Порядок виконання роботи

1. Змочити батист, яким покрито балончик “мокрого” термометра, дистильованою водою за допомогою резинової груші або піпетки. Треба уважно слідкувати за тим, щоб вода не потрапила на другий термометр, або на внутрішню поверхню трубки, в якому знаходиться термометр.

2. Ключем заводять вентилятор (5-6 обертів ключа), приводячи тим самим в рух повітря, і слідкують за температурою “мокрого” термометра.

3. Коли температура “мокрого” термометра перестане понижуватися і буде мати постійне значення (через 4-5 хв.), записують показання t1 и t; вентилятор при цьому повинен працювати повним ходом.

4. Вимірюють барометром атмосферний тиск .

5. По таблицям знаходять пружність насичених парів води рн при температурі “мокрого” термометра t1.

6. По формулі (2) знаходять абсолютну вологість повітря р.

7. По формулі (1) знаходять відносну вологість повітря. Тиск насичених водяних парів рн знаходять по таблицям при температурі “сухого” термометра.

8. Знайти відносну вологість також за допомогою номограм. Порівняти з розрахованою по формулі (1). Відносна вологість по номограмі визначається як точка перетику вертикальних прямих (температура “сухого” термометра) та похилих прямих (температура “мокрого” термометра).