Визначення та відображення можливої величини втрати основних фондів (ОФ) внаслідок первинної НСТХ.

Визначення можливої величини втрати ОФ рекомендується виконувати з використанням співвідношення:

, (3.25)

де ΣВОФповн, ΣВОФсильн, ΣВОФсер, ΣВОФслаб – сумарні вартості основних фондів, тис. грн., елементів заводу, які за прогнозом отримають повні, сильні, середні і слабкі зруйнування відповідно; МЗП – мінімальна заробітна плата, тис. грн.

Результати такого розрахунку рекомендується відображати на вільній від інших зображень ділянці Плану місцевості «Картки…» з використанням пояснювального напису у вигляді: «Втрати ОФ =…».

Визначення та відображення можливої величини загальних (Мзаг,чол.) і санітарних (Мсан,чол.) втрат виробничого персоналу (населення). Результати впливу повітряної ударної хвилі на людей, що знаходяться поза межами будівель і споруд, залежать від величини надлишкового тиску у фронті повітряної ударної хвилі: при ∆Рф > 100 кПа – люди гинуть; при ∆Рф = 60-100 кПа – люди гинуть або отримають тяжкі травми; при ∆Рф = 40-60 кПа – люди отримають ураження середньої тяжкості, а при ∆Рф = 20-40 кПа – легкі пошкодження. На відміну від цього людей, що знаходяться в будівлях і спорудах, уражає не тільки вплив надлишкового тиску і швидкісного натиску повітряної ударної хвилі, а й уламки зруйнованих будівельних конструкцій, теплове випромінювання й хімічне забруднення вторинних пожеж. Тому до санітарних втрат відносять кількість тих осіб, які внаслідок впливу повітряної ударної хвилі і спричинених нею зруйнувань і пожеж можуть отримати травми, поранення, опіки, отруєння чадним газом. Санітарні втрати разом із загиблими становлять загальні втрати (Мзагибл = Мзагсан).

Можливу величину загальних і санітарних втрат рекомендується визначати з використанням таких співвідношень:

Мзаг = 1,0ΣNповн+0,8ΣNсильн+0,12ΣNсер+0,08ΣNсл, (3.26)

Мсан = 0,3ΣNповн+0,2ΣNсильн+0,09ΣNсер+0,03ΣNсл, (3.27)

де ΣNповн, ΣNсильн, ΣNсер, ΣNсл – сумарна кількість осіб виробничого персоналу найбільшої працюючої зміни, що можуть знаходитись у будівлях (спорудах), де прогнозується повне, сильне, середнє і слабке зруйнування відповідно, а також на відкритих ділянках території, що «потрапляють» у відповідні зони зруйнувань, чол.

Результати таких розрахунків рекомендується відобразити на вільній від інших зображень ділянці Плану місцевості «Картки…» з використанням пояснювальних написів у вигляді: «Мзаг = … чол», «Мсан = … чол».