рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Конструктивні особливості пасивного будинку

Конструктивні особливості пасивного будинку - раздел Образование, Перспективи розвитку української вітроенергетики . Для Будівництва Екобудинку Можна Використовувати Всі Не Заборонені Санітарно-...

Для будівництва екобудинку можна використовувати всі не заборонені санітарно-гігієнічними нормами будівельні матеріали. Архітектори можуть проектувати такі будинки відповідно до власних уподобань, застосовуючи монолітні, дерев’яні, збірнощитові чи композитні конструкції.

У разі високої ціни на ділянку землі під будівництво будинку, наприклад, у межах густозаселеного міста, економічно виправданим і пріоритетним є використання легких конструкції, принаймні для зведення зовнішніх стін. У будинках з особливо високим навантаженням опалення слід використовувати переважно масивні будівельні матеріали для запобігання дуже швидкому нагріванню приміщень протягом доби.

З точки зору екологічності для екобудинку найбільш привабливими можна вважати плити, виготовлені з кам'яної вати. Вони володіють наступними перевагами:

• нетоксичні і неканцерогенними на відміну, наприклад, від такого матеріалу, як азбестове волокно;

• базальтове волокно не ламається, не колеться і не сиплеться як скловолокно;

• негігроскопічні (водопоглинання становить не більше 1,5%) при одночасній хорошій паропроникності;

• з плином часу плити з кам'яної вати не стискаються в обсязі на відміну від скловатних або шлаковатних плит;

• матеріал не схильний до дії грибків та комах;

• негорючі і термостійкі - плити з кам'яної вати витримують температуру до 1000 ° С. Найважливіша умова збереження теплового контуру будівлі - наявність припливно-витяжної вентиляції з рекуператором тепла (теплообмінником).

Принцип дії: зовнішній холодне повітря надходить в протиточний теплообмінник, у якому рухається по трубах, омиваних зовні теплим повітрям, що йде з дому в протилежному напрямку. У результаті на виході з теплообмінника вуличне повітря прагне придбати температуру кімнатного, а останнє, навпаки, перед виходом з теплообмінника прагне до вуличної температури. Так вирішується завдання досить інтенсивного повітрообміну в будинку без втрат тепла.

Рисунок 1.2-Вентиляція з рекуперацією тепла

 

В Росії, де клімат більш суворіший, ніж, наприклад, у країнах Європи, до основного рекуператору слід додати ще й ґрунтовий. Його доцільність доведена тим, що в деяких західних екобудинках застосування ґрунтового рекуператора дозволило відмовитися від кондиціонера. Температура ґрунту на глибині 8 м більш постійна і становить близько 8-12 С. Тому потрібно заглиблювати рекуператор саме на цю глибину, щоб вуличне повітря, проходячи в ґрунті, незалежно від пори року прагнуло прийняти відповідну температуру. На вулиці можуть стояти або липнева спека, або січневий мороз, але в будинок завжди буде надходити свіже повітря, температура якого оптимальна - близько 17 ° С.

Коефіцієнт опору теплопередачі вікон повинен становити не менше 1,5 ° С • м2/Вт - це ще одна необхідна умова теплової герметичності екобудинку.

Вимоги до вікон пред'являються наступні:

• конструкція профілю повинна мати низьку теплопровідність і не мати «містків холоду»; кращі трикамерні або п'ятикамерні профілі товщиною 62-130 мм;

• вікна з великою площею скління повинні виходити на південну сторону;

• для зниження втрат тепла через вікна в зимовий час на ніч їх краще закривати віконницями, роль-ставнями або щільними шторами.

Для екобудинку найкраще підходять дерев'яні вікна з двокамерними склопакетами (три низькоемісійних скла, міжскляні камери заповнені криптоном). Склопакет повинен мати теплоізоляцію з коефіцієнтом опору теплопередачі 2 ° С • м2/Вт.

Дах, як і фундамент, визначає довговічність будинку. Вона захищає стіни і фундамент від опадів, забезпечує теплозахист внутрішніх приміщень. Дах може служити місцем для розміщення елементів сонячної енергетики (сонячні колектори для нагріву повітря, води, сонячні батареї для перетворення сонячної енергії в електричну). З поверхні даху можна зібрати значну кількість води для поливу та інших технічних потреб.Залежно від бажання можна використовувати поєднану покрівлю (утеплена дах, застосовується для мансардного поверху) і холодну, яка традиційно застосовується при будівництві будинків.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Перспективи розвитку української вітроенергетики .

Вступ Літературний огляд Перспективи розвитку... ВСТУП...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Конструктивні особливості пасивного будинку

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Загальні відомості про пасивний будинок
Місцем «народження» концепції пасивного будинку стала Німеччина. У травні 1988 року доктор Вольфганг Файст, засновник «Інституту пасивного будинку» в Дармштадті (Німеччина, 1996),

Дані для подальших розрахунків
Головною задачею даного дипломного проекту є створення водночас енергозберігаючого, екологічно-чистого та й енергетично незалежного будинку. Це буде двоповерховий приватний будинок, орієнт

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги