рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Реферат на тему: Інтерферони. Загальна характеристика інтерферонів

Реферат на тему: Інтерферони. Загальна характеристика інтерферонів - Реферат, раздел Образование, Міністерство Освіти І Науки України Львівський Національний Універси...

Міністерство освіти і науки України

Львівський національний університет імені Івана Франка

Біологічний факультет

 

Реферат на тему: «Інтерферони»

 

 

Виконала

студентка V курсу

Тиміцька Х. І.

Перевірила

доц.Бродяк І. В.

 

 

Львів 2013

ЗМІСТ

ВСТУП…………………………………………………………………………3

1. Загальна характеристика інтерферонів…………………………………..4

2. Історія відкриття інтерферонів…………………………………………...5

3. Класифікація інтерферонів………………………………………………..7

4. Рецептори інтерферонів і шляхи передачі сигналів…………………….8

4.1. IFN-α/β рецептор……………………………………………………8

4.2. IFN-γ рецептор………………………………………………………9

4.3. IFN-λ рецептор…………………………………………………….10

5. Механізм дії інтерферонів……………………………………………….11

6. Побічні ефекти використання інтерферонів……………………………13

ВИСНОВКИ………………………………………………………………….14

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………...15

 

 

ВСТУП

Система інтерферону є найважливішим чинником неспецифічної резистентності. Поряд із специфічним імунітетом вона забезпечує захист організму від множини несприятливих впливів. Доведено можливість використання цього препарату для профілактики і лікування ряду вірусних захворювань. Система інтерферону здійснює в організмі контрольно-регуляторні функції, спрямовані на зберігання клітинного гомеостазу. Найважливішими з цих функцій є антивірусна, імуномодуляторна і радіопротективна.

Інтерферон є універсальним чинником неспецифічної резистентності й утворюється всіма клітинами організму практично відразу ж після проникнення вірусів. Найбільш активними продуцентами інтерферону є лімфоцити і макрофаги. При більшості вірусних інфекцій встановлена ​​чітка кореляція між рівнем інтерферону і вагою захворювання. Як правило, кількість інтерферону помітно знижується при важкому перебігу хвороби і зростає при доброякісному. У зв'язку з цим використання готових препаратів інтерферону або стимуляції синтезу власного інтерферону за допомогою індукторів є дуже перспективними методами профілактики і терапії вірусних інфекцій.

 

Загальна характеристика інтерферонів

Особливістю інтерферону є те, що він проявляє активність лише в організмах, з яких він був виділений, тобто є видовим фактором. Молекулярна маса…  

Історія відкриття інтерферонів

Трапляється, що відкриття космічної значущості народжуються як побічні гілки інших наукових вишукувань (які, у свою чергу, можуть закінчуватися… Інтерференція - явище поширене, і зустрічається воно не тільки в живій… До середини минулого століття термін «інтерференція» прижився і серед вірусологів. Спочатку було помічено, а потім і…

Класифікація інтерферонів

IFNs І типу (зв’язуються з рецептором IFNs І типу): IFNα, β, δ, ε, κ, і ω. IFNs ІІ типу (зв’язуються з рецептором IFNs ІІ типу): IFNγ. IFNs ІІІ типу (використовується специфічний IFNλ рецептор): IFNλ.

Рецептори інтерферонів і шляхи передачі сигналів

IFN-α/β рецептор

  Рис.3. Будова IFN-α/β рецептора.

IFN-γ рецептор

Рис.5.Будова IFN-γ рецептора.  

IFN-λ рецептор

Обидві субодиниці мають позаклітинну частину, утворену 2 фібронектин-ІІІ-подібними повторами. Внутрішньоклітинна частина IFN-λR1 містить 270 а.… на поверхні клітини у «готовому» вигляді чи стає активним після зв’язування…  

Механізм дії інтерферонів

  Рис.9. Механізм дії інтерферонів.

Побічні ефекти використання інтерферонів

У більшості випадків побічні ефекти виникають при парентеральному застосуванні. Проте їх розвиток можливий і від свічок, мазей або інших…

ВИСНОВКИ

Інтерферони виробляються клітинами організму в якості захисної реакції на віруси. Вони грають важливу роль модуляторів імунної відповіді.

Інтерферон був названий за його здатність перешкоджати проліферації вірусу. Різні форми інтерферону швидко синтезуються організмом і є важливим захистом від вірусів. Інтерферони також захищають від бактеріальних і паразитарних інфекцій, гальмують поділ клітин, а також сприяють або перешкоджають диференціюванню клітин. Вони виробляються клітинами всіх хребетних тварин і, можливо, деяких безхребетних.

Інтерферони класифіковані як цитокіни, малі білки, що задіяні у міжклітинній сигналізації. Інтерферони виробляються клітинами у відповідь на стимуляцію вірусом або іншими чужорідними речовини, але вони безпосередньо не пригнічують розмноження вірусу. Інтерферони також виконують імунорегуляторні функції, інгібують активацію В-лімфоцитів (В-клітин), підвищують активність Т-лімфоцитів (Т-клітин), а також збільшують клітинно-руйнуючу здатність природних клітин-кілерів.

Три форми інтерферону-альфа (α), бета (β) і гамма (γ) буливідкрито. Ці інтерферони були розділені на два типи: тип I включає в себе альфа-і бета-форми і тип II складається з гамма-форму. Цей поділ грунтується на типах клітин, які виробляють інтерферон і функціональній характеристиці даного білка. Інтерферони типу I можуть бути синтезовані практично будь-якими клітинами при стимуляції їх вірусом, їх основною функцією є індукція стійкості вірусу в клітинах. Тип II інтерферон виробляється тільки природними клітинами-кілерами і Т-лімфоцитами, його основною метою є сигналізування імунної системи реагувати на інфекційні агенти.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Platanias, L. C. (May 2005). "Mechanisms of type-I- and type-II-interferon-mediated signalling". Nature reviews. Immunology 5 (5): 375–386.

2. Sen GC (2001). "Viruses and interferons". Annu. Rev. Microbiol. 55: 255–81.

3. Uzé G, Schreiber G, Piehler J, Pellegrini S (2007). "The receptor of the type I interferon family". Curr. Top. Microbiol. Immunol. 316: 71–95.

4. Ройт А., Бростофф Дж., Мейл Д. Иммунология. Пер. с англ. – М.:Мир,2000. – 592с., ил.

5. Інтернет-джерела.

– Конец работы –

Используемые теги: Реферат, тему, Інтерфер, загальна, характеристика, інтерферонів0.132

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Реферат на тему: Інтерферони. Загальна характеристика інтерферонів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Загальна характеристика бухгалтерського обліку, його предмет і метод
На сайте allrefs.net читайте: тема 1. загальна характеристика бухгалтерського обліку, його предмет і метод. 4. с в крива..

Реферат "психологічна характеристика особистості в сучасній вітчизняній психології"
Факультет економіки менеджменту і права.. кафедра філософії і педагогіки.. реферат..

Загальна характеристика фітоценозу
Тема загальна характеристика фітоценозу.. план.. поняття про фітоценоз фітоценоз як складова біогеоценозу..

Реферат по дисциплине: политология на тему: политологи как наука: объект, предмет, структура. Выполнила студентка 1 курса специальности 080105.65
Северо западный государственный заочный технический университет.. институт управления производственными и инновационными программами.. кафедра социально гуманитарных наук..

Реферат по истории отечества на тему: Женщины на русском престоле
Реферат по истории отечества.. на тему женщины на русском престоле.. введение..

Курсовая работа по курсу «теория и практика связей с общественностью». На тему: pr-деятельность в шоу-бизнесе: понятие, характеристика, используемые технологии (на примере группы мумий тролль)
Федеральное агентство по образованию.. кафедра социальных коммуникаций и социологии.. курсовая работа..

Тема реферата: Роль государства в смешанной экономике роль государства в смешанной экономике
Федеральное агентство по образованию.. государственное образовательное учреждение высшего профессионального образования..

Характеристика бази практики. Історична довідка та коротка характеристика бази практики. Схема управління підприємством
Вступ.. Характеристика бази практики.. Історична довідка та коротка характеристика бази практики..

Реферат по экономике на тему: Теория производительности капитала
Тверской технологический колледж.. реферат по экономике на тему теория производительности капитала..

0.051
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам