рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Приладами і апаратами

Приладами і апаратами - раздел Образование, ЦИВІЛЬНА ОБОРОНА УКРАЇНИ 1. Ці Правила Обов’Язкові Для Всіх Посадових Осіб Су-Б’Єктів Господарювання, ...

1. Ці Правила обов’язкові для всіх посадових осіб су-б’єктів господарювання, що займаються експлуатацією житлового фонду, які відповідають за безпечну експлуа-тацію газового обладнання житлових і громадських бу-динків, а також громадян, що використовують газ у побуту.

2. Відповідальними за цілісність і справний стан газо-вого обладнання є об’єкти господарської діяльності, на ба-лансі яких воно знаходиться, а в будинках і квартирах на праві приватної власності – їх власники.

3. Відповідальність за безпеку користування побуто-вими газовими приладами і апаратами в будинках, квар-тирах і за дотримання їх в належному стані несуть особи, що користуються газом. Відповідальність за стан димових і вентиляційних каналів в житлових будинках місцевих державних адміністрацій і відомчому житловому фонді несуть житлові експлуатаційні контори (домоуправління), а в будинках і квартирах на правах приватної власності – їх власники.

4. В житлових експлуатаційних та інших організаціях, що мають побутові газові прилади і апарати, наказом керівника повинні назначатися із числа керівного складу і спеціалістів особи, що відповідають за безпечну експлуа-тацію внутрішнього газового обладнання.

5. Відповідальні особи, за виключенням власників бу-динків і квартир на праві приватної власності, повинні здати екзамен на знання правил з вимог безпеки в газо-вому господарстві.

6. Особи, що користуються газовими приладами і апаратами зобов’язані:

6.1. Пройти інструктаж в технічному кабінеті на об’єк-ті газового господарства або самостійно ознайомитися з Інструкцією (керівництвом) з експлуатації газових прила-дів і апаратів, що встановлені в квартирі або будинку.

6.2. Забезпечити цілісність і підтримання в порядку га-зового обладнання.

6.3. Слідкувати за нормальною роботою газового об-ладнання, димоходів і вентиляції, перевіряти тягу до ввімкнення і під час роботи газових приладів за відве-денням продуктів згорання газу в димохід. Перед користу-ванням газифікованою пічкою перевірити чи відкрито повністю шибер, періодично очищати від сміття, битої цегли “кишеню” димоходу.

6.4. При закінченні користуванням газу закрити крани на газових приладах і перед ними, а при розміщенні бало-нів всередині кухні додатково закрити вентилі балонів.

6.5. При несправності газового обладнання викликати працівників об’єкту газового господарства.

6.6. Закрити негайно крани горілок газових приладів при раптовому перериванні в подачі газу і повідомити аварійну службу об’єкта газового господарства.

6.7. При появі в приміщенні запаху газу негайно при-пинити користування газовими приладами, закрити крани на приладах і до них, відкрити вікна для провітрювання приміщень, викликати аварійну службу суб’єкта газового господарства.

Не запалювати вогню, не палити, не включати освіт-лення і електроприлади, не користуватися електро-дзвінками.

6.8. Перед входом в підвали (погреби), до включення освітлення і електроприладів, треба переконатися у від-сутності запаху газу.

6.9. При виявленні запаху газу в підвалах (погребах), під’їздах, у дворі або на вулиці необхідно:

повідомити аварійну газову службу за телефоном – 04;

вжити заходи щодо виведення людей із загазованого середовища та при появі відкритого вогню або іскри;

до прибуття аварійної бригади організувати провітрю-вання приміщення.

6.10. Власники будинків і квартир на праві приватної власності, крім вищеназваних вимог, повинні своєчасно заключати договір на технічне обслуговування газового обладнання. Забезпечувати перевірку димоходів і венти-ляційних каналів в терміни, які встановлені правилами безпеки в газовому господарстві. В зимовий час періодич-но перевіряти оголовки з метою недопущення їх промер-зання і закупорки.

7. Абонементам забороняється:

7.1. Виконувати самовільну газифікацію будинку (квар-тири, садового будиночка), переставлення, заміну і ремонт газового обладнання.

7.2. Виконувати перепланування приміщень, де вста-новлені газові прилади.

7.3. Вносити зміни в конструкцію газових приладів, змі-нювати улаштування димових і вентиляційних систем (ка-налів) заклеювати вентиляційні канали, замуровувати “ки-шеню” і люки, що призначаються для очищення димоходів.

7.4. Відключати автоматику безпеки і регулювання, ко-ристуватися газом при несправних газових приладах, автоматиці, арматурі і газових балонах.

7.5. Користуватися газом при порушенні щільності кладки, штукатурки (тріщини) газифікованих пічок і димоходів.

7.6. Користуватися газом після закінчення терміну дії акта про перевірку і очищення димових і вентиляційних каналів.

7.7. Виконувати очищення, перевірку димових і вен-тиляційних каналів, а також заміну балонів газобалонної установки без проходження навчання і отримання дозволу від об’єкту газового господарства.

7.8. Користуватися газовими приладами при зачинених кватирках, жалюзійних решітках, решітках вентиляційних каналах, щілинах під дверми ванних кімнат і кухонь, при відсутності тяги в димоходах і вентиляційних каналах.

7.9. Залишати працюючі газові прилади без догляду, крім розрахованих на безперервну роботу і що мають для цього відповідну автоматику.

7.10. Допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, що не контролюють свої дії, не знають правил користування цими приладами.

7.11. Прив’язувати до газопроводів мотузки і наванта-жувати їх.

7.12. Використовувати газ і газові прилади не за приз-наченням. Користуватися газовими плитами для опалення приміщень.

7.13. Користуватися приміщеннями, де встановлені га-зові прилади, для сну і відпочинку.

7.14. Використовувати відкритий вогонь для знаход-ження витікання газу.

7.15. Зберігати в приміщеннях і підвалах порожні і повні газові балони для зріджених газів.

7.16. Розміщувати в газифікованому приміщенні біль-ше одного балону місткістю 50 (55) л або двох балонів місткістю 27 л кожний. Балони повинні знаходитися в тому приміщенні, що і газові прилади.

7.17. Встановлювати балони з газом в газифікованому приміщені на відстані менше 1м від радіатора опалення або пічки. При установці екрану, що оберігає балони від нагрівання, ця відстань може бути зменшена до 0,5 м, а відстань між балоном і екраном не менше 10 см.

Розміщувати балони напроти пічних дверцят на від-стані менше ніж 2 м.

7.18. Вмикати і вимикати електроосвітлення, користу-ватися відкритим вогнем, електроопалювальними прила-дами і опалювальними пічками під час заміни балонів, які встановлені в приміщенні. Замінювати балони при наяв-ності осіб, що не мають відношення до цієї роботи.

При знаходженні в загазованій квартирі (приміщен-ні) або на загазованій ділянці місцевості з метою запо-бігання виникненню пожежі (вибуху) газоповітряної суміші суворо забороняється:

В загазованій квартирі (приміщенні):

для виключення виникнення іскріння, яке може привес-ти до вибуху (загорання газоповітряної суміші) забороняє-ться вмикати і вимикати електричні прилади (освітлення, печі, каміни, праски, телевізори, магнітофони, радіо, дрилі та інші); користуватися електричними і акумуляторними ліхтарями, які не мають вибухонебезпечного виконання; користуватися електродзвоником; дзвонити по телефону; виконувати дії з металевими предметами для виключення удару один об одного;

користуватися відкритим вогнем (запалювати сірники або запальничку, палити).

 

На загазованій ділянці місцевості:

для виключення виникнення іскріння, яке може при-вести до вибуху (загорання газоповітряної суміші) забо-роняється ставити машини, заводити машини, що стоять, і проїжджати біля загазованого газового колодязя, газороз-подільного пункту, шафного газорозподільного пункту, групової резервуарної установки ближче 15 м з підвітря-ної сторони; користуватися електричними і акумулятор-ними ліхтарями, які не мають вибухонебезпечного вико-нання; виконувати дії з металевими предметами з метою виключення удару один об одного;

користуватися відкритим вогнем і розводити вогнища ближче 50 м від загазованої ділянки місцевості.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЦИВІЛЬНА ОБОРОНА УКРАЇНИ

Надзвичайна ситуація Що робити...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Приладами і апаратами

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Деякі поради населенню
щодо дій в екстремальних умовах   ЗАТ “УКРАЇНСЬКА ТЕХНОЛОГІЧНА ГРУПА” КИЇВ-2000   Кожна людина у випадках аварій, катастроф і стихійн

ПІД ЧАС СТИХІЙНОГО ЛИХА
До явищ стихійного лиха, які можливі на території України відносяться: землетруси; повені (паводки; підтоп-лення; катастрофічне затоплення); селеві потоки; зсуви; сильний вітер (ураган, смерч), сні

Землетруси
Землетруси – підземні поштовхи і коливання земної поверхні, що виникають внаслідок раптових зміщень і розривів у земній корі або верхній частині мантії Землі, які передаються на ве

ДІЯ НАСЕЛЕННЯ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРИ АВАРІЯХ НА ХІМІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ’ЄКТАХ
  Суб’єкти господарювання, що виробляють або вико-ристовують сильнодіючі отруйні речовини, такі як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид та інші, у випадку аварійни

Дії населення при оповіщенні про радіоактивне зараження навколишнього середовища
Отримавши повідомлення про небезпеку радіоактив-ного зараження, негайно надіньте протигаз або респіратор, а при їх відсутності, ватяну марлеву пов’язку, дітей до півтора року помістіть у камери зах

Особистої гігієни
  Для попередження або послаблення дії на організм ра-діоактивних речовин та можливого уникнення захворю-вання променевою хворобою: максимально обмежте перебування на відкрит

ПРИ ПОЖЕЖАХ
Пожежі –це стихійне лихо, вогонь, що вийшов з під контролю людини. Вони можуть виникати в лісах, на тор-ф’яниках, у житлових будинках, на виробництві, в енер-гетичних мережах і на

При запаху газу в приміщеннях громадських
будинків з масовим копиченням людей: негайно за телефоном “04” повідомити газову аварійну службу; по селектору або іншими способами повідомити людей, що знаходяться в прим

Запах газу в під’їзді або в підвалі житлового
будинку: за телефоном “04” повідомити місцеву аварійну газову службу; організувати провітрювання під’їзду (підвалу) відкрит-тям дверей (по можливості і вікон);

ЗАГРОЗІ УРАЖЕННЯ ПАРАМИ РТУТІ
  Пари ртуті, внаслідок забруднення ними приміщень квар-тири або будинку, відрізняються високою токсичністю для будь-яких форм життя. Отруєння людини парами ртуті розвивається протяго

Захворювань
  Надіньте ватяну марлеву пов’язку. Щоденно обов’яз-ково робіть вологе прибирання приміщень з викорис-танням розчинів для дезинфекції і побутових миючих засобів. Сміття необхідно спал

УРАЖЕННЯХ І ТРАВМАХ
Стихійні лиха, аварії і катастрофи можуть викликати масові ураження. Унаслідок цього можливі різні травми – струси, переломи, стискання окремих частин тіла, пора-нення живота, грудної клітини, голо

Масажу серця
  Для проведення непрямого масажу серця потерпілого покладіть на спину на тверде ложе, встаньте з лівої сторо-ни від нього і покладіть долоні рук одна на іншу на нижню частину грудної

І порядок дій
  На кожний випадок надзвичайних ситуацій управлінням (відділом, штабом ЦО) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення області (міста обласного підпорядкування або

При аварії на хімічно небезпечному об’єкті господар-ської діяльності.
“УВАГА! Говорить управління (відділ, штаб ЦО) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення … області (міста обласного підпорядкування, району). ГРОМАДЯНИ! Сьогодні … (дат

При аварії на радіаційно небезпечному об’єкті госпо-подарської діяльності.
“УВАГА! Говорить управління (відділ, штаб ЦО) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту насе-лення … області (міста обласного підпорядкування, райо-ну). ГРОМАДЯНИ! Сьогодні … (д

При загрозі повені (катастрофічного затоплення) на території області (міста обласного підпорядкування, району).
“УВАГА! Говорить управління (відділ, штаб ЦО) з пи-тань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту насе-лення … області (міста обласного підпорядкування, району). ГРОМАДЯНИ! Сьогодні … (д

При загрозі інфекційних захворювань (епідемій) на території області (міста обласного підпорядкування, району).
УВАГА! Говорить управління (відділ, штаб ЦО) з пи-тань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту насе-лення … області (міста обласного підпорядкування, району). ГРОМАДЯНИ! На території …

Гриби – делікатес і отрута
Гриби – це одне з найцікавіших і найтаємніших явищ природи, цінний харчовий продукт, однак серед грибів багато отруйних, які можуть викликати сильні отруєння, а іноді і смерть. Це

Перша допомога при отруєнні грибами
У хворих, що отруїлися грибами, спостерігаються такі спільні ознаки недуги: болить усередині, розладнується шлунок, нудить, починається блювота, людина відчуває загальну слабкість. Спостерігається

Правила збирання грибів
1. Збирайте в лісі лише ті гриби, про які ви знаєте на-певне, що вони їстівні. 2. Гриби, яких ви не знаєте чи які викликають у вас сумнів, не кладіть у їжу і не пробуйте сирими на смак.

Грибів, якими не слід користуватися
1. Опущена у відвар грибів срібна ложка чи срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби. Потемніння срібних предметів залежить від хімічного впливу на срібло амін

При геліофізичних факторах
На людину оказують вплив метеорологічні геофізичні та геліофізичні фактори. Сьогодні складаються прогнози усіх цих факторів окремо, причому всі вони є проявою єдиного фізичного процесу, який почина

Харчові добавки
Харчові добавки – це природні або синтетичні речови-ни які навмисно вводяться у харчові продукти для придан-ня їм заданих властивостей, але самі по собі не використо-вуються у якості харчових проду

Свинець у питній воді
Свинець у воді має антропогенне походження. Його склад у питній воді (за ДОСТом) реґламентовано - не біль-ше 0,03 мг/л. Особлива небезпека свинцю складається у тому, що він здатний накопичуватися в

Летучі органічні сполуки у воді
  Летучі органічні сполуки (ЛОС) є водяними домішка-ми, які являють собою небезпеку, коли їх концентрація до-сягає небезпечних рівнів. Особливість їх є важкість і до-рожнеча визначенн

Бактерії у питній воді
  Бактерії можуть попасти у питну воду різними шляха-ми: із ґрунту, з яким стикається вода; при будівництві во-допровідних мереж; через тріщина у трубах при коливан-нях у них тиску. Н

Хлор у питній воді
Хлор широко використовується для обеззаражування води від бактерій, вірусів та інших мікроорганізмів. Його використання привело до того, що такі хвороби як холера і тиф, які легко розповсюджуються

Радон у питній воді
  Радон є радіоактивним елементом, який виникає при розпаду природного урану або торію. Радон знаходиться також у сигаретному диму і в питній воді. Радон - це без-кольоровий газ, без

Нітрати і нітрити
Попадаючи в організм людини з їжею і водою нітрати (нітрити) легко всмоктуються, попадають у кров, де всту-пають у реакцію з гемоглобіном, окислюючи молекулу за-ліза. Внаслідок чого виникає метгемо

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ЗА НАСТУПНИМИ НОМЕРАМИ
ТЕЛЕФОНІВ СЛУЖБ ЦО:   № пп. НАЙМЕНУВАННЯ СЛУЖБ ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ ТЕЛЕФОН ВПИШІТЬ

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги