імпортувати не більше 255 стовпців; імпортуються тільки окремі листи Ecxel (а не цілі книги) і результати розрахунків за формулами; не можна імпортувати зображення.

Завдання

1. Створити нову базу даних за допомогою команди ФАЙЛ → СОЗДАТЬ → НОВАЯ БАЗА ДАННЫХ → СОЗДАТЬ,зберегти її, назвавши Лабораторна робота 7.

2. Після цього імпортувати дані, отримані в попередній лабораторній роботі, в новостворену базу за допомогою вкладкиВнешние данные – Импорт и связи – Excel(рис. 2.1).У вікні, що відкриється по цій команді вказується розташування файлу Excel з назвою «Лабораторна робота 2», звідки програмою будуть імпортуватися дані. Після підтвердження команди запускається майстер, який підказками визначатиме послідовність дії. Для зручності імпорту необхідно попередньо видалити всі зайві надписи і заголовки з файлу завдання 2, щоб при імпорті даних не виникало небажаних «запитань» і незручностей. Перший рядок таблиці повинен містити заголовки її полів. У першому вікні майстра потрібно обрати пункт Импортировать данные источника в новую таблицу в текущей базе (рис. 2.2). Оберіть діапазон обраних даних (рис. 2.3). У наступному вікні майстра слід поставити відмітку у полі Первая строка содержит заголовки столбцов (рис. 2.4). Для попередження дублювання даних потрібно при описі імпортованих даних, для опису першого поля (порядкового номеру) у полі индекс: встановити властивість «Да (Совпадения не допускаются)» (рис. 2.5).

 

 

 

Рис. 2.1. Імпорт зовнішніх даних

Рис. 2.2.Перший крок імпорту зовнішніх даних

 

 

Рис. 2.3. Вибір діапазону для експорту даних

 

Рис. 2.4. Визначення назв полів

 

Рис. 2.5. Опис полів

 

Майстер передбачає автоматичне створення ключового поля, якщо таке не існувало раніше, шляхом його додавання перед першим полем таблиці. Для автоматичного створення ключового поля потрібно обрати властивість «Автоматически создать ключ». В даному випадку ключове поле було присутнім в таблиці («№ договору»), тому слід обрати властивість «определить ключ» і вказати поле «№ договору» із випадаючого списку поруч (рис. 2.6).

У останньому вікні майстра з імпорту даних необхідно поставити відмітку у полі «Проанализировать таблицу после импорта даних» (рис. 2.7). Покроково процесс аналізу наведено на рис. 2.8 – 2.10.

 

 

Рис. 2.6. Визначення ключового поля

Рис. 2.7. Останнє вікно майстра з імпорту даних

 

Рис. 2.8. Початок аналізу імпортованих даних

 

 

Рис. 2.9. Другий крок аналізу умпортованих даних

 

Рис. 2.10. Вибір принципу розподілення полів між таблицями

Результати імпорту даних вже існуючою бази з MS Excel в СУБД MS Access представлені на рис. 2.11.

Рис. 2.11. Результат експорту БД в СУБД MS Access

 

Завдання

3. Розбийте отриману таблицю, шляхом нормалізації на необхідну кількість таблиць. Нові таблиці створюються шляхом перетаскування полів експортованої таблиці в область схеми даних. Не виходячі зі схеми можна перейменовувати таблиці, додавати нові поля у файли та визначати ключові поля, встановлювати зв’язки між таблицямі (рис. 2.12 – рис. 2.13).

 

Рис. 2.12. Створення довідника «Позичальник»

 

Рис. 2.13. Схема даних

4. Створіть за допомогою Майстра форму для введення і редагування інформації до бази даних. Зовнішній вигляд форми для заповнення бази даних представлено на рис. 2.14.

 

 

Рис. 2.14. Форма для введення даних

 

5. Створіть запит на вибірку даних побудований за допомогою Майстра створення запитів як представлено на рис. 2.15. Формування звіту на основі створеного запиту, що містить інформацію про кредитування наведено на рис. 2.16.

 

Рис. 2.15.Запит на вибірку даних про надані кредити в режимі конструктора

 

 

Рис. 2.16. Звіт «Інформація щодо основних показників роботи відділу кредитування філії №1 КБ "Банкірчик"»

 

6. Створіть ще декілька запитів та звітів до бази даних, з будь-якими вимогами.