Дослідження взаємодії додатка з користувачем

 

Ціль лабораторної роботи: Досліджувати можливості функцій Win32 API по створенню візуального інтерфейсу додатка, одержати практичні навички написання й настроювання програм, які містять у ресурсних файлах опис курсорів, бітових образів, меню, а також відображення інформації про поточний стан у рядку стану вікна додатка. Досліджувати характеристики, порядок опису елементів керування діалогових вікон, написати й налагодити програму, що здійснює настроювання заданих параметрів за допомогою діалогових вікон.

Перед виконанням лабораторної роботи студент повинен знати: особливості й шляхи організації користувальницького меню додатка, підтримку гарячих клавіш, порядок опис ресурсів і способи приєднання їх до додатка, склад, класи елементів керування, які застосовуються в діалогових вікнах, їхні формати опису у файлах ресурсів, механізми обміну повідомленнями.

Після виконання лабораторної роботи студент повинен уміти: розробляти Windows-додатка з використанням елементів взаємодії з користувачем.

Короткі теоретичні відомості

Етапи створення додатка

Процес розробки додатків Windows можна розбити на кілька основних етапів:

- створення функції WinMain() і інших базових функцій. При використаннi MFC ці дії виконуються автоматично в класі CwinApp;

- розробка меню, діалогового вікна й інших необхідних ресурсів, включення їх у файл сценарію ресурсів;

- створення за допомогою редактора ресурсів унікальних покажчиків миші, значків й інших растрових зображень (не обов'язковий);

- створення за допомогою редактора ресурсів додаткових діалогових вікон(не обов'язковий);

- компіляція проекту (компіляція й об'єднання модулів і ресурсів з використанням файлу проекту).

 

Інструменти розробки додатків Windows засобами Visual C++

Компілятор Visual C++ містить ряди убудованих редакторів ресурсів. Щоб відкрити список доступних редакторів, у меню View потрібно вибрати пункт Resource View. Клацнувши правою кнопкою миші на файлі проекту (имеющем розширення .гс), ви одержите можливість додавати різні типи ресурсів Windows, необхідні вам для створення додатка. Редактори ресурсів дозволяють швидко змінювати існуючі й створювати власні значки, покажчики миші, крапкові малюнки, діалогові вікна й багато чого іншого. Крім того, ви можете створювати свої унікальні шрифти й використати їх у діалогових вікнах.

Файл ресурсу містить дані, що включають у виконує файл, що, додатки. Але якщо розібратися в технічних деталях, то виявиться, що ці дані розміщаються не в сегменті дані програми. Коли програма завантажується на згадку для виконання, ресурси звичайно залишаються на диску. Як приклад приведемо ситуацію, коли користувач перший раз викликає вікно About. Перш ніж Windows зможе відобразити це вікно, система повинна звернутися до жорсткого диска й завантажити відповідні дані з виконуваного файлу на згадку.

Файл гс.ехе - це компілятор ресурсів. Додаток Windows багаторазово використає такі ресурси, як діалогові вікна, меню й значки. Кожний з них попередньо повинен бути описаний у файлі ресурсів, або файлі сценарію ресурсів. Цей файл створюється, модифікується й доповнюється за допомогою редакторів ресурсів. За допомогою компілятора ресурсів файл сценарію перетвориться у файл скомпільованих ресурсів, дані з якого уставляються потім в остаточний виконува файл, що, додатка. Такий метод обробки ресурсів дозволяє додаткам зберігати інформацію про всі свої ресурси безпосередньо у виконанному файлi.