Додаткові умови.

Право на отримання пільги (у разі дотримання основних вимог) має підприємство, яке відповідає одному з критеріїв:

— Реєстрація платника податку в установленому законом порядку після 1 січня 2011 року.

— Діючі підприємства (зареєстровані в установленому порядку з 01.01.2008 року), щорічний обсяг задекларованих доходів яких не перевищує 3 млн. грн. та середньооблікова кількість працівників про­тягом цього ж періоду не перевищувала 20 осіб.

Пільгове оподаткування впровадження енергоефективних технологій. Особливий режим опода­ткування прибутку підприємств, отриманого у зв'язку із впровадженням енергоефективних технологій, діє в Україні з 16.03.2007 р. та регламентується статтею 16 Закону України «Про енергозбереження» № 74/94 ВР від 1 липня 1994 року, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання заходів з енергозбереження» № 760-V від 16 березня 2007 року.

Впровадження енергозберігаючих технологій - це діяльність, спрямована на впровадження у виробництво методів або засобів, що забезпечують раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів порівняно з іншими варіантами використання або виробництва продукції однакового спожив­чого рівня чи з аналогічними техніко-економічними показниками.

Існує п'ять груп товарів, які підлягають пільговому оподаткуванню і ви­ходячи з яких КМУ буде розробляти чіткий перелік конкретних видів товарів, а саме:

1. Устаткування, що працює на відновлюваних джерелах енергії.

2. Матеріали, сировина, устаткування та комплектуючі, які будуть використовуватись у виробництві енергії з відновлюваних джерел енергії.

3. Енергоефективне обладнання і матеріали, вироби, експлуатація яких забезпечує економію та раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів.

4. Засоби вимірювання, контролю та управління витратами паливно-енергетичних ресурсів.

Устаткування для виробництва альтернативних видів палива.

Отже, фактично для отримання права на таку пільгу є три умови:

ü законодавчо визначені види товарів;

ü виробництво визначених товарів виключно на території України;

ü продаж визначених товарів виключно на митній території України.

Платник податку, який користується даною пільгою, повинен вести окремий облік прибутку або збит­ку, а отже-доходів і витрат, що отримані внаслідок пільгового оподаткування. Кошти, які вивільняються з-під оподаткування повинні використовуватися за цільовим призначенням - збільшення обсягів ви­робництва. Порядок використання таких коштів регламентуватиметься Кабінетом Міністрів України.

З метою достовірного ведення податкових розрахунків будь-який об'єкт оподаткування (позитивний або від'ємний) повинен бути зменшений на суму прибутку (позитивну або від'ємну), який звільнено від оподаткування.