Практическая работа № 18

Тема: Створення шаблонів презентацій

Мета: Відпрацювання навиків комп’ютерних презентацій. Налаштування презентації. Формування інформаційної культури студентів.

Теоретичні відомості:

В PowerPoint існує два види вбудованих шаблонів – шаблони презентацій та шаблони оформлення, які базуються на зразку слайду та зразку заголовка. При роботі з майстром автозмсіту використовують шаблони презентації. Цей шаблон містить в собі набір слайдів зі стандартних видів презентацій, а слайди вміщують в себе як дизайн (форматування слайду), так і зразки слайдів, які містять текстові заповнювачі.

Що стосується шаблону оформлення, то в ньому містяться тільки засоби форматування слайдів презентації, тобто за його допомогою можна призначити тільки стиль слайду, а розмітку слайдів слід здійснювати за допомогою панелі «Розмітка слайдів» в області задач. Іншими словами шаблони оформлення – це шалони, які являють собою набір параметрів шрифтів, що використовуються в слайдах, колір фону, кольорові схеми слайдів презентації та ін.

Щоб приступити до створення нової презентації, використовуючи шаблон оформлення, необхідно:

1. Завантажити додаток PowerРoint. За замовчуванням PowerPoint відкривається в режимі Звичайний. Тобто у вікні додатка буде відображатися титульний слайд у режимі Звичайний, в області Структури/Слайди з'явиться ескіз першого слайда.

2. Потім необхідно виконати команду Файл/Створити, у результаті чого в області завдань з'явиться панель «Створення слайда».

3. Далі на панелі «Створення слайда» потрібно вибрати команду «Із шаблону оформлення», і в області завдань з'явиться панель «Дизайн слайда». У розділі «Застосувати шаблони оформлення» представлені всі шаблони оформлення. Для призначення стилю титульному слайду необхідно клацнути на необхідний шаблон в області завдань. Таким чином, буде відформатований перший слайд із застосуванням обраного шаблону оформлення.

4. Тепер можна редагувати відформатований слайд заголовка.

5. Після цього можна створити наступні слайди. В області завдань відкриється панель «Розмітка слайда», за допомогою якої можна призначити розмітку другому слайду, використовуючи макети тексту, макети вмісту або макети тексту й умісту.

6. Аналогічно створюються наступні слайди презентації.

Слід зазначити, що шаблон оформлення може бути застосований не тільки до створюваної, але й до вже наявної презентації. Для цього слід відкрити необхідну презентацію й потім скористатися командою Формат/Оформлення слайда. Після вибору потрібного шаблону в області завдань слід нажати кнопку ОК, щоб він був застосований до всіх слайдів відкритої презентації.

Постановка задачі:

За допомогою програми PowerPoint створити презентацію на тему «Моя професія»

Хід роботи:

1. Створіть титульний слайд на якому в заголовку напишіть «Мій коледж» і в підзаголовку «Коледж переробної та харчової промисловості ХНТУСГ».

Вимоги до слайду:

- встановити для заголовку розмір шрифту – 60 пт., колір - червоний.

- встановити для заголовку жовту тінь на допомогою Тінь на панелі малювання.

- встановити для підзаголовку розмір шрифту – 40 пт., колір - синій.

- встановити для підзаголовку блакитну тінь.

Встановіть фон слайду – білий мармур за допомогою команди Фон із меню Формат або контекстного меню слайда. В діалоговому вікні Фон у списку, що розкривається, оберіть пункт Способи заливання, потім закладинку Текстура. По закінченню вибору натисніть кнопку Застосувати.

Встановити ефекти слайду:

- для заголовка (текст)- ефект Виліт справа, поява тексту – По літерам.

- для підзаголовка (текст) – ефект Виліт знизу, поява тексту – По літерам.

2.Створити другий слайд із заголовком«Історія коледжу». Знайти в Інтернеті інформацію про коледж та розмістити її на слайді. У верхньому лівому куті слайду додати фото коледжу (Вставка-Малюнок). Для цього необхідно підібрати відповідну розмітку слайду (розмітку в якій використовуються вбудовані об’єкти).

Вимоги до слайду:

Оформлення слайду обрати самостійно, застосувати ефекти анімації: до заголовку – бумеранг; до фото – поява з обертанням; до тексту – поява за строками.

3.Створити слайд«Спеціальності», використовуючи авторозмітку Маркований список для розділів (розділами буде перелік спеціальностей).

Вимоги до слайду:

· встановити для заголовка слайду «Спеціальності» розмір шрифту – 60 пт., колір – контур червоний, заливка блакитна, тінь сіра; ефект тексту – Печатна машинка, поява тексту – за літерами.

· встановіть для списку розмір шрифту - 36, колір - помаранчевий, тінь – чорна; ефект тексту – Поява зверху, поява тексту – Все разом.

· фон слайду – заливка градієнтна, один колір - оливковий, штрихування - горизотальне.

4. Створити слайд «Моя спеціальність», використати авто розмітку Текст та графіка.В текстовій частині коротко описати свою спеціальність та оформити за допомогою тематичних фотографій (знайти в Інтернеті). В нижній частині слайду додати напис «Групи».

Вимоги до слайду:

· встановити для заголовка слайду розмір шрифту – 60 пт., колір – заготовка Океан; тінь – блакитна ефект тексту – Печатна машинка; ефект тексту - Виліт справа, поява тексту – за літерами.

· встановити для тексту розрім шрифту – 28 пт., колір – зелений; колір тіні – блакитний.

· Встановити фон слайду - заготовка Веселка ІІ.

5. Згорнути презентацію на панель задач. Відкрити нову презентацію обравши розмітку слайду «Основний текст та заголовок». В заголовку написати «Групи» та створити маркований список груп вашої спеціальності. Ефект оформлення та анімації обрати самостійно.

6. Пов’язати дві презентації за допомогою гіперпосилання.

Для цього необхідно виконати:

- на слайді «Моя спеціальність»на напису «Группи» встановлюють об’єкт «гіперпосилання» (Вставка-Гіперпосилання).

- на слайді «Групи» в нижній частині слайді додати напис «Назад» і аналогічним чином встановити гіперпосилання на слайд «Моя спеціальність».

7. Створити слайд «Підприємства», використовуючи авто розмітку Графіка та текст.На слайді створити маркований список підприємств проходження практики.

Вимоги до слайду:

· встановити фон слайді - білий мармур;

· встановити для заголовка слайда розмір шрифту – 60 пт., колір – темно-синій; тінь – блакитна; ефект – Виліт справа,поява тексту По літерам.

· для переліку підприємств розмір шрифту- 28, колір - червоний; ефект тексту – Жалюзі вертикальні,поява тексту Все разом.

· додайте довільні малюнки підприємств знайдені в Інтернеті, ефекти анімації малюнків встановити довільно.

· в кінці слайду додати напис «До підприємств».

8.Аналогічно до пунктів 4-6 створити презентацію з коротким описом підприємств зі списку та встановити зв’язок між цими презентаціями. Оформлення та ефекти анімації та переходу слайдів обрати самостійно. Слайди з описами підприємств оздобити фотографіями.

9. Додати ефекти переходів між слайдами та включити попередній перегляд презентацій. Зберегти три презентації у власній папці.

Завершення роботи:оформлення звіту та захист звіту. Прибирання робочого місця.

Звіт до практичної роботи № 18

Назва роботи: __________________________________________________________

_______________________________________________________________________

Мета: _________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

Контрольні питання:

1. Типи шаблонів _______________________________________________________

 

2. Застосування шаблонів ________________________________________________

_______________________________________________________________________

 

3. Порядок призначення переходів між слайдами ___________________________ _______________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

4. Порядок призначення ефектів анімації ___________________________________ _______________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Фамілія, ім’я студента Група Дата Фамілія, ім’я викладача Оцінка